2012-2013 Mali Destek Programlarının İlk Sözleşmesi İmzalandı

2012-2013 Mali Destek Programlarının İlk Sözleşmesi İmzalandı
Eklenme Tarihi: 14 Haziran 2013 | Toplam Okunma: 1902
Trakya Kalkınma Ajansı tarafından açılan 2012-2013 Mali Destek Programlarının ilk sözleşmesi Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan tarafından imzalandı.

             Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi ortaklığında hazırlanan “Eğitim Okul Öncesinde Başlar” adlı proje Trakya Kalkınma Ajansı tarafından başarılı sayılarak uygulamaya değer bulundu. Sosyo-Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında uygulanacak olan projenin bütçesi 316.000,00 TL olup 259.039,23 TL'si Trakya Kalkınma Ajansı tarafından sağlanacak. Uygulama süresi 9 ay olan projenin amacı okul öncesi eğitimde yenilikçi yöntem ve uygulamalarla bölge genelindeki sosyal ve beşeri sermayenin gelişmişlik düzeyinin arttırılmasına katkı sağlamaktır.

            Proje dahilinde yenilikçi yöntem ve uygulamalarla okul öncesi eğitimdeki kamusal hizmet kalitesinin arttırılması, okul öncesi eğitimde çocukların gelişim süreçlerine olumlu etki yapacak örnek uygulamaların, yöntem ve araçların eğitim kurumlarında kullanılmasını teşvik etmek, okul öncesi eğitimin hizmet kalitesinin arttırılması için yenilikçi “Montessori Eğitim Yöntemi" nin eğitim kurumlarımıza adaptasyonu gerçekleştirilecektir.

            İl genelinde görev yapan 279 okul öncesi eğitim öğretmeni “Montessori Eğitim Yaklaşımı” seminerine alınarak, 11 okulda Montessori Eğitim Sınıfı kurulacaktır. Hedef grupta yer alan 11 okulda görev yapan 40 öğretmene konu ile ilgili 120 saat eğitim verilecektir. Projenin sürdürülebilirliğini sağlamak amacıyla ayrıca Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi ve Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde uygulama destek birimi kurulacaktır. Bölgede ilk olacak bu proje ile üniversite ve milli eğitim işbirliği ile okul öncesi eğitim kalitesinin yenilikçi yöntemlerle geliştirilmesi sağlanmış olacaktır.

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...