Üç Proje, Üç İmza, Üç Destek

Üç Proje, Üç İmza, Üç Destek
Eklenme Tarihi: 28 Haziran 2013 | Toplam Okunma: 2193
2012-2013 Yılı Mali Destek Programları kapsamında uygulanacak olan Edirne´nin üç ilçesine ait projelerin imzaları Tekirdağ´da atıldı.

Günün ilk imzası Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İşbilen tarafından atıldı. Uzunköprü Belediyesi tarafından hazırlanan "Uzunköprü'nün Kalbi Telli Çeşme Meydanı" projesinin amaçları arasında Uzunköprü'nün sahip olduğu tarihi ve kültürel değerleri gelecek nesillere aktarmak, söz konusu tarihi ve kültürel zenginliğin turizm açısından kullanılabilirliğinin artırılmasına katkı sağlamak, tarihi değeri olan çeşmelerin etrafındaki meydanlara yeni işlevler yükleyerek bu meydanların bölge turizmine olan katkısını artırmak, yenilenecek alanları engelli vatandaşlara uygun olarak tasarlamak yer alıyor. Proje kapsamında Telli Çeşme restorasyon ve meydan düzenlemesi yapılacak ve bir Turizm İrtibat Bürosu açılması planlanıyor. Toplam bütçesi 164.529,15 TL olan projenin 123.396,87 TL 'si Trakya Kalkınma Ajansı tarafından finanse ediliyor.

Edirne’de uygulamasına başlanacak bir diğer proje ise "Lalalar Önceliğinde Paşa Gelişim Sarayı" projesi adını taşıyor. İmzalarını Lalapaşa Köylere Hizmet Götürme Birliği adına Lalapaşa Kaymakamı Mehmet Durgut, Trakya Kalkınma Ajansı adına ise Genel Sekreter Mehmet Gökay Üstün’ün attığı projenin bütçesi yaklaşık 238 bin 500 TL olarak açıklanırken bu tutarın 213 bin TL'ye yakın bir bölümü Trakya Kalkınma Ajansı'nca karşılanıyor. Uygulama süresi 9 ay olan projenin amaçları arasında atıl durumda bulunan Lalapaşa Köylere Hizmet Götürme Birliği'ne ait binanın yenilenerek kullanılması, özel ihtimam gruplarının sosyo-ekonomik yapısını geliştirici eğitim aktiviteleri ile bölgedeki roman vatandaşların sahip oldukları becerilerin geliştirilmesi ve bölge ekonomisine doğrudan katkı sağlayamayan 3.482 bayanın açılacak eğitimler sayesinde bölgenin rekabet edebilirliğine uygun olarak ekonomik hayata dahil edilmesi yer alıyor.

Havsa Kaymakamı Barış Demirtaş ve Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün tarafından imzalanan "Köylerdeki Atıkların Toplanması ve Çevre Bilincinin Geliştirilmesi" projesinin ise Edirne’nin Havsa İlçesine bağlı 20 köyde uygulanması planlanıyor. Proje çerçevesinde bir katı atık toplama aracı alınacağı belirtilirken 20 köye toplam 950 konteyner yerleştirileceği ve satın alınacak bir yazılım yoluyla ise atık toplama yönetim ve takip sitemi oluşturulacağı ifade ediliyor. Havsa'nın köylerinin atık sorununa çözüm olacak projenin toplam bütçesi 296 bin TL olarak açıklanırken, bu tutarın yaklaşık 222 bin TL'sinin Trakya Kalkınma Ajansı tarafından karşılanması öngörülüyor.  

FOTOĞRAFLAR

Üç Proje, Üç İmza, Üç DestekÜç Proje, Üç İmza, Üç Destek

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...