TRAKYAKA, Modern Eğitim Uygulamalarına Desteğini Sürdürüyor

TRAKYAKA, Modern Eğitim Uygulamalarına Desteğini Sürdürüyor
Eklenme Tarihi: 31 Mayıs 2013 | Toplam Okunma: 2797

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası İlköğretim Okulu'nun minik öğrencileri "Sihirli Bahçem" projesi kapsamında bir dans gösterisi düzenledi. Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası İlkokulu 2011 Yılı Sosyo-Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında sözleşmesini imzaladığı “Sihirli Bahçem” projesi dahilinde öğrencilerine proje ortağı Tekirdağ Halk Eğitim Merkezi desteğiyle Drama ve Klasik Dans Eğitimi verdi ve bu eğitim sonucunda dans gösterisi hazırlandı.

Dans gösterisine Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası İlköğretim Okulu öğretmen ve öğrencilerinin yanı sıra veliler katıldı. %82,88'i Trakya Kalkınma Ajansı tarafından karşılanan projenin amaçları arasında 48-66 ay arası anaokulu öğrencileri arasında işbirliği ve takım çalışması bilincini oluşturmak, Tekirdağ’da yaşayan okul öncesi ve ilkokul çağındaki çocukların oyun alanı ihtiyacını karşılamak suretiyle onların bedensel ve zihinsel gelişimlerine katkı sağlamak, dezavantajlı gruba dahil çocukların oyun alanından faydalanmasını sağlayarak, normal gelişim gösteren öğrencilerle kaynaşmalarına destek olmak bulunuyor.

 Tekirdağ Halk Eğitim Merkezi öğretmeni Senem Batır tarafından proje kapsamında Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası İlkokulu anasınıfı öğrencilerine 5 aylık proje faaliyeti süresince 140 saat Drama ve  140 saat Klasik Dans olmak üzere toplam 280 saatlik Drama ve Klasik Dans eğitimi verildi. Bu eğitimler sonucunda hazırlanan dans gösterisi anasınıfı öğrencileri tarafından Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesi'nde sunuldu. Toplam bütçesi 76.618 TL olan “Sihirli Bahçem”  projesi kapsamında okulun arka bahçesinde okul öğrencileri dışında diğer çocukların da faydalanabileceği bir oyun grubu oluşturuldu.

Uygulama süresi bir yıl olan "Sihirli Bahçem" projesi 20 Haziran 2013 tarihinde sona erecek.

FOTOĞRAFLAR

TRAKYAKA, Modern Eğitim Uygulamalarına Desteğini SürdürüyorTRAKYAKA, Modern Eğitim Uygulamalarına Desteğini SürdürüyorTRAKYAKA, Modern Eğitim Uygulamalarına Desteğini SürdürüyorTRAKYAKA, Modern Eğitim Uygulamalarına Desteğini Sürdürüyor

DİĞER HABERLER

Mahmut Şahin :”Sera Projesi Tekirdağ Çiftçisine Yeni Ufuklar Açacak” 25 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından ilan edilen 2016 Mali Destek Programları kapsamında Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hazırlanan “Süleymanpaşa İlçesi Modern Serada Çiçekçilik Örnek Uygulama Alanı” projesinin açılışı yapıldı. Bir Fikrim Var Yarışması’nın Kazananları Ödüllerini Aldı16 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) ile Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşen ‘’Bir Fikrim Var’’ proje yarışmasının finali Çorlu’da yapıldı ve ilk beşe giren isimler ödüllerini aldı. Yeni İşim Girişim ’in Kazananları Belli Oldu 7 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) tarafından başlatılan ‘’Yeni İşim Girişim Programı’’ 2018 finali Kırklareli Eski Rektörlük Binası Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Yeni İşim Girişim ’de Finalistler Belli Oldu3 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından parlak iş fikirlerini Trakya ekonomisine kazandırmak üzere başlatılan “Yeni İşim Girişim 2018 Let’s Up Eğitimleri Ara Jürisi” yapıldı. Bölgedeki girişimcilere mentorluk desteği sağlayan ve finansman kaynakları ile buluşma fırsatları sunan programdan yararlanmak üzere iş fikirlerini sunan girişimci adayları kıyasıya yarıştı. TRAKYAKA Yönetimi Edirne’de Toplandı30 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Nisan ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Edirne Valiliği’nde gerçekleştirdi.
  Yükleniyor...