Abaküs Matik Projesinin İmzaları Atıldı

Abaküs Matik Projesinin İmzaları Atıldı
Eklenme Tarihi: 21 Haziran 2013 | Toplam Okunma: 2342
Hayrabolu’da Mental Aritmetik Sınıfları Kurulacak

Hayrabolu Kaymakamlığı’nın Trakya Kalkınma Ajansı 2012/2013 Yılı Mali Destek Programları kapsamında hibe desteği almaya hak kazandığı Abaküs Matik Projesinin sözleşmesi imzalandı. Trakya Kalkınma Ajansı Merkez Hizmet Binası’nda gerçekleşen imza töreninde sözleşmeyi Hayrabolu Kaymakamı Tamer Orhan ve Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün imzaladı.

TRAKYAKA 2012/2013 Yılı Mali Destek Programları sonucunda Ajanstan hibe desteği alması uygun görülen projelerin sözleşme aşaması sürüyor. Bu kapsamda sözleşme davetine olumlu yanıt veren başarılı proje sahipleri arasında bulunan Hayrabolu Kaymakamlığı, Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığında hazırlanan projelerinin uygulamaya konması için gereken imzayı attı. 20 Haziran Perşembe günü imzalanan sözleşme neticesinde Hayrabolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı dört okulda toplam dört mental aritmetik sınıfı oluşturulacağı belirtildi. Bu sayede ilçede eğitim görmekte olan 4-12 yaş arası 160 öğrenciye mental aritmetik eğitimi verileceği ifade edildi.

Abaküs Matik Projesi neticesinde dört eğitmenin mental aritmetik eğitimi verecek düzeyde eğitim alarak sertifika sahibi olmalarının sağlanacağı açıklanırken 160 öğrencinin de sertifika alma hakkı kazanacağı belirtildi. Proje sayesinde hayata geçecek olan yenilikçi uygulamanın öğrencilerin matematiğe karşı olan ön yargılarını ortadan kaldırılacağına inandıklarını ifade eden TRAKYAKA Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün, eğitim konusunun öncelikleri arasında yer almaya devam edeceğini hatırlattı. Yüzde 90’lık bölümü TRAKYAKA tarafından finanse edilecek olan projenin yaklaşık 67 bin 500 TL’ye mâl olacağı açıklandı.

FOTOĞRAFLAR

Abaküs Matik Projesinin İmzaları Atıldı

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...