Trakya Kalkınma Ajansı 63 Engellinin daha yaşam alanlarını iyileştirdi.

Trakya Kalkınma Ajansı 63 Engellinin daha yaşam alanlarını iyileştirdi.
Eklenme Tarihi: 28 Mayıs 2013 | Toplam Okunma: 2672
Türk Çocuk Nörolojisi Vakfı, TRAKYAKA´nın 2011 yılı Sosyo-Ekonomik Kalkınma Mali Destek programı kapsamında gerçekleştirdiği “Engellenen Bireylere Engelsiz Yaşam Alanları” projesi kapsamında “Engelleri Kaldıralım Semineri” düzenledi.

Çorlu Sanayi ve Ticaret Odası Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen seminere vakıf üyeleri, engelli yakınları ve Çorlulular katıldı.Seminer kapsamında engellilerin ve engelli ailelerinin günlük hayatta karşılaştıkları sorunlar ele alınırken, proje çerçevesinde gerçekleştirilen çalışmalar da katılımcılara anlatıldı. Toplam bütçesi 292.000 TL olan “Engellenen Bireylere Engelsiz Yaşam Alanları”  projesi kapsamında Vakfa ait özel bakım merkezinde yaşamakta olan zihinsel ve ruhsal engelli 63 kişinin yaşam alanlarını iyileştirildi, engelliler İçin resim, ahşap boyama ve takı tasarımı atölyeleri kuruldu. Böylelikle engelli bireylerin hayattan kopmalarının önüne geçerek, işe yaradıklarının kendilerine ve ailelerine hatırlatılması sağlandı. Yine proje kapsamında vakıf tarafından hasta-yaşlı hizmetleri, özürlü bakımı alanında 60 kişiye eğitim verilerek özürlü ve hasta bakımı alanında ara eleman ihtiyacının giderilmesine katkıda bulunuldu.

Toplantı sonunda Türk Çocuk Nörolojisi Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Jale Bayıroğlu, Trakya Kalkınma Ajansı'na projeye verdiği destekten dolayı bir teşekkür belgesi verdi. “Engellenen Bireylere Engelsiz Yaşam Alanları” projesinin uygulaması 20 Haziran 2013 tarihinde sona erecek.

FOTOĞRAFLAR

Trakya Kalkınma Ajansı 63 Engellinin daha yaşam alanlarını iyileştirdi.Trakya Kalkınma Ajansı 63 Engellinin daha yaşam alanlarını iyileştirdi.
  Yükleniyor...