Üç Proje, Üç İmza, Üç Destek

Üç Proje, Üç İmza, Üç Destek
Eklenme Tarihi: 28 Haziran 2013 | Toplam Okunma: 2361
2012-2013 Yılı Mali Destek Programları kapsamında uygulanacak olan Edirne´nin üç ilçesine ait projelerin imzaları Tekirdağ´da atıldı.

Günün ilk imzası Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İşbilen tarafından atıldı. Uzunköprü Belediyesi tarafından hazırlanan "Uzunköprü'nün Kalbi Telli Çeşme Meydanı" projesinin amaçları arasında Uzunköprü'nün sahip olduğu tarihi ve kültürel değerleri gelecek nesillere aktarmak, söz konusu tarihi ve kültürel zenginliğin turizm açısından kullanılabilirliğinin artırılmasına katkı sağlamak, tarihi değeri olan çeşmelerin etrafındaki meydanlara yeni işlevler yükleyerek bu meydanların bölge turizmine olan katkısını artırmak, yenilenecek alanları engelli vatandaşlara uygun olarak tasarlamak yer alıyor. Proje kapsamında Telli Çeşme restorasyon ve meydan düzenlemesi yapılacak ve bir Turizm İrtibat Bürosu açılması planlanıyor. Toplam bütçesi 164.529,15 TL olan projenin 123.396,87 TL 'si Trakya Kalkınma Ajansı tarafından finanse ediliyor.

Edirne’de uygulamasına başlanacak bir diğer proje ise "Lalalar Önceliğinde Paşa Gelişim Sarayı" projesi adını taşıyor. İmzalarını Lalapaşa Köylere Hizmet Götürme Birliği adına Lalapaşa Kaymakamı Mehmet Durgut, Trakya Kalkınma Ajansı adına ise Genel Sekreter Mehmet Gökay Üstün’ün attığı projenin bütçesi yaklaşık 238 bin 500 TL olarak açıklanırken bu tutarın 213 bin TL'ye yakın bir bölümü Trakya Kalkınma Ajansı'nca karşılanıyor. Uygulama süresi 9 ay olan projenin amaçları arasında atıl durumda bulunan Lalapaşa Köylere Hizmet Götürme Birliği'ne ait binanın yenilenerek kullanılması, özel ihtimam gruplarının sosyo-ekonomik yapısını geliştirici eğitim aktiviteleri ile bölgedeki roman vatandaşların sahip oldukları becerilerin geliştirilmesi ve bölge ekonomisine doğrudan katkı sağlayamayan 3.482 bayanın açılacak eğitimler sayesinde bölgenin rekabet edebilirliğine uygun olarak ekonomik hayata dahil edilmesi yer alıyor.

Havsa Kaymakamı Barış Demirtaş ve Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün tarafından imzalanan "Köylerdeki Atıkların Toplanması ve Çevre Bilincinin Geliştirilmesi" projesinin ise Edirne’nin Havsa İlçesine bağlı 20 köyde uygulanması planlanıyor. Proje çerçevesinde bir katı atık toplama aracı alınacağı belirtilirken 20 köye toplam 950 konteyner yerleştirileceği ve satın alınacak bir yazılım yoluyla ise atık toplama yönetim ve takip sitemi oluşturulacağı ifade ediliyor. Havsa'nın köylerinin atık sorununa çözüm olacak projenin toplam bütçesi 296 bin TL olarak açıklanırken, bu tutarın yaklaşık 222 bin TL'sinin Trakya Kalkınma Ajansı tarafından karşılanması öngörülüyor.  

FOTOĞRAFLAR

Üç Proje, Üç İmza, Üç DestekÜç Proje, Üç İmza, Üç Destek

DİĞER HABERLER

Trakya’ya Yeni Bir Kültür Rotası: “Mimar Sinan’ın İzinde Bir Payitahttan Diğerine Yolculuk”13 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve TURİNG işbirliği ile hayata geçirilen ve Trakya Bölgesi’ndeki Mimar Sinan eserleri üzerinde hazırlanan turizm rotasının tanıtımı Edirne’de yapıldı. Trakya Hestourex Fuarı’nda Yerini Aldı8 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ İl Sağlık Müdürlükleri, üniversite ve özel hastaneler ile birlikte Antalya’da 5-8 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenen 2’nci Dünya Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre Fuarı Hestourex’te yerini aldı. On Birinci Kalkınma Planı Marmara Bölgesi İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi31 Mart 2018On Birinci Kalkınma Planı Kalkınma Planı hazırlık çalışmaları kapsamında yedi coğrafi bölgede düzenlenen toplantıların üçüncüsü Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı CüneydDüzyol başkanlığında İstanbul’da gerçekleştirildi. TRAKYAKA Mart Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı29 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Mart ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ’da Ajans hizmet binasında gerçekleştirdi. 2018 Yılı Mali Destek Programları Proje Başvuruları Sona Erdi22 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 27 Aralık 2017 tarihinde ilan edilen proje teklif çağrısı 9 Mart 2018 tarihinde KAYS (Kalkınma Ajanları Yönetim Sistemi) üzerinden sona erdi. Proje başvurularına ait evraklar 16 Mart 2018 Cuma günü saat 18:00’a dek Trakya Kalkınma Ajansı’na teslim edildi.
  Yükleniyor...