Lojistik Master Plan Sektörün Yakın Takibinde

Lojistik Master Plan Sektörün Yakın Takibinde
Eklenme Tarihi: 11 Haziran 2013 | Toplam Okunma: 2918
Transport Dergisi, Master Planı Kapağına Taşıdı

Trakya Kalkınma Ajansı’nın 18 ay süren çalışması sonucunda hazırlanan TR21 Trakya Bölgesi Lojistik Master Planı ulusal medya tarafından kapağa taşındı. Turkuvaz Medya Grubu’nun sektörel yayınlarından Transport Dergisi, plana Haziran ayı sayısının kapağında yer verdi. Plana ilişkin sekiz sayfalık bir özel haber hazırlayan dergi, Ajansın bu çalışmasını ayrıntılarıyla birlikte lojistik sektörünün bilgisine sundu.

TR21 Trakya Bölgesi Lojistik Master Planı, kamuoyuna sektörün önde gelen ulusal dergilerinden birinin kapağı aracılığıyla duyuruldu. 1,5 yıllık yoğun bir çalışma neticesinde oluşturulan plan, kitap haline getirilip kamuoyu ile paylaşılmadan önce Transport Dergisi’nin özel haberi ile lojistik sektörünün bilgisine sunuldu. ‘Trakya, Türkiye ve Güneydoğu Avrupa’nın Lojistik Üssü Olacak’ başlığı altında hazırlanan haberde planın ulusal çapta hazırlanacak Türkiye Master Planı’na da kılavuzluk edeceği belirtildi.

Lojistik Master Plan’ın hazırlık süreci, bölgedeki lojistik projeleri, bölgenin lojistik alanındaki sorunları, avantajları ve planda belirlenen dokuz temel lojistik stratejisine değinilen haberde bölgede kurulacak lojistik merkeze ilişkin bilgilere de yer verildi. Okuyuculara Transport Dergisi Yazı İşleri Müdürü Şenel Özdemir’in kaleminden aktarılan plan, derginin ilk sayfasında yer alan editör yazısının da gündemini belirledi. Şenel Özdemir tarafından kaleme alınan editör yazısında planın TRAKYAKA ve İstanbul Üniversitesi işbirliğinde hazırlandığı belirtilirken bölgenin ‘lojistik üs’ olma potansiyeli üzerinde duruldu. Yazıda ayrıca plan çalışmasının Ajans tarafından kitap haline getirilerek ilgili kurum ve kuruluşlarla paylaşılacağı bilgisi verildi.

FOTOĞRAFLAR

Lojistik Master Plan Sektörün Yakın TakibindeLojistik Master Plan Sektörün Yakın TakibindeLojistik Master Plan Sektörün Yakın Takibinde
  Yükleniyor...