2012-2013 Mali Destek Programlarının İlk Sözleşmesi İmzalandı

2012-2013 Mali Destek Programlarının İlk Sözleşmesi İmzalandı
Eklenme Tarihi: 14 Haziran 2013 | Toplam Okunma: 1967
Trakya Kalkınma Ajansı tarafından açılan 2012-2013 Mali Destek Programlarının ilk sözleşmesi Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan tarafından imzalandı.

             Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi ortaklığında hazırlanan “Eğitim Okul Öncesinde Başlar” adlı proje Trakya Kalkınma Ajansı tarafından başarılı sayılarak uygulamaya değer bulundu. Sosyo-Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında uygulanacak olan projenin bütçesi 316.000,00 TL olup 259.039,23 TL'si Trakya Kalkınma Ajansı tarafından sağlanacak. Uygulama süresi 9 ay olan projenin amacı okul öncesi eğitimde yenilikçi yöntem ve uygulamalarla bölge genelindeki sosyal ve beşeri sermayenin gelişmişlik düzeyinin arttırılmasına katkı sağlamaktır.

            Proje dahilinde yenilikçi yöntem ve uygulamalarla okul öncesi eğitimdeki kamusal hizmet kalitesinin arttırılması, okul öncesi eğitimde çocukların gelişim süreçlerine olumlu etki yapacak örnek uygulamaların, yöntem ve araçların eğitim kurumlarında kullanılmasını teşvik etmek, okul öncesi eğitimin hizmet kalitesinin arttırılması için yenilikçi “Montessori Eğitim Yöntemi" nin eğitim kurumlarımıza adaptasyonu gerçekleştirilecektir.

            İl genelinde görev yapan 279 okul öncesi eğitim öğretmeni “Montessori Eğitim Yaklaşımı” seminerine alınarak, 11 okulda Montessori Eğitim Sınıfı kurulacaktır. Hedef grupta yer alan 11 okulda görev yapan 40 öğretmene konu ile ilgili 120 saat eğitim verilecektir. Projenin sürdürülebilirliğini sağlamak amacıyla ayrıca Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi ve Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde uygulama destek birimi kurulacaktır. Bölgede ilk olacak bu proje ile üniversite ve milli eğitim işbirliği ile okul öncesi eğitim kalitesinin yenilikçi yöntemlerle geliştirilmesi sağlanmış olacaktır.

  Yükleniyor...