2023 Bağcılık Vizyonu Tekirdağ’da Belirlenecek

2023 Bağcılık Vizyonu Tekirdağ’da Belirlenecek
Eklenme Tarihi: 4 Haziran 2013 | Toplam Okunma: 2176

Tekirdağ Bağcılık Araştırma İstasyonu Müdürlüğü ve Trakya Kalkınma Ajansı işbirliği ile gerçekleşecek olan Vizyon 2023 Bağcılık Çalıştayı için geri sayım sürüyor. 26-27 Haziran tarihlerinde Tekirdağ’da düzenlenecek olan çalıştay ile Cumhuriyet’imizin 100. yılında  bağcılık sektöründe ulaşılması istenen hedeflerin belirlenmesi amaçlanıyor.

Ana temaları üretim, ürün işleme ve pazarlama konularındaki sorunlar, çözüm önerileri ve hedefler olarak belirlenen Vizyon 2023 Bağcılık Çalıştayı hazırlıkları Tekirdağ Bağcılık Araştırma İstasyonu Müdürlüğü liderliğinde devam ediyor. Akademisyenler, araştırmacılar, sektörde düzenleme ve kontrol görevini yürüten kamu çalışanları, çiftçiler, sivil toplum kuruluşu üyeleri ve özel sektör temsilcilerinden oluşan 400’e yakın katılımcının bir araya geleceği çalıştaya TRAKYAKA da destek veriyor. Şeffaf biçimde yürütülen hazırlıklar kapsamında organizasyona sponsorluk desteği verebilecek kuruluşlarla irtibata geçilmiş ve bunların bir bölümünden olumlu yanıt alınmış bulunuyor.

Görüşler İnteraktif Katılımla Alınıyor

Bağcılık çalıştayının daha verimli geçmesi için çalıştay öncesinde katılımcıların görüşleri internet üzerinden alınıyor. Katılımcılar görüşlerini Tekirdağ Bağcılık Araştırma İstasyonu Müdürlüğü’nün www.bagcilik.gov.tr adresli sitesi aracılığıyla iletebiliyor. Çalıştaya ilişkin sonuç bildirgesinin bağcılık ve ilgili sektörlerin paydaşlarına, araştırma ve geliştirme çalışmalarına, politika belirleyici kişi ve kurumlara yön vermesi bekleniyor.

DİĞER HABERLER

2018 Yılı Mali Destek Programları Proje Başvuruları Sona Erdi22 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 27 Aralık 2017 tarihinde ilan edilen proje teklif çağrısı 9 Mart 2018 tarihinde KAYS (Kalkınma Ajanları Yönetim Sistemi) üzerinden sona erdi. Proje başvurularına ait evraklar 16 Mart 2018 Cuma günü saat 18:00’a dek Trakya Kalkınma Ajansı’na teslim edildi. Kal-Der ve TrakyaKa’dan Çorlu’da Ortak Etkinlik16 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Kal-Der işbirliğinde Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası’nda ‘’Değişime Kulak Ver’’ etkinliği gerçekleştirildi. Trakyalı Süt ve Süt Ürünleri Üreticileri Markalaşmada Kararlı!12 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen Trakya Bölgesi süt ve süt ürünleri üreticilerinin rekabet gücünün arttırılması çalışmaları kapsamında Trakya peynirinin markalaşması ve yeni iş modeli oluşturulması üzerine Trakyalı süt ve süt ürünleri imalatçıları ile Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli illerinde toplantılar gerçekleştirildi. Trakya Tanıtım Günleri Hazırlık Toplantılarının Sonuncusu Edirne’de Yapıldı9 Mart 2018Nisan ayında Ankara’da yapılacak olan “1. Trakya Tanıtım Günleri” hazırlıkları son hızla devam ediyor. İlk hazırlık toplantısı, 2 Mart Cuma günü Kırklareli ve Tekirdağ’da, 9 Mart’ta Edirne’de yapıldı. Güneş Uzunköprü’de Enerjiye Dönüşüyor9 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ve Uzunköprü Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “Güneş Uzunköprü´de Enerjiye Dönüşüyor” adlı proje kapsamında yapılan güneş enerjisi santralinin açılışı yapıldı.
  Yükleniyor...