Bölge Planı Hazırlıkları Kapsamında "Ortak Akıl Toplantısı" Yapıldı

Bölge Planı Hazırlıkları Kapsamında "Ortak Akıl Toplantısı" Yapıldı
Eklenme Tarihi: 1 Nisan 2013 | Toplam Okunma: 2547
Trakya Bölgesi´nin önümüzdeki 10 yılını şekillendirecek ve kalkınma sürecinin sosyal, ekonomik çerçevesini oluşturacak TR21 Trakya Bölge Planı (2014-2023) hazırlıkları kapsamında “Ortak Akıl Toplantısı” düzenlendi.

Bölge Planı hazırlık çalışmaları kapsamında Tekirdağ'da düzenlenen toplantıya Edirne Vali Yardımcısı Ayhan ÖZKAN, Kırklareli Vali Yardımsı Günay ÖZTÜRK, Tekirdağ Vali Yardımcısı M. Turan ÇUHADAR, Namık Kemal Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. İhsan SOYSAL, Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin SARIOĞLU, DSİ Edirne Bölge Müdür Yardımcısı Adem COŞKUN, TPAO Trakya Bölge Müdürü Murat HACIHALİLOĞLU, Vize Belediye Başkanı Selçuk YILMAZ, Trakya Tarımsal Araştırmalar Enstitü Müdürü Necmi BEŞER, EDROM Başkanı Bahattin ULUSOY, Can Tekstil CEO'su Erdim NOYAN, Trakya Bölgesi Doğal Gaz Dağıtım A.Ş. Bölge Müdürü Tamer AKASLAN, Kaanlar Gıda Genel Müdürü Ekrem KAAN, OBA Tur'dan Orhan ÇEBİ katıldı. Trakya Kalkınma Ajansı Planlama, Programlama ve Koordinasyon Birimince bölgenin temel gelişim dinamiklerini değerlendirmek üzere iki oturum halinde yapılan organizasyonda katılımcılarla daha önce belirlenen konu başlıkları etrafında beyin fırtınası yöntemi ile değerlendirmeler yapıldı. Toplantıda Bölgesel Kalkınma alanında gelecek 10 yılda dünyada ve ülkemizde etkili olacak temel trendler ve değişim dinamikleri ile bunların bölgemize olası etkilerinin neler olacağı, 2023 Trakya Bölge vizyonuna ulaşmak için Bölgede yapılması gerekenler, öncelikler ve politikaların neler olduğu tartışıldı.

 

Bölge Planı hazırlık sürecinde "Ortak Akıl Toplantısı" sonucunda elde edilen veriler Plan’a girdi sağlayacak. Buradan gelen veriler Haziran 2013 sonuna kadar yazılacak olan Bölge Planı Taslağı’nda kullanılacak. Ayrıca bu çalışmaya bölge içi ve dışından katkıların yapılabilmesi ve genel iletişimi sağlayabilmek için www.trakya2023.com adlı bir internet sitesi de faaliyette bulunuyor.  

 

FOTOĞRAFLAR

Bölge Planı Hazırlıkları Kapsamında "Ortak Akıl Toplantısı" Yapıldı
  Yükleniyor...