2023 Bağcılık Vizyonu Tekirdağ’da Belirlenecek

2023 Bağcılık Vizyonu Tekirdağ’da Belirlenecek
Eklenme Tarihi: 4 Haziran 2013 | Toplam Okunma: 1994

Tekirdağ Bağcılık Araştırma İstasyonu Müdürlüğü ve Trakya Kalkınma Ajansı işbirliği ile gerçekleşecek olan Vizyon 2023 Bağcılık Çalıştayı için geri sayım sürüyor. 26-27 Haziran tarihlerinde Tekirdağ’da düzenlenecek olan çalıştay ile Cumhuriyet’imizin 100. yılında  bağcılık sektöründe ulaşılması istenen hedeflerin belirlenmesi amaçlanıyor.

Ana temaları üretim, ürün işleme ve pazarlama konularındaki sorunlar, çözüm önerileri ve hedefler olarak belirlenen Vizyon 2023 Bağcılık Çalıştayı hazırlıkları Tekirdağ Bağcılık Araştırma İstasyonu Müdürlüğü liderliğinde devam ediyor. Akademisyenler, araştırmacılar, sektörde düzenleme ve kontrol görevini yürüten kamu çalışanları, çiftçiler, sivil toplum kuruluşu üyeleri ve özel sektör temsilcilerinden oluşan 400’e yakın katılımcının bir araya geleceği çalıştaya TRAKYAKA da destek veriyor. Şeffaf biçimde yürütülen hazırlıklar kapsamında organizasyona sponsorluk desteği verebilecek kuruluşlarla irtibata geçilmiş ve bunların bir bölümünden olumlu yanıt alınmış bulunuyor.

Görüşler İnteraktif Katılımla Alınıyor

Bağcılık çalıştayının daha verimli geçmesi için çalıştay öncesinde katılımcıların görüşleri internet üzerinden alınıyor. Katılımcılar görüşlerini Tekirdağ Bağcılık Araştırma İstasyonu Müdürlüğü’nün www.bagcilik.gov.tr adresli sitesi aracılığıyla iletebiliyor. Çalıştaya ilişkin sonuç bildirgesinin bağcılık ve ilgili sektörlerin paydaşlarına, araştırma ve geliştirme çalışmalarına, politika belirleyici kişi ve kurumlara yön vermesi bekleniyor.

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...