TRAKYAKA, Modern Eğitim Uygulamalarına Desteğini Sürdürüyor

TRAKYAKA, Modern Eğitim Uygulamalarına Desteğini Sürdürüyor
Eklenme Tarihi: 31 Mayıs 2013 | Toplam Okunma: 2555

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası İlköğretim Okulu'nun minik öğrencileri "Sihirli Bahçem" projesi kapsamında bir dans gösterisi düzenledi. Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası İlkokulu 2011 Yılı Sosyo-Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında sözleşmesini imzaladığı “Sihirli Bahçem” projesi dahilinde öğrencilerine proje ortağı Tekirdağ Halk Eğitim Merkezi desteğiyle Drama ve Klasik Dans Eğitimi verdi ve bu eğitim sonucunda dans gösterisi hazırlandı.

Dans gösterisine Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası İlköğretim Okulu öğretmen ve öğrencilerinin yanı sıra veliler katıldı. %82,88'i Trakya Kalkınma Ajansı tarafından karşılanan projenin amaçları arasında 48-66 ay arası anaokulu öğrencileri arasında işbirliği ve takım çalışması bilincini oluşturmak, Tekirdağ’da yaşayan okul öncesi ve ilkokul çağındaki çocukların oyun alanı ihtiyacını karşılamak suretiyle onların bedensel ve zihinsel gelişimlerine katkı sağlamak, dezavantajlı gruba dahil çocukların oyun alanından faydalanmasını sağlayarak, normal gelişim gösteren öğrencilerle kaynaşmalarına destek olmak bulunuyor.

 Tekirdağ Halk Eğitim Merkezi öğretmeni Senem Batır tarafından proje kapsamında Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası İlkokulu anasınıfı öğrencilerine 5 aylık proje faaliyeti süresince 140 saat Drama ve  140 saat Klasik Dans olmak üzere toplam 280 saatlik Drama ve Klasik Dans eğitimi verildi. Bu eğitimler sonucunda hazırlanan dans gösterisi anasınıfı öğrencileri tarafından Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesi'nde sunuldu. Toplam bütçesi 76.618 TL olan “Sihirli Bahçem”  projesi kapsamında okulun arka bahçesinde okul öğrencileri dışında diğer çocukların da faydalanabileceği bir oyun grubu oluşturuldu.

Uygulama süresi bir yıl olan "Sihirli Bahçem" projesi 20 Haziran 2013 tarihinde sona erecek.

FOTOĞRAFLAR

TRAKYAKA, Modern Eğitim Uygulamalarına Desteğini SürdürüyorTRAKYAKA, Modern Eğitim Uygulamalarına Desteğini SürdürüyorTRAKYAKA, Modern Eğitim Uygulamalarına Desteğini SürdürüyorTRAKYAKA, Modern Eğitim Uygulamalarına Desteğini Sürdürüyor

DİĞER HABERLER

Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı23 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Kasım ayı olağan yönetim kurulu toplantısı Tekirdağ’da gerçekleştirildi. Fevzi Çakmak Caddesi’nin Yeniden Düzenlenmesine TRAKYAKA’dan Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın hazırladığı ‘’Şehrin Yüzündeki Tarihindeki Çizgiler- Fevzi Çakmak Caddesi Kentsel Tasarım Hamlesi’’ isimli projenin kapanış toplantısı yapıldı. Trakya’da İlk Kez Düzenlenen Oryantiring Yarışı’na TRAKYAKA’dan Büyük Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen 2.Kademe Şehit Dilay&Cem Kerman Oryantiring Yarışması Kırklareli ili Üsküp Belediyesi’ne bağlı Çukurpınar Köyü’nde 18-19 Kasım tarihlerinde yapıldı. Seyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya Geldi21 Kasım 2017Türkiye´nin en etkili seyahat zirvelerinden Uzakrota Travel Summit, bu yıl 5 salon, 1 fuaye alanı ve 1 b2b alanı olmak üzere 7 bölümde 1500’e yakın sektör profesyonelinin katılımıyla gerçekleşti. Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor.
  Yükleniyor...