Enez Turizmine Destek Oluyoruz

Enez Turizmine Destek Oluyoruz
Eklenme Tarihi: 26 Haziran 2013 | Toplam Okunma: 2310
2011 Mali Destek Programları çerçevesinde Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen İnci Otel´in açılışı Edirne´nin Enez ilçesinde yapıldı.

Açılışa Edirne Valisi Hasan Duruer, Enez Kaymakamı Fatih Baysal, Enez Belediye Başkanı Ahmet Çayır, Trakya Kalkınma Ajansı çalışanları, turizmciler ve davetliler katıldı. Uygulama süresi 9 ay olan proje kapsamında İnci Apart Otel'in bakım ve onarımı yapıldı, otel ekipman ve donanımının modernizasyonu gerçekleştirildi ve otelin turizm işletme belgesi alması için gerekli başvuru yapıldı. Ayrıca otelde çalışmak üzere işe alınan 42 gence müşteri ilişkileri ve hizmet, tanıtım ve pazarlama eğitimi verildi. 

Otelin apart kısımlarında gerçekleştirilen proje kapsamında TRAKYAKA 186.500 TL destek verdi. %50 Eş finansman payı ile birlikte projenin toplam tutarı 373.000 TL'yi buluyor.

 

DİĞER HABERLER

Trakya’ya Yeni Bir Kültür Rotası: “Mimar Sinan’ın İzinde Bir Payitahttan Diğerine Yolculuk”13 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve TURİNG işbirliği ile hayata geçirilen ve Trakya Bölgesi’ndeki Mimar Sinan eserleri üzerinde hazırlanan turizm rotasının tanıtımı Edirne’de yapıldı. Trakya Hestourex Fuarı’nda Yerini Aldı8 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ İl Sağlık Müdürlükleri, üniversite ve özel hastaneler ile birlikte Antalya’da 5-8 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenen 2’nci Dünya Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre Fuarı Hestourex’te yerini aldı. On Birinci Kalkınma Planı Marmara Bölgesi İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi31 Mart 2018On Birinci Kalkınma Planı Kalkınma Planı hazırlık çalışmaları kapsamında yedi coğrafi bölgede düzenlenen toplantıların üçüncüsü Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı CüneydDüzyol başkanlığında İstanbul’da gerçekleştirildi. TRAKYAKA Mart Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı29 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Mart ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ’da Ajans hizmet binasında gerçekleştirdi. 2018 Yılı Mali Destek Programları Proje Başvuruları Sona Erdi22 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 27 Aralık 2017 tarihinde ilan edilen proje teklif çağrısı 9 Mart 2018 tarihinde KAYS (Kalkınma Ajanları Yönetim Sistemi) üzerinden sona erdi. Proje başvurularına ait evraklar 16 Mart 2018 Cuma günü saat 18:00’a dek Trakya Kalkınma Ajansı’na teslim edildi.
  Yükleniyor...