Hayrabolu Kent Otomasyon Sistemiyle Buluştu

Hayrabolu Kent Otomasyon Sistemiyle Buluştu
Eklenme Tarihi: 20 Haziran 2013 | Toplam Okunma: 2333
TRAKYAKA Desteği ile Kurulan Sistem Halka Tanıtıldı

Hayrabolu Belediyesi e-Belediye Otomasyon Projesi Tanıtım Toplantısı 18 Haziran Salı günü Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleşti. Trakya Kalkınma Ajansı mali desteği ile hayata geçen projeye ilişkin toplantıya Hayrabolu Kaymakamı Tamer Orhan, İlçe Garnizon Komutanı Mehmet Şevki Ünlü ve Hayrabolu Belediye Başkanı Hasan İrtem’in yanı sıra Trakya Kalkınma Ajansı personeli, belediye yetkilileri ve vatandaşlar katıldı.

Trakya Kalkınma Ajansı 2011 Yılı Mali Destek Programları çerçevesinde desteklenerek uygulamaya konan Hayrabolu Belediyesi e-Belediye Otomasyon Projesi sonucunda kurulan yeni sistem halkın hizmetine sunuldu. 18 Haziran Salı günü düzenlenen tanıtım toplantısında e-Belediye Otomasyon Sistemi hakkında bilgi veren Hayrabolu Belediye Başkanı Hasan İrtem, yaklaşık 455 bin TL’ye mal olan projenin % 75’lik bölümünün TRAKYAKA tarafından finanse edildiğini belirtti. İrtem, Ajansın sağladığı hibe desteği ile uygulamaya geçen proje sayesinde harita, imar uygulaması ve kadastro işlemleri ile park-bahçe işleri yapım ve yönetim hizmetlerini de içine alan yeni bir yönetim sistemi oluşturulduğunu ifade etti. Adres ve abone bilgi sistemini de içeren yeni uygulama sayesinde vatandaşlara imar durumu, ruhsat ve fen işleri gibi konularda elektronik ortamda bilgi sunacaklarını söyleyen Başkan İrtem TRAKYAKA’ya verdiği mali destekten ötürü teşekkür etti.


Başkan Hasan İrtem’in konuşmasının ardından projenin temelini oluşturan 2 ve 3 Boyutlu Kent Otomasyon Sistemi (KEOS) hakkında teknik bilgiler içeren bir sunum gerçekleştirildi. Sunumda Hayrabolu’da bulunan tüm binalar ile cadde ve sokaklara ait bilgilerin tek bir veri tabanında toplandığının altı çizildi. Sunumun ilerleyen bölümlerinde vatandaşların kurulan yeni sistemi internet üzerinden ne şekilde kullanabilecekleri anlatılırken bazı katılımcıların adres ve ada/pafta bilgileri alınarak örnek uygulamalar yapıldı. Vatandaşların sistem sayesinde imar işlerine ilişkin pek çok bilgiye internet üzerinden ulaşabileceklerinin altı çizilirken ilgili teknik personelin kullanacağı özelliklerin belediye hizmetlerini çok daha etkin ve verimli hale getireceği belirtildi

FOTOĞRAFLAR

Hayrabolu Kent Otomasyon Sistemiyle BuluştuHayrabolu Kent Otomasyon Sistemiyle BuluştuHayrabolu Kent Otomasyon Sistemiyle Buluştu

DİĞER HABERLER

Kal-Der ve TrakyaKa’dan Çorlu’da Ortak Etkinlik16 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Kal-Der işbirliğinde Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası’nda ‘’Değişime Kulak Ver’’ etkinliği gerçekleştirildi. Trakyalı Süt ve Süt Ürünleri Üreticileri Markalaşmada Kararlı!12 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen Trakya Bölgesi süt ve süt ürünleri üreticilerinin rekabet gücünün arttırılması çalışmaları kapsamında Trakya peynirinin markalaşması ve yeni iş modeli oluşturulması üzerine Trakyalı süt ve süt ürünleri imalatçıları ile Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli illerinde toplantılar gerçekleştirildi. Trakya Tanıtım Günleri Hazırlık Toplantılarının Sonuncusu Edirne’de Yapıldı9 Mart 2018Nisan ayında Ankara’da yapılacak olan “1. Trakya Tanıtım Günleri” hazırlıkları son hızla devam ediyor. İlk hazırlık toplantısı, 2 Mart Cuma günü Kırklareli ve Tekirdağ’da, 9 Mart’ta Edirne’de yapıldı. Güneş Uzunköprü’de Enerjiye Dönüşüyor9 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ve Uzunköprü Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “Güneş Uzunköprü´de Enerjiye Dönüşüyor” adlı proje kapsamında yapılan güneş enerjisi santralinin açılışı yapıldı. Trakya Bölgesi, Ankara’da Tanıtım Atağına Kalkıyor 2 Mart 2018Nisan ayında Ankara’da yapılacak olan “1. Trakya Tanıtım Günleri” hazırlıkları son hızla devam ediyor. İlk hazırlık toplantısı, 2 Mart Cuma günü Kırklareli ve Tekirdağ’da yapıldı.
  Yükleniyor...