TRAKYAKA Cittaslow Vize’yi Desteklemeyi Sürdürüyor

TRAKYAKA Cittaslow Vize’yi Desteklemeyi Sürdürüyor
Eklenme Tarihi: 26 Haziran 2013 | Toplam Okunma: 2283
Vize Belediyesi İki Yeni Projeyi Daha Hayata Geçiriyor

Vize Belediyesi’nin TRAKYAKA 2012/2013 Yılı Mali Destek Programları kapsamında alacağı hibe desteklerine ilişkin proje sözleşmeleri imzalandı. Ajans tarafından Sosyo-Ekonomik Kalkınma ve Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programları çerçevesinde sağlanacak finansmana dair imzalar 25 Haziran 2013 tarihinde Tekirdağ’da atıldı. Trakya Kalkınma Ajansı Hizmet Binası’nda gerçekleşen imza töreninde Vize Belediye Başkanı Selçuk Yılmaz ve Ajans Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün hazır bulundu.

TRAKYAKA 2012/2013 Yılı Mali Destek Programları neticesinde destek almaya hak kazanan iki adet projesi bulunan Vize Belediyesi her iki projeyi de hayata geçirmek üzere sözleşmelere imza attı. Vize İlçesi, Başkan Selçuk Yılmaz tarafından imzalanan projeler ile atık yönetimi altyapısını güçlendirmeye ve turizm potansiyelini ortaya çıkarmak için Ajanstan yaklaşık 510 bin TL hibe alacak. Vize Belediyesi böylece 2010 Yılı Mali Destek Programları kapsamında Sokak Sağlıklaştırma Projesi ile aldığı 437 bin TL ile birlikte Ajanstan aldığı hibe miktarını yaklaşık 950 bin TL’ye çıkaracak.  

Cittaslow (Sakin Şehir) adaylık sürecinde yola TRAKYAKA ile birlikte çıkan Vize Belediyesi, ilçenin birliğe kabulünün ardından Ajans ile işbirliğini hibe mekanizmalarını kullanarak sürdürdü. Cittaslow üyeliği öncesinde tarihi Kale Mahallesi’nin sokak sağlıklaştırma projesini Ajansın destek programlarından yararlanarak hayata geçiren belediye, bölgede bu programlardan en verimli biçimde yararlanan yerel idareler arasında yer aldı. Ajansın 2012/2013 Yılı Mali Destek Programları kapsamındaki projelerin imza töreninde belediyenin bu özelliğine dikkat çeken TRAKYAKA Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün, ilçenin imzası atılan son iki proje ile çevre altyapısını güçlendireceğini ve Cittaslow unvanını pekiştireceğini ifade etti.

Atık Yönetimi Altyapısının Güçlendirilmesi Projesi

TRAKYAKA 2012/2013 Yılı Küçük Ölçekli Altyapı Programı kapsamında destek alacak olan proje ile Vize İlçesi’nin ambalaj atıklarının, elektronik atıkların, ömrünü tamamlamış lastiklerin, bitkisel atık yağların, ömrünü tamamlamış pillerin ayrı ayrı toplanması, geri dönüşümü ve yeniden kullanımını sağlamaya yönelik altyapının geliştirilmesini hedefliyor. Doğal, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle, Cittaslow unvanını kazanan Vize’de çevre kirliliğinin bertaraf edilmesine katkı sağlayacak olan projenin toplam bütçesi 630 bin TL civarında bulunuyor. Proje bütçesinin yüzde 65’lik kısmı Ajans tarafından finanse ediliyor.

Cittaslow Vize İlçesinin Turizm Potansiyelinin Ortaya Çıkarılması Projesi

Sosyo-Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programı çerçevesinde hibe desteği alacak turizm içerikli proje sayesinde ilçeyi özgün kılan Cittaslow (Sakin şehir) kimliğinin, turizm potansiyeli ile ulusal ve uluslararası boyutta tanıtımının sağlanması hedefleniyor. Proje genelinde Vize’deki turizm imkânlarının etkin ve yenilikçi yöntemlerle tanıtılarak ilçenin Cittaslow unvanı ile cazibe merkezi haline getirilmesi ve mevcut turizm potansiyelinin çeşitlendirilerek geliştirilmesi amaçlanıyor. Yaklaşık 118 bin TL’lik proje bütçesinin 100 bin TL’lik bölümü TRAKYAKA tarafından hibe yoluyla destekleniyor.  

FOTOĞRAFLAR

TRAKYAKA Cittaslow Vize’yi Desteklemeyi Sürdürüyor

DİĞER HABERLER

Mahmut Şahin :”Sera Projesi Tekirdağ Çiftçisine Yeni Ufuklar Açacak” 25 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından ilan edilen 2016 Mali Destek Programları kapsamında Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hazırlanan “Süleymanpaşa İlçesi Modern Serada Çiçekçilik Örnek Uygulama Alanı” projesinin açılışı yapıldı. Bir Fikrim Var Yarışması’nın Kazananları Ödüllerini Aldı16 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) ile Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşen ‘’Bir Fikrim Var’’ proje yarışmasının finali Çorlu’da yapıldı ve ilk beşe giren isimler ödüllerini aldı. Yeni İşim Girişim ’in Kazananları Belli Oldu 7 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) tarafından başlatılan ‘’Yeni İşim Girişim Programı’’ 2018 finali Kırklareli Eski Rektörlük Binası Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Yeni İşim Girişim ’de Finalistler Belli Oldu3 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından parlak iş fikirlerini Trakya ekonomisine kazandırmak üzere başlatılan “Yeni İşim Girişim 2018 Let’s Up Eğitimleri Ara Jürisi” yapıldı. Bölgedeki girişimcilere mentorluk desteği sağlayan ve finansman kaynakları ile buluşma fırsatları sunan programdan yararlanmak üzere iş fikirlerini sunan girişimci adayları kıyasıya yarıştı. TRAKYAKA Yönetimi Edirne’de Toplandı30 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Nisan ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Edirne Valiliği’nde gerçekleştirdi.
  Yükleniyor...