Bölge Planı Hazırlıkları Kapsamında "Ortak Akıl Toplantısı" Yapıldı

Bölge Planı Hazırlıkları Kapsamında "Ortak Akıl Toplantısı" Yapıldı
Eklenme Tarihi: 1 Nisan 2013 | Toplam Okunma: 2399
Trakya Bölgesi´nin önümüzdeki 10 yılını şekillendirecek ve kalkınma sürecinin sosyal, ekonomik çerçevesini oluşturacak TR21 Trakya Bölge Planı (2014-2023) hazırlıkları kapsamında “Ortak Akıl Toplantısı” düzenlendi.

Bölge Planı hazırlık çalışmaları kapsamında Tekirdağ'da düzenlenen toplantıya Edirne Vali Yardımcısı Ayhan ÖZKAN, Kırklareli Vali Yardımsı Günay ÖZTÜRK, Tekirdağ Vali Yardımcısı M. Turan ÇUHADAR, Namık Kemal Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. İhsan SOYSAL, Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin SARIOĞLU, DSİ Edirne Bölge Müdür Yardımcısı Adem COŞKUN, TPAO Trakya Bölge Müdürü Murat HACIHALİLOĞLU, Vize Belediye Başkanı Selçuk YILMAZ, Trakya Tarımsal Araştırmalar Enstitü Müdürü Necmi BEŞER, EDROM Başkanı Bahattin ULUSOY, Can Tekstil CEO'su Erdim NOYAN, Trakya Bölgesi Doğal Gaz Dağıtım A.Ş. Bölge Müdürü Tamer AKASLAN, Kaanlar Gıda Genel Müdürü Ekrem KAAN, OBA Tur'dan Orhan ÇEBİ katıldı. Trakya Kalkınma Ajansı Planlama, Programlama ve Koordinasyon Birimince bölgenin temel gelişim dinamiklerini değerlendirmek üzere iki oturum halinde yapılan organizasyonda katılımcılarla daha önce belirlenen konu başlıkları etrafında beyin fırtınası yöntemi ile değerlendirmeler yapıldı. Toplantıda Bölgesel Kalkınma alanında gelecek 10 yılda dünyada ve ülkemizde etkili olacak temel trendler ve değişim dinamikleri ile bunların bölgemize olası etkilerinin neler olacağı, 2023 Trakya Bölge vizyonuna ulaşmak için Bölgede yapılması gerekenler, öncelikler ve politikaların neler olduğu tartışıldı.

 

Bölge Planı hazırlık sürecinde "Ortak Akıl Toplantısı" sonucunda elde edilen veriler Plan’a girdi sağlayacak. Buradan gelen veriler Haziran 2013 sonuna kadar yazılacak olan Bölge Planı Taslağı’nda kullanılacak. Ayrıca bu çalışmaya bölge içi ve dışından katkıların yapılabilmesi ve genel iletişimi sağlayabilmek için www.trakya2023.com adlı bir internet sitesi de faaliyette bulunuyor.  

 

FOTOĞRAFLAR

Bölge Planı Hazırlıkları Kapsamında "Ortak Akıl Toplantısı" Yapıldı

DİĞER HABERLER

Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı23 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Kasım ayı olağan yönetim kurulu toplantısı Tekirdağ’da gerçekleştirildi. Fevzi Çakmak Caddesi’nin Yeniden Düzenlenmesine TRAKYAKA’dan Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın hazırladığı ‘’Şehrin Yüzündeki Tarihindeki Çizgiler- Fevzi Çakmak Caddesi Kentsel Tasarım Hamlesi’’ isimli projenin kapanış toplantısı yapıldı. Trakya’da İlk Kez Düzenlenen Oryantiring Yarışı’na TRAKYAKA’dan Büyük Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen 2.Kademe Şehit Dilay&Cem Kerman Oryantiring Yarışması Kırklareli ili Üsküp Belediyesi’ne bağlı Çukurpınar Köyü’nde 18-19 Kasım tarihlerinde yapıldı. Seyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya Geldi21 Kasım 2017Türkiye´nin en etkili seyahat zirvelerinden Uzakrota Travel Summit, bu yıl 5 salon, 1 fuaye alanı ve 1 b2b alanı olmak üzere 7 bölümde 1500’e yakın sektör profesyonelinin katılımıyla gerçekleşti. Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor.
  Yükleniyor...