Lojistik Master Plan Sektörün Yakın Takibinde

Lojistik Master Plan Sektörün Yakın Takibinde
Eklenme Tarihi: 11 Haziran 2013 | Toplam Okunma: 3115
Transport Dergisi, Master Planı Kapağına Taşıdı

Trakya Kalkınma Ajansı’nın 18 ay süren çalışması sonucunda hazırlanan TR21 Trakya Bölgesi Lojistik Master Planı ulusal medya tarafından kapağa taşındı. Turkuvaz Medya Grubu’nun sektörel yayınlarından Transport Dergisi, plana Haziran ayı sayısının kapağında yer verdi. Plana ilişkin sekiz sayfalık bir özel haber hazırlayan dergi, Ajansın bu çalışmasını ayrıntılarıyla birlikte lojistik sektörünün bilgisine sundu.

TR21 Trakya Bölgesi Lojistik Master Planı, kamuoyuna sektörün önde gelen ulusal dergilerinden birinin kapağı aracılığıyla duyuruldu. 1,5 yıllık yoğun bir çalışma neticesinde oluşturulan plan, kitap haline getirilip kamuoyu ile paylaşılmadan önce Transport Dergisi’nin özel haberi ile lojistik sektörünün bilgisine sunuldu. ‘Trakya, Türkiye ve Güneydoğu Avrupa’nın Lojistik Üssü Olacak’ başlığı altında hazırlanan haberde planın ulusal çapta hazırlanacak Türkiye Master Planı’na da kılavuzluk edeceği belirtildi.

Lojistik Master Plan’ın hazırlık süreci, bölgedeki lojistik projeleri, bölgenin lojistik alanındaki sorunları, avantajları ve planda belirlenen dokuz temel lojistik stratejisine değinilen haberde bölgede kurulacak lojistik merkeze ilişkin bilgilere de yer verildi. Okuyuculara Transport Dergisi Yazı İşleri Müdürü Şenel Özdemir’in kaleminden aktarılan plan, derginin ilk sayfasında yer alan editör yazısının da gündemini belirledi. Şenel Özdemir tarafından kaleme alınan editör yazısında planın TRAKYAKA ve İstanbul Üniversitesi işbirliğinde hazırlandığı belirtilirken bölgenin ‘lojistik üs’ olma potansiyeli üzerinde duruldu. Yazıda ayrıca plan çalışmasının Ajans tarafından kitap haline getirilerek ilgili kurum ve kuruluşlarla paylaşılacağı bilgisi verildi.

FOTOĞRAFLAR

Lojistik Master Plan Sektörün Yakın TakibindeLojistik Master Plan Sektörün Yakın TakibindeLojistik Master Plan Sektörün Yakın Takibinde

DİĞER HABERLER

Trakya’ya Yeni Bir Kültür Rotası: “Mimar Sinan’ın İzinde Bir Payitahttan Diğerine Yolculuk”13 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve TURİNG işbirliği ile hayata geçirilen ve Trakya Bölgesi’ndeki Mimar Sinan eserleri üzerinde hazırlanan turizm rotasının tanıtımı Edirne’de yapıldı. Trakya Hestourex Fuarı’nda Yerini Aldı8 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ İl Sağlık Müdürlükleri, üniversite ve özel hastaneler ile birlikte Antalya’da 5-8 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenen 2’nci Dünya Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre Fuarı Hestourex’te yerini aldı. On Birinci Kalkınma Planı Marmara Bölgesi İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi31 Mart 2018On Birinci Kalkınma Planı Kalkınma Planı hazırlık çalışmaları kapsamında yedi coğrafi bölgede düzenlenen toplantıların üçüncüsü Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı CüneydDüzyol başkanlığında İstanbul’da gerçekleştirildi. TRAKYAKA Mart Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı29 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Mart ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ’da Ajans hizmet binasında gerçekleştirdi. 2018 Yılı Mali Destek Programları Proje Başvuruları Sona Erdi22 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 27 Aralık 2017 tarihinde ilan edilen proje teklif çağrısı 9 Mart 2018 tarihinde KAYS (Kalkınma Ajanları Yönetim Sistemi) üzerinden sona erdi. Proje başvurularına ait evraklar 16 Mart 2018 Cuma günü saat 18:00’a dek Trakya Kalkınma Ajansı’na teslim edildi.
  Yükleniyor...