Engelleri Kaldırıyoruz, Sosyal Hayatı Renklendiriyoruz

Engelleri Kaldırıyoruz, Sosyal Hayatı Renklendiriyoruz
Eklenme Tarihi: 10 Mayıs 2013 | Toplam Okunma: 2336
Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 2011 yılında açılan Sosyo-Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programı çerçevesinde uygulaması sona eren iki projenin kapanışı Lüleburgaz ve Babaeski´ye bağlı Büyük Mandıra´da yapıldı.

        İlk kapanış toplantısı Lüleburgaz'da gerçekleştirildi. Lüleburgaz Belediye Başkanlığı tarafından 2011 yılı Sosyo-Ekonomik Kalkınma Mali Destek programı kapsamında gerçekleştirilen “Engelsiz Yaşam”  projesi sonucunda kurulan kurs merkezi basına tanıtıldı. 259.000 TL'ye mal olan projenin %90'ı Trakya Kalkınma Ajansı tarafından karşılandı. Projenin amaçları arasında Lüleburgaz’daki engelli vatandaşların mesleki bilgi ve beceri seviyelerini yükseltmek, Lüleburgaz’daki engelli istihdam oranını arttırmak, İlçedeki engellilerin sosyal yaşama katılımlarını arttırmak, İlçedeki engellilere ekonomik gelir sağlayacak iş imkânları yaratmak bulunuyor. Proje kapsamında açılan Merkezde 22 adet bilgisayar, yazıcılar, tarayıcılar, sesli okuyucular, brail alfabesi ile yazılmış kitaplar bulunuyor. Ayrıca engellilerin merkeze ulaşmalarını sağlamak üzere hidrolik kaldıraca sahip bir de minibüs alındı. Engelsiz Yaşam Merkezi'nden sayıları 10.000'i bulan Lüleburgazlı engellilerin yararlanması bekleniyor.

Büyük Mandıra, Kapalı Bir Spor Salonu Kazandı

        Günün diğer kapanış toplantısı Büyük Mandıra beldesindeydi. Büyük Mandıra Belediye Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen Kapalı Spor Kompleksi Proje'sinin halka ve basına tanıtımı yapıldı. 111.300 TL'ye gerçekleştirilen projenin %85'ini Trakya Kalkınma Ajansı karşıladı.

        Projenin amaçları arasında Büyük Mandıra beldesinde kadınların,erkeklerin,gençlerin,yaşlıların spora teşvik edilmesi, ilçede obeziteye karşı önlem alınması ve daha sağlıklı nesillerin yetiştirilmesi, ilçede spor yapan kişi sayısında%30 artış sağlanması ve obezitenin %20 azaltılması bulunuyor. Belediyeye ait olan ve kullanılmayan 300 metrekarelik bir alanda gerçekleştirilen proje kapsamında 5 adet koşu bandı, 5 adet kondisyon bisikleti, 5 adet ağırlık çalışma istasyonu, 5 adet hidrolik kürek, 5 adet mekik masası, 5 adet ağırlık sehpası, 5 adet dambıl seti, 20 adet minder, 20 adet plates topu, 20 adet atlama ipi, 20 adet sağlık topu, 20 adet step tahtası, 4 adet bekleme salonunda kullanılmak üzere masaj koltuğu, katılımcılara verilmek üzere 80 adet terleme eşofmanı, 5 adet vücut biçimlendirme cihazı, 20 adet nabız ölçer saat ve göğüs bandı alındı. 10 ayda tamamlanan salondan yılda 1000 kişinin yararlanması bekleniyor. 

      

FOTOĞRAFLAR

Engelleri Kaldırıyoruz, Sosyal Hayatı RenklendiriyoruzEngelleri Kaldırıyoruz, Sosyal Hayatı RenklendiriyoruzEngelleri Kaldırıyoruz, Sosyal Hayatı RenklendiriyoruzEngelleri Kaldırıyoruz, Sosyal Hayatı RenklendiriyoruzEngelleri Kaldırıyoruz, Sosyal Hayatı RenklendiriyoruzEngelleri Kaldırıyoruz, Sosyal Hayatı Renklendiriyoruz

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...