TRAKYAKA, Konexpo 2.Sanayi Ve Kültür Etkinliği’ne Katıldı

TRAKYAKA, Konexpo 2.Sanayi Ve Kültür Etkinliği’ne Katıldı
Eklenme Tarihi: 16 Eylül 2013 | Toplam Okunma: 1999
KONSİAD tarafından düzenlenen "KONEXPO 2. Sanayi ve Kültür Etkinliği" kapsamında Selçuklu başkenti Konya, Karamanoğulları başkenti Karaman ile Osmanlı başkentleri İstanbul ve Edirne Feshane Uluslararası Fuar, Kongre ve Kültür Merkezi´nde buluştu. Fuara bu yıl 77 firma ve kurum katıldı.

"Tarihi Başkentler Feshane'de Buluşuyor" adı altındaki etkinliğin açılışına Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu,  Sağlık Bakanı ve Edirne Milletvekili Mehmet Müezzioğlu, İstanbul, Konya, Karaman ve Edirne Milletvekilleri, Konya Valisi Muammer Erol, Karaman Valisi Murat Koca, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, belediye başkanları, rektörler, öğretim üyeleri, iş adamları ve çok sayıda davetli katıldı. Bu yıl etkinliğe ilk kez katılan Trakya Kalkınma Ajansı, Edirne’yi tanıtan stantta, ilin kültür ve tarihine, tarımsal sanayine vurgu yaptı. Ayrıca üç gün süren fuar boyunca katılımcılar, ajans görevlileri tarafından ajans faaliyetleri ve Trakya hakkında da bilgilendirildiler.

Kortej yürüyüşü ile başlayan "KONEXPO 2. Sanayi ve Kültür Etkinliği"ni Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu eşi Sare Davutoğlu ile birlikte ziyaret ederek tüm stantları tek tek gezdi. Etkinlik hakkında bilgi alan Bakan Davutoğlu'nun ardından Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu da etkinliğe katılarak vatandaşlarla sohbet etti. Trakya Kalkınma Ajansı standını ziyaret eden Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, kendisine ikram edilen badem ezmesini tüm basın mensupları ile paylaşarak Edirne’ye özgü bir tadın tanıtımına katkıda bulunmuş oldu. 

  Yükleniyor...