Haziran Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Yapıldı

Haziran Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Yapıldı
Eklenme Tarihi: 28 Haziran 2013 | Toplam Okunma: 2271
Trakya Kalkınma Ajansı’nın Haziran Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı 28 Haziran 2013 Cuma günü Ajans Hizmet Binası Trakya Toplantı Salonu’nda gerçekleşti. Saat 11:00’de başlayan toplantıya Yönetim Kurulu Başkanı ve Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya, Kırklareli Belediye Başkanı Cavit Çağlayan, Tekirdağ Belediye Başkanı Adem Dalgıç, Edirne İl Genel Meclisi Başkanı Nusret Uybaş, Tekirdağ İl Genel Meclisi Başkanı Orhan Perçinoğlu, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cengiz Günay, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Zıpkınkurt, Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Ertuğrul Ziya Çetintaş, TRAKYAKA Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün ve Ajans personeli katıldı.

Bir önceki toplantıda alınan kararların görüşülmesinin ardından 2014-2023 Trakya Bölge Planı Taslağı hakkında üyelere ayrıntılı bilgi verildi. Bilgilendirmede özellikle planın ana unsurları ve taslak gelişim eksenleri üzerinde durulurken toplantı neticesinde planın onaylanmak üzere Kalkınma Bakanlığı'na gönderilmesi kararlaştırıldı. Bölge planı ile ilgili süreç bundan sonra şöyle işleyecek; Plan ilk olarak Bölgesel Gelişme Komitesi’ne gönderilecek ve burada bütün bakanlıkların müsteşarlarından oluşan komite tarafından değerlendirilecek. Burada yapılacak değerlendirmeler sırasında ajanslardan bazı düzeltmeler istenebilecek. Bu kurulun istediği düzeltmeler yapıldıktan sonra Plan yine aynı kurulun tavsiye raporu ile birlikte Başbakan başkanlığında toplanan ve bakanlardan oluşan Bölgesel Gelişme Yüksek Kurulu’nun önüne gelecek. Plan burada onaylandıktan sonra yürürlüğe girecek. Trakya'da yapılacak yatırımlardan başlayarak alınacak kararlara kadar hepsinde Bölge Planı rehber olacak. 

 Bölge Planı ile ilgili kararın ardından Yönetim Kurulu ayrıca 2013-2014 Yılı Mali Destek Programları sözleşme imzaları ile ilgili son durum hakkında da bilgilendirildi.  Toplantı dilek ve temenniler bölümü ile sona erdi.

   

 

 

DİĞER HABERLER

2018 Yılı Mali Destek Programları Proje Başvuruları Sona Erdi22 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 27 Aralık 2017 tarihinde ilan edilen proje teklif çağrısı 9 Mart 2018 tarihinde KAYS (Kalkınma Ajanları Yönetim Sistemi) üzerinden sona erdi. Proje başvurularına ait evraklar 16 Mart 2018 Cuma günü saat 18:00’a dek Trakya Kalkınma Ajansı’na teslim edildi. Kal-Der ve TrakyaKa’dan Çorlu’da Ortak Etkinlik16 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Kal-Der işbirliğinde Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası’nda ‘’Değişime Kulak Ver’’ etkinliği gerçekleştirildi. Trakyalı Süt ve Süt Ürünleri Üreticileri Markalaşmada Kararlı!12 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen Trakya Bölgesi süt ve süt ürünleri üreticilerinin rekabet gücünün arttırılması çalışmaları kapsamında Trakya peynirinin markalaşması ve yeni iş modeli oluşturulması üzerine Trakyalı süt ve süt ürünleri imalatçıları ile Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli illerinde toplantılar gerçekleştirildi. Trakya Tanıtım Günleri Hazırlık Toplantılarının Sonuncusu Edirne’de Yapıldı9 Mart 2018Nisan ayında Ankara’da yapılacak olan “1. Trakya Tanıtım Günleri” hazırlıkları son hızla devam ediyor. İlk hazırlık toplantısı, 2 Mart Cuma günü Kırklareli ve Tekirdağ’da, 9 Mart’ta Edirne’de yapıldı. Güneş Uzunköprü’de Enerjiye Dönüşüyor9 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ve Uzunköprü Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “Güneş Uzunköprü´de Enerjiye Dönüşüyor” adlı proje kapsamında yapılan güneş enerjisi santralinin açılışı yapıldı.
  Yükleniyor...