Lojistik Master Plan Sektörün Yakın Takibinde

Lojistik Master Plan Sektörün Yakın Takibinde
Eklenme Tarihi: 11 Haziran 2013 | Toplam Okunma: 2786
Transport Dergisi, Master Planı Kapağına Taşıdı

Trakya Kalkınma Ajansı’nın 18 ay süren çalışması sonucunda hazırlanan TR21 Trakya Bölgesi Lojistik Master Planı ulusal medya tarafından kapağa taşındı. Turkuvaz Medya Grubu’nun sektörel yayınlarından Transport Dergisi, plana Haziran ayı sayısının kapağında yer verdi. Plana ilişkin sekiz sayfalık bir özel haber hazırlayan dergi, Ajansın bu çalışmasını ayrıntılarıyla birlikte lojistik sektörünün bilgisine sundu.

TR21 Trakya Bölgesi Lojistik Master Planı, kamuoyuna sektörün önde gelen ulusal dergilerinden birinin kapağı aracılığıyla duyuruldu. 1,5 yıllık yoğun bir çalışma neticesinde oluşturulan plan, kitap haline getirilip kamuoyu ile paylaşılmadan önce Transport Dergisi’nin özel haberi ile lojistik sektörünün bilgisine sunuldu. ‘Trakya, Türkiye ve Güneydoğu Avrupa’nın Lojistik Üssü Olacak’ başlığı altında hazırlanan haberde planın ulusal çapta hazırlanacak Türkiye Master Planı’na da kılavuzluk edeceği belirtildi.

Lojistik Master Plan’ın hazırlık süreci, bölgedeki lojistik projeleri, bölgenin lojistik alanındaki sorunları, avantajları ve planda belirlenen dokuz temel lojistik stratejisine değinilen haberde bölgede kurulacak lojistik merkeze ilişkin bilgilere de yer verildi. Okuyuculara Transport Dergisi Yazı İşleri Müdürü Şenel Özdemir’in kaleminden aktarılan plan, derginin ilk sayfasında yer alan editör yazısının da gündemini belirledi. Şenel Özdemir tarafından kaleme alınan editör yazısında planın TRAKYAKA ve İstanbul Üniversitesi işbirliğinde hazırlandığı belirtilirken bölgenin ‘lojistik üs’ olma potansiyeli üzerinde duruldu. Yazıda ayrıca plan çalışmasının Ajans tarafından kitap haline getirilerek ilgili kurum ve kuruluşlarla paylaşılacağı bilgisi verildi.

FOTOĞRAFLAR

Lojistik Master Plan Sektörün Yakın TakibindeLojistik Master Plan Sektörün Yakın TakibindeLojistik Master Plan Sektörün Yakın Takibinde

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...