2023 Bağcılık Vizyonu Tekirdağ’da Belirlenecek

2023 Bağcılık Vizyonu Tekirdağ’da Belirlenecek
Eklenme Tarihi: 4 Haziran 2013 | Toplam Okunma: 2074

Tekirdağ Bağcılık Araştırma İstasyonu Müdürlüğü ve Trakya Kalkınma Ajansı işbirliği ile gerçekleşecek olan Vizyon 2023 Bağcılık Çalıştayı için geri sayım sürüyor. 26-27 Haziran tarihlerinde Tekirdağ’da düzenlenecek olan çalıştay ile Cumhuriyet’imizin 100. yılında  bağcılık sektöründe ulaşılması istenen hedeflerin belirlenmesi amaçlanıyor.

Ana temaları üretim, ürün işleme ve pazarlama konularındaki sorunlar, çözüm önerileri ve hedefler olarak belirlenen Vizyon 2023 Bağcılık Çalıştayı hazırlıkları Tekirdağ Bağcılık Araştırma İstasyonu Müdürlüğü liderliğinde devam ediyor. Akademisyenler, araştırmacılar, sektörde düzenleme ve kontrol görevini yürüten kamu çalışanları, çiftçiler, sivil toplum kuruluşu üyeleri ve özel sektör temsilcilerinden oluşan 400’e yakın katılımcının bir araya geleceği çalıştaya TRAKYAKA da destek veriyor. Şeffaf biçimde yürütülen hazırlıklar kapsamında organizasyona sponsorluk desteği verebilecek kuruluşlarla irtibata geçilmiş ve bunların bir bölümünden olumlu yanıt alınmış bulunuyor.

Görüşler İnteraktif Katılımla Alınıyor

Bağcılık çalıştayının daha verimli geçmesi için çalıştay öncesinde katılımcıların görüşleri internet üzerinden alınıyor. Katılımcılar görüşlerini Tekirdağ Bağcılık Araştırma İstasyonu Müdürlüğü’nün www.bagcilik.gov.tr adresli sitesi aracılığıyla iletebiliyor. Çalıştaya ilişkin sonuç bildirgesinin bağcılık ve ilgili sektörlerin paydaşlarına, araştırma ve geliştirme çalışmalarına, politika belirleyici kişi ve kurumlara yön vermesi bekleniyor.

DİĞER HABERLER

Fotovoltaik Sistem Kurulumu Eğitimi Kırklareli’de Başladı16 Ocak 2018Trakya Kalkınma Ajansı Kırklareli Yatırım Destek Ofisi organizasyonuyla düzenlenen “Fotovoltaik Sistem Kurulumu Eğitimi” Kırklareli’de başladı. Trakya E-Ticaret ve Dijital Pazarlamaya Hazır12 Ocak 2018Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin’in de katıldığı ve Keşan TSO Girişimcilik Merkezi tarafından organize edilen “Dijital Dönüşüm ve E-Ticaret Konferansı” Keşan’da yapıldı. Bir Fikrim Var Proje Yarışması Başlıyor12 Ocak 2018Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) ile Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşecek olan ‘’Bir Fikrim Var’’ proje yarışmasının tanıtım toplantısı Süleymanpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yapıldı. Trakya 2.Savunma ve Havacılık Yerlileştirme Zirvesi Tekirdağ’da Yapıldı28 Aralık 2017Trakya Kalkınma Ajansı ve Teknik Üretim ve İhracatı Destekleme Derneği (TÜDEP) işbirliğinde düzenlenen ve iki gün süren Trakya 2.Savunma ve Havacılık Yerlileştirme Zirvesi Tekirdağ’da sona erdi. TRAKYAKA 2018 Mali Destek Programlarını İlan Etti27 Aralık 2017Trakya Kalkınma Ajansı 2018 Yılı Proje Teklif Çağrısı yayınlandı. İki başlık halinde ilan edilen programlar için 11.01.2018 tarihinden itibaren başvuru kabulüne başlanacağı açıklandı. Ajans tarafından yapılan açıklamaya göre ilgili proje başvuruları 23 Şubat 2018 saat 23.00’e kadar KAYS üzerinden (KAYS: Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi), ıslak imzalı taahhütnameler ise elden veya posta/kargo yoluyla 02 Mart 2018 Cuma günü saat 18.00’e dek kabul edilecek.
  Yükleniyor...