"Ağaç Yaş İken Eğilir" Projesinin Açılışı Yapıldı

"Ağaç Yaş İken Eğilir" Projesinin Açılışı Yapıldı
Eklenme Tarihi: 19 Haziran 2013 | Toplam Okunma: 2386
Kırklareli Bilal Yapıcı Anaokulu tarafından hazırlanan ve 2011 Yılı Sosyo- Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen "Ağaç Yaş İken Eğilir" projesinin açılışı yapıldı.

Bilal Yapıcı Anaokulu'nda yapılan açılış törenine Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, Kırklareli Belediye Başkanı Cavit Çağlayan, Trakya Kalkınma Ajansı uzmanları ve davetliler katıldı. Tören öncesinde proje kapsamında okulda yapılan düzenlemeleri ve oluşturulan oyun alanlarını gezen davetliler daha sonra minik öğrencilerin hazırladığı gösterileri izlediler. Toplam bütçesi 151.000 TL olan "Ağaç Yaş İken Eğilir" projesinin %75'i Trakya Kalkınma Ajansı tarafından sağlanıyor. Uygulaması 20.07.2013 tarihinde sona erecek projenin amaçları arasında okul öncesi eğitimde hizmet kalitesini arttırmak, Bilal Yapıcı Anaokulu öğrencileri için daha sağlıklı okul koşullarının oluşturularak, okul öncesi eğitim alan çocukların sosyo-kültürel gelişimlerini olumlu yönde etkilemek, dezavantajlı gruba dâhil çocukların oyun alanından faydalanmasını sağlayarak, normal gelişim gösteren öğrencilerle kaynaşmalarına destek olmak yer alıyor. 

Açılış törenin son kısmında Okul Müdürü Hatice Öksüz katkılarından dolayı Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün'e bir plaket sundu. Plaketi Üstün adına İzleme ve Değerlendirme Birim Uzmanı Cenap Püsküllü aldı.  

FOTOĞRAFLAR

"Ağaç Yaş İken Eğilir" Projesinin Açılışı Yapıldı"Ağaç Yaş İken Eğilir" Projesinin Açılışı Yapıldı"Ağaç Yaş İken Eğilir" Projesinin Açılışı Yapıldı"Ağaç Yaş İken Eğilir" Projesinin Açılışı Yapıldı"Ağaç Yaş İken Eğilir" Projesinin Açılışı Yapıldı
  Yükleniyor...