Haziran Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Yapıldı

Haziran Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Yapıldı
Eklenme Tarihi: 28 Haziran 2013 | Toplam Okunma: 2128
Trakya Kalkınma Ajansı’nın Haziran Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı 28 Haziran 2013 Cuma günü Ajans Hizmet Binası Trakya Toplantı Salonu’nda gerçekleşti. Saat 11:00’de başlayan toplantıya Yönetim Kurulu Başkanı ve Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya, Kırklareli Belediye Başkanı Cavit Çağlayan, Tekirdağ Belediye Başkanı Adem Dalgıç, Edirne İl Genel Meclisi Başkanı Nusret Uybaş, Tekirdağ İl Genel Meclisi Başkanı Orhan Perçinoğlu, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cengiz Günay, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Zıpkınkurt, Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Ertuğrul Ziya Çetintaş, TRAKYAKA Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün ve Ajans personeli katıldı.

Bir önceki toplantıda alınan kararların görüşülmesinin ardından 2014-2023 Trakya Bölge Planı Taslağı hakkında üyelere ayrıntılı bilgi verildi. Bilgilendirmede özellikle planın ana unsurları ve taslak gelişim eksenleri üzerinde durulurken toplantı neticesinde planın onaylanmak üzere Kalkınma Bakanlığı'na gönderilmesi kararlaştırıldı. Bölge planı ile ilgili süreç bundan sonra şöyle işleyecek; Plan ilk olarak Bölgesel Gelişme Komitesi’ne gönderilecek ve burada bütün bakanlıkların müsteşarlarından oluşan komite tarafından değerlendirilecek. Burada yapılacak değerlendirmeler sırasında ajanslardan bazı düzeltmeler istenebilecek. Bu kurulun istediği düzeltmeler yapıldıktan sonra Plan yine aynı kurulun tavsiye raporu ile birlikte Başbakan başkanlığında toplanan ve bakanlardan oluşan Bölgesel Gelişme Yüksek Kurulu’nun önüne gelecek. Plan burada onaylandıktan sonra yürürlüğe girecek. Trakya'da yapılacak yatırımlardan başlayarak alınacak kararlara kadar hepsinde Bölge Planı rehber olacak. 

 Bölge Planı ile ilgili kararın ardından Yönetim Kurulu ayrıca 2013-2014 Yılı Mali Destek Programları sözleşme imzaları ile ilgili son durum hakkında da bilgilendirildi.  Toplantı dilek ve temenniler bölümü ile sona erdi.

   

 

 

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...