Trakya Kalkınma Ajansı 63 Engellinin daha yaşam alanlarını iyileştirdi.

Trakya Kalkınma Ajansı 63 Engellinin daha yaşam alanlarını iyileştirdi.
Eklenme Tarihi: 28 Mayıs 2013 | Toplam Okunma: 2385
Türk Çocuk Nörolojisi Vakfı, TRAKYAKA´nın 2011 yılı Sosyo-Ekonomik Kalkınma Mali Destek programı kapsamında gerçekleştirdiği “Engellenen Bireylere Engelsiz Yaşam Alanları” projesi kapsamında “Engelleri Kaldıralım Semineri” düzenledi.

Çorlu Sanayi ve Ticaret Odası Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen seminere vakıf üyeleri, engelli yakınları ve Çorlulular katıldı.Seminer kapsamında engellilerin ve engelli ailelerinin günlük hayatta karşılaştıkları sorunlar ele alınırken, proje çerçevesinde gerçekleştirilen çalışmalar da katılımcılara anlatıldı. Toplam bütçesi 292.000 TL olan “Engellenen Bireylere Engelsiz Yaşam Alanları”  projesi kapsamında Vakfa ait özel bakım merkezinde yaşamakta olan zihinsel ve ruhsal engelli 63 kişinin yaşam alanlarını iyileştirildi, engelliler İçin resim, ahşap boyama ve takı tasarımı atölyeleri kuruldu. Böylelikle engelli bireylerin hayattan kopmalarının önüne geçerek, işe yaradıklarının kendilerine ve ailelerine hatırlatılması sağlandı. Yine proje kapsamında vakıf tarafından hasta-yaşlı hizmetleri, özürlü bakımı alanında 60 kişiye eğitim verilerek özürlü ve hasta bakımı alanında ara eleman ihtiyacının giderilmesine katkıda bulunuldu.

Toplantı sonunda Türk Çocuk Nörolojisi Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Jale Bayıroğlu, Trakya Kalkınma Ajansı'na projeye verdiği destekten dolayı bir teşekkür belgesi verdi. “Engellenen Bireylere Engelsiz Yaşam Alanları” projesinin uygulaması 20 Haziran 2013 tarihinde sona erecek.

FOTOĞRAFLAR

Trakya Kalkınma Ajansı 63 Engellinin daha yaşam alanlarını iyileştirdi.Trakya Kalkınma Ajansı 63 Engellinin daha yaşam alanlarını iyileştirdi.

DİĞER HABERLER

Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı23 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Kasım ayı olağan yönetim kurulu toplantısı Tekirdağ’da gerçekleştirildi. Fevzi Çakmak Caddesi’nin Yeniden Düzenlenmesine TRAKYAKA’dan Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın hazırladığı ‘’Şehrin Yüzündeki Tarihindeki Çizgiler- Fevzi Çakmak Caddesi Kentsel Tasarım Hamlesi’’ isimli projenin kapanış toplantısı yapıldı. Trakya’da İlk Kez Düzenlenen Oryantiring Yarışı’na TRAKYAKA’dan Büyük Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen 2.Kademe Şehit Dilay&Cem Kerman Oryantiring Yarışması Kırklareli ili Üsküp Belediyesi’ne bağlı Çukurpınar Köyü’nde 18-19 Kasım tarihlerinde yapıldı. Seyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya Geldi21 Kasım 2017Türkiye´nin en etkili seyahat zirvelerinden Uzakrota Travel Summit, bu yıl 5 salon, 1 fuaye alanı ve 1 b2b alanı olmak üzere 7 bölümde 1500’e yakın sektör profesyonelinin katılımıyla gerçekleşti. Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor.
  Yükleniyor...