"Ağaç Yaş İken Eğilir" Projesinin Açılışı Yapıldı

"Ağaç Yaş İken Eğilir" Projesinin Açılışı Yapıldı
Eklenme Tarihi: 19 Haziran 2013 | Toplam Okunma: 2317
Kırklareli Bilal Yapıcı Anaokulu tarafından hazırlanan ve 2011 Yılı Sosyo- Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen "Ağaç Yaş İken Eğilir" projesinin açılışı yapıldı.

Bilal Yapıcı Anaokulu'nda yapılan açılış törenine Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, Kırklareli Belediye Başkanı Cavit Çağlayan, Trakya Kalkınma Ajansı uzmanları ve davetliler katıldı. Tören öncesinde proje kapsamında okulda yapılan düzenlemeleri ve oluşturulan oyun alanlarını gezen davetliler daha sonra minik öğrencilerin hazırladığı gösterileri izlediler. Toplam bütçesi 151.000 TL olan "Ağaç Yaş İken Eğilir" projesinin %75'i Trakya Kalkınma Ajansı tarafından sağlanıyor. Uygulaması 20.07.2013 tarihinde sona erecek projenin amaçları arasında okul öncesi eğitimde hizmet kalitesini arttırmak, Bilal Yapıcı Anaokulu öğrencileri için daha sağlıklı okul koşullarının oluşturularak, okul öncesi eğitim alan çocukların sosyo-kültürel gelişimlerini olumlu yönde etkilemek, dezavantajlı gruba dâhil çocukların oyun alanından faydalanmasını sağlayarak, normal gelişim gösteren öğrencilerle kaynaşmalarına destek olmak yer alıyor. 

Açılış törenin son kısmında Okul Müdürü Hatice Öksüz katkılarından dolayı Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün'e bir plaket sundu. Plaketi Üstün adına İzleme ve Değerlendirme Birim Uzmanı Cenap Püsküllü aldı.  

FOTOĞRAFLAR

"Ağaç Yaş İken Eğilir" Projesinin Açılışı Yapıldı"Ağaç Yaş İken Eğilir" Projesinin Açılışı Yapıldı"Ağaç Yaş İken Eğilir" Projesinin Açılışı Yapıldı"Ağaç Yaş İken Eğilir" Projesinin Açılışı Yapıldı"Ağaç Yaş İken Eğilir" Projesinin Açılışı Yapıldı

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...