Trakya Kalkınma Ajansı, Sakatlar Derneği ile El Ele

Trakya Kalkınma Ajansı, Sakatlar Derneği ile El Ele
Eklenme Tarihi: 4 Nisan 2013 | Toplam Okunma: 2679
Derneğin Kırklareli Şubesi Eğitim Bürosuna Kavuştu

Trakya Kalkınma Ajansı’nın 2011 Yılı Mali Destek Programları kapsamında desteklediği Türkiye Sakatlar Derneği Kırklareli Şubesi’ne ait proje neticeye ulaştı. Proje faaliyetlerinden biri olarak oluşturulan derneğe ait eğitim bürosunun açılışı 29 Mart 2013 Cuma günü düzenlenen törenle gerçekleşti. Kırklareli İl Özel İdare İş Hanı’nda bulunan büronun açılış kurdelesi Kırklareli Belediye Başkanı Cavit Çağlayan, Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç, Kırklareli İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aktaş, Kırklareli Belediye Başkan Yardımcısı Ünal Başkur ve Türkiye Sakatlar Derneği Kırklareli Şube Başkanı Arif Uzunoğlu tarafından kesildi.

TRAKYAKA tarafından finanse edilen Türkiye Sakatlar Derneği Kırklareli Şubesi’ne ait ‘Engellilerle El Ele’ projesi kapsamında oluşturulan eğitim bürosu düzenlenen törenle hizmete girdi. Dernek ve protokol üyeleri ile çeşitli sivil toplum örgütü temsilcilerinin büyük ilgi gösterdiği açılışta Trakya Kalkınma Ajansı İzleme ve Değerlendirme Birimi uzmanları da hazır bulundu. Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Türkiye Sakatlar Derneği Kırklareli Şube Başkanı Arif Uzunoğlu, projenin hayata geçmesinde emeği olan herkese ve özellikle de finansman desteği nedeniyle Genel Sekreter Mehmet Gökay Üstün nezdinde Trakya Kalkınma Ajansı’na teşekkürlerini sundu.

Başkan Uzunoğlu’nun konuşmasının ardından mikrofonu alan Kırklareli Belediye Başkanı Cavit Çağlayan, belediye olarak böylesi bir projeye ortak olmaktan duydukları mutluluğu dile getirdi. Başkan Cavit Çağlayan, proje ile derneğin fiziksel ortamının iyileştirildiğini ve üyelere okuma salonu, bilgisayar-internet erişimi gibi sosyal imkânlar yaratıldığını belirtti. Çağlayan ayrıca üyelerin bu proje kapsamında alacakları bilgisayar eğitiminin önemine değindi. Proje çerçevesinde derneğe kazandırılan ve engelli vatandaşların kullanımına açılacak olan ekipmanlardan bahseden Başkan Cavit Çağlayan TRAKYAKA’ya verdiği finansman desteğinden ötürü teşekkür etti. Tören kurdelenin kesilmesinin ardından büronun ziyaret edilmesi ve ikramla son buldu.

Proje Neleri Kapsıyor?

‘Engellilerle El Ele’ isimli proje Türkiye Sakatlar Derneği Kırklareli Şubesi için bir eğitim bürosu oluşturulması ile sınırlı değil. Yaklaşık 34 bin TL’lik bütçesinin 30 bin TL’lik bölümü TRAKYAKA tarafından desteklenen proje ile üyelerin dernek faaliyetlerini geliştirmesi, üye kampanyası yapılması yolu ile derneğin örgütlülüğünün ve kent nüfusu içindeki görünürlüğünün artırılması hedeflendi. Dernek üyelerinin bilgisayar eğitimi almasını ve derneğin internet sitesinin güncellenmesini de içeren proje ile engelli vatandaşlara yönelik bilgilendirme faaliyetleri de hazırlandı. Projede ayrıca proje kapsamında satın alınan iki adet akülü engelli sandalyesi ve diğer bazı özel ekipmanların kullanımına yönelik eğitimler planlandı.

  Yükleniyor...