Hayrabolu Kent Otomasyon Sistemiyle Buluştu

Hayrabolu Kent Otomasyon Sistemiyle Buluştu
Eklenme Tarihi: 20 Haziran 2013 | Toplam Okunma: 2158
TRAKYAKA Desteği ile Kurulan Sistem Halka Tanıtıldı

Hayrabolu Belediyesi e-Belediye Otomasyon Projesi Tanıtım Toplantısı 18 Haziran Salı günü Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleşti. Trakya Kalkınma Ajansı mali desteği ile hayata geçen projeye ilişkin toplantıya Hayrabolu Kaymakamı Tamer Orhan, İlçe Garnizon Komutanı Mehmet Şevki Ünlü ve Hayrabolu Belediye Başkanı Hasan İrtem’in yanı sıra Trakya Kalkınma Ajansı personeli, belediye yetkilileri ve vatandaşlar katıldı.

Trakya Kalkınma Ajansı 2011 Yılı Mali Destek Programları çerçevesinde desteklenerek uygulamaya konan Hayrabolu Belediyesi e-Belediye Otomasyon Projesi sonucunda kurulan yeni sistem halkın hizmetine sunuldu. 18 Haziran Salı günü düzenlenen tanıtım toplantısında e-Belediye Otomasyon Sistemi hakkında bilgi veren Hayrabolu Belediye Başkanı Hasan İrtem, yaklaşık 455 bin TL’ye mal olan projenin % 75’lik bölümünün TRAKYAKA tarafından finanse edildiğini belirtti. İrtem, Ajansın sağladığı hibe desteği ile uygulamaya geçen proje sayesinde harita, imar uygulaması ve kadastro işlemleri ile park-bahçe işleri yapım ve yönetim hizmetlerini de içine alan yeni bir yönetim sistemi oluşturulduğunu ifade etti. Adres ve abone bilgi sistemini de içeren yeni uygulama sayesinde vatandaşlara imar durumu, ruhsat ve fen işleri gibi konularda elektronik ortamda bilgi sunacaklarını söyleyen Başkan İrtem TRAKYAKA’ya verdiği mali destekten ötürü teşekkür etti.


Başkan Hasan İrtem’in konuşmasının ardından projenin temelini oluşturan 2 ve 3 Boyutlu Kent Otomasyon Sistemi (KEOS) hakkında teknik bilgiler içeren bir sunum gerçekleştirildi. Sunumda Hayrabolu’da bulunan tüm binalar ile cadde ve sokaklara ait bilgilerin tek bir veri tabanında toplandığının altı çizildi. Sunumun ilerleyen bölümlerinde vatandaşların kurulan yeni sistemi internet üzerinden ne şekilde kullanabilecekleri anlatılırken bazı katılımcıların adres ve ada/pafta bilgileri alınarak örnek uygulamalar yapıldı. Vatandaşların sistem sayesinde imar işlerine ilişkin pek çok bilgiye internet üzerinden ulaşabileceklerinin altı çizilirken ilgili teknik personelin kullanacağı özelliklerin belediye hizmetlerini çok daha etkin ve verimli hale getireceği belirtildi

FOTOĞRAFLAR

Hayrabolu Kent Otomasyon Sistemiyle BuluştuHayrabolu Kent Otomasyon Sistemiyle BuluştuHayrabolu Kent Otomasyon Sistemiyle Buluştu

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...