TRAKYAKA Cittaslow Vize’yi Desteklemeyi Sürdürüyor

TRAKYAKA Cittaslow Vize’yi Desteklemeyi Sürdürüyor
Eklenme Tarihi: 26 Haziran 2013 | Toplam Okunma: 2045
Vize Belediyesi İki Yeni Projeyi Daha Hayata Geçiriyor

Vize Belediyesi’nin TRAKYAKA 2012/2013 Yılı Mali Destek Programları kapsamında alacağı hibe desteklerine ilişkin proje sözleşmeleri imzalandı. Ajans tarafından Sosyo-Ekonomik Kalkınma ve Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programları çerçevesinde sağlanacak finansmana dair imzalar 25 Haziran 2013 tarihinde Tekirdağ’da atıldı. Trakya Kalkınma Ajansı Hizmet Binası’nda gerçekleşen imza töreninde Vize Belediye Başkanı Selçuk Yılmaz ve Ajans Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün hazır bulundu.

TRAKYAKA 2012/2013 Yılı Mali Destek Programları neticesinde destek almaya hak kazanan iki adet projesi bulunan Vize Belediyesi her iki projeyi de hayata geçirmek üzere sözleşmelere imza attı. Vize İlçesi, Başkan Selçuk Yılmaz tarafından imzalanan projeler ile atık yönetimi altyapısını güçlendirmeye ve turizm potansiyelini ortaya çıkarmak için Ajanstan yaklaşık 510 bin TL hibe alacak. Vize Belediyesi böylece 2010 Yılı Mali Destek Programları kapsamında Sokak Sağlıklaştırma Projesi ile aldığı 437 bin TL ile birlikte Ajanstan aldığı hibe miktarını yaklaşık 950 bin TL’ye çıkaracak.  

Cittaslow (Sakin Şehir) adaylık sürecinde yola TRAKYAKA ile birlikte çıkan Vize Belediyesi, ilçenin birliğe kabulünün ardından Ajans ile işbirliğini hibe mekanizmalarını kullanarak sürdürdü. Cittaslow üyeliği öncesinde tarihi Kale Mahallesi’nin sokak sağlıklaştırma projesini Ajansın destek programlarından yararlanarak hayata geçiren belediye, bölgede bu programlardan en verimli biçimde yararlanan yerel idareler arasında yer aldı. Ajansın 2012/2013 Yılı Mali Destek Programları kapsamındaki projelerin imza töreninde belediyenin bu özelliğine dikkat çeken TRAKYAKA Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün, ilçenin imzası atılan son iki proje ile çevre altyapısını güçlendireceğini ve Cittaslow unvanını pekiştireceğini ifade etti.

Atık Yönetimi Altyapısının Güçlendirilmesi Projesi

TRAKYAKA 2012/2013 Yılı Küçük Ölçekli Altyapı Programı kapsamında destek alacak olan proje ile Vize İlçesi’nin ambalaj atıklarının, elektronik atıkların, ömrünü tamamlamış lastiklerin, bitkisel atık yağların, ömrünü tamamlamış pillerin ayrı ayrı toplanması, geri dönüşümü ve yeniden kullanımını sağlamaya yönelik altyapının geliştirilmesini hedefliyor. Doğal, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle, Cittaslow unvanını kazanan Vize’de çevre kirliliğinin bertaraf edilmesine katkı sağlayacak olan projenin toplam bütçesi 630 bin TL civarında bulunuyor. Proje bütçesinin yüzde 65’lik kısmı Ajans tarafından finanse ediliyor.

Cittaslow Vize İlçesinin Turizm Potansiyelinin Ortaya Çıkarılması Projesi

Sosyo-Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programı çerçevesinde hibe desteği alacak turizm içerikli proje sayesinde ilçeyi özgün kılan Cittaslow (Sakin şehir) kimliğinin, turizm potansiyeli ile ulusal ve uluslararası boyutta tanıtımının sağlanması hedefleniyor. Proje genelinde Vize’deki turizm imkânlarının etkin ve yenilikçi yöntemlerle tanıtılarak ilçenin Cittaslow unvanı ile cazibe merkezi haline getirilmesi ve mevcut turizm potansiyelinin çeşitlendirilerek geliştirilmesi amaçlanıyor. Yaklaşık 118 bin TL’lik proje bütçesinin 100 bin TL’lik bölümü TRAKYAKA tarafından hibe yoluyla destekleniyor.  

FOTOĞRAFLAR

TRAKYAKA Cittaslow Vize’yi Desteklemeyi Sürdürüyor

DİĞER HABERLER

Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı23 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Kasım ayı olağan yönetim kurulu toplantısı Tekirdağ’da gerçekleştirildi. Fevzi Çakmak Caddesi’nin Yeniden Düzenlenmesine TRAKYAKA’dan Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın hazırladığı ‘’Şehrin Yüzündeki Tarihindeki Çizgiler- Fevzi Çakmak Caddesi Kentsel Tasarım Hamlesi’’ isimli projenin kapanış toplantısı yapıldı. Trakya’da İlk Kez Düzenlenen Oryantiring Yarışı’na TRAKYAKA’dan Büyük Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen 2.Kademe Şehit Dilay&Cem Kerman Oryantiring Yarışması Kırklareli ili Üsküp Belediyesi’ne bağlı Çukurpınar Köyü’nde 18-19 Kasım tarihlerinde yapıldı. Seyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya Geldi21 Kasım 2017Türkiye´nin en etkili seyahat zirvelerinden Uzakrota Travel Summit, bu yıl 5 salon, 1 fuaye alanı ve 1 b2b alanı olmak üzere 7 bölümde 1500’e yakın sektör profesyonelinin katılımıyla gerçekleşti. Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor.
  Yükleniyor...