Namık Kemal Üniversitesi´ne Bağlı Yüksekokulların Proje Sözleşmeleri İmzalandı

Namık Kemal Üniversitesi´ne Bağlı Yüksekokulların Proje Sözleşmeleri İmzalandı
Eklenme Tarihi: 5 Temmuz 2013 | Toplam Okunma: 2937
2013-2014 Mali Destek Programları kapsamında uygulaması yapılacak olan Namık Kemal Üniversitesi Çerkezköy Meslek Yüksekokulu, Çorlu Meslek Yüksekokulu ve Malkara Meslek Yüksekokulu´nun proje sözleşmeleri imzalandı.

Ajans hizmet binasında yapılan imza törenine Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Osman Şimşek, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün katıldı. Toplam bütçesi 649.418,54 TL olan üç proje için Trakya Kalkınma Ajansı 529.264,12 TL destek verecek.

Çerkezköy Meslek Yüksekokulu'nda uygulanacak proje ile okul bünyesinde İtfaiyecilik, İş Güvenliği ve Arama-Kurtarma Eğitim, Uygulama ve Araştırma Eğitim Merkezi kurulacak.  Bölgenin sanayi altyapısının geliştirilmesi amacıyla kurulacak olan yangın, iş güvenliği ve arama kurtarma eğitim merkezi bölgenin rekabet gücünün arttırılması ve özel sektör ile üniversitenin ortak bir noktada işbirliği içerisinde hareket etmesini amaçlıyor. Proje ile oluşturulacak merkezden Çerkezköy Meslek Yüksekokulu'nda İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik programlarında öğrenim gören 200 öğrenci ile NKÜ Çorlu Mühendislik Fakültesi Makine ve İnşaat Mühendisliği Bölümlerinden 180 öğrenci, bölge belediyeleri itfaiye birimleri, Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi, Veliköy ıslah Organize Sanayi Bölgesi ile Çerkezköy, Çorlu ve Lüleburgaz yöresinde faaliyet gösteren sanayi kuruluşlarının itfaiye birimleri, Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesinde yer alan firmaların çalışanları, Tekirdağ İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü sivil savunma ekipleri yararlanacak. Proje sonunda Sivil Savunma, İtfaiyecilik ve İş güvenliği alanında düzenli ve sistematik eğitim veren, uygulama altyapısına sahip bir merkez oluşturulacak, bu merkezde yılda ortalama 380 öğrenci ve (50 x 10) 500 kamu ve özel kuruluşların itfaiye ve sivil savunma ekiplerine mesleki eğitim verilecek. Toplam bütçesi 367.576 TL olan projenin 275.682 TL'si Trakya Kalkınma Ajansı tarafından finanse edilecek.

Çorlu Meslek Yüksekokulu'nda uygulanacak olan "Okulumda Mutluyum" projesi ile bedensel engelli öğrencilerin yüksek öğrenim almalarını sağlamak ve eğitim alan tüm öğrencilerin sosyo-kültürel düzeylerini arttırmak amaçlanıyor. Proje kapsamında okulda bulunan 2 binaya engelli asansörü yapılacak, 2 spor sahası engellilerin spor yapmasına ve müsabaka izlemesine uygun hale getirilecek, yapılacak aynalı oda ile engellilerin tiyatro, modern dans ve halk oyunları öğrenmeleri teşvik edilecek, bahçede bir satranç köşesi ve bilgisayar laboratuarı oluşturulacak. Ayrıca proje kapsamında kantin, bahçe ve diğer sosyal alanlar arasında engellilerin kolayca geçişini sağlayacak düzenlemeler yapılacak. 248.409,94 TL'ye mal olacak projenin 223.567,21 TL'si TRAKYAKA tarafından karşılanacak.

Namık Kemal Üniversitesi'nin üçüncü projesi de Malkara Meslek Yüksekokulu tarafından uygulanacak olan "DUYARSAM UNUTURUM, GÖRÜRSEM HATIRLARIM, YAPARSAM BİLİRİM" adlı proje oldu. Toplam bütçesi 33.432,60 TL olan projenin 30.014,91 TL'si Trakya Kalkınma Ajansı tarafından finanse edilecek. Projenin amaçları arasında Turizm uygulama laboratuvarı kurarak, turizm sektöründe çalışacak kalifiye personeli yetiştirmek, yerel ve bölgesel turizmin gelişmesine katkıda bulunmak, ilçede yaşayan yerel halktan katılımcıların ve Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin teorik ve uygulama eğitimleri ile turizm alanındaki yeterliliklerinin arttırılması yer alıyor. Kurulacak olan Turizm Uygulama Laboratuvarından Namık Kemal Üniversitesi Malkara Meslek Yüksekokulu öğrencileri, Malkara'da yaşayıp turizm konusunda eğitim almak isteyen gençler (18 yaşını doldurmuş lise mezunu), Malkara’da bulunan hizmet işletmeleri yararlanabilecek.  

 

DİĞER HABERLER

Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı23 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Kasım ayı olağan yönetim kurulu toplantısı Tekirdağ’da gerçekleştirildi. Fevzi Çakmak Caddesi’nin Yeniden Düzenlenmesine TRAKYAKA’dan Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın hazırladığı ‘’Şehrin Yüzündeki Tarihindeki Çizgiler- Fevzi Çakmak Caddesi Kentsel Tasarım Hamlesi’’ isimli projenin kapanış toplantısı yapıldı. Trakya’da İlk Kez Düzenlenen Oryantiring Yarışı’na TRAKYAKA’dan Büyük Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen 2.Kademe Şehit Dilay&Cem Kerman Oryantiring Yarışması Kırklareli ili Üsküp Belediyesi’ne bağlı Çukurpınar Köyü’nde 18-19 Kasım tarihlerinde yapıldı. Seyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya Geldi21 Kasım 2017Türkiye´nin en etkili seyahat zirvelerinden Uzakrota Travel Summit, bu yıl 5 salon, 1 fuaye alanı ve 1 b2b alanı olmak üzere 7 bölümde 1500’e yakın sektör profesyonelinin katılımıyla gerçekleşti. Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor.
  Yükleniyor...