TRAKYAKA, Konexpo 2.Sanayi Ve Kültür Etkinliği’ne Katıldı

TRAKYAKA, Konexpo 2.Sanayi Ve Kültür Etkinliği’ne Katıldı
Eklenme Tarihi: 16 Eylül 2013 | Toplam Okunma: 2180
KONSİAD tarafından düzenlenen "KONEXPO 2. Sanayi ve Kültür Etkinliği" kapsamında Selçuklu başkenti Konya, Karamanoğulları başkenti Karaman ile Osmanlı başkentleri İstanbul ve Edirne Feshane Uluslararası Fuar, Kongre ve Kültür Merkezi´nde buluştu. Fuara bu yıl 77 firma ve kurum katıldı.

"Tarihi Başkentler Feshane'de Buluşuyor" adı altındaki etkinliğin açılışına Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu,  Sağlık Bakanı ve Edirne Milletvekili Mehmet Müezzioğlu, İstanbul, Konya, Karaman ve Edirne Milletvekilleri, Konya Valisi Muammer Erol, Karaman Valisi Murat Koca, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, belediye başkanları, rektörler, öğretim üyeleri, iş adamları ve çok sayıda davetli katıldı. Bu yıl etkinliğe ilk kez katılan Trakya Kalkınma Ajansı, Edirne’yi tanıtan stantta, ilin kültür ve tarihine, tarımsal sanayine vurgu yaptı. Ayrıca üç gün süren fuar boyunca katılımcılar, ajans görevlileri tarafından ajans faaliyetleri ve Trakya hakkında da bilgilendirildiler.

Kortej yürüyüşü ile başlayan "KONEXPO 2. Sanayi ve Kültür Etkinliği"ni Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu eşi Sare Davutoğlu ile birlikte ziyaret ederek tüm stantları tek tek gezdi. Etkinlik hakkında bilgi alan Bakan Davutoğlu'nun ardından Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu da etkinliğe katılarak vatandaşlarla sohbet etti. Trakya Kalkınma Ajansı standını ziyaret eden Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, kendisine ikram edilen badem ezmesini tüm basın mensupları ile paylaşarak Edirne’ye özgü bir tadın tanıtımına katkıda bulunmuş oldu. 

DİĞER HABERLER

Mahmut Şahin :”Sera Projesi Tekirdağ Çiftçisine Yeni Ufuklar Açacak” 25 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından ilan edilen 2016 Mali Destek Programları kapsamında Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hazırlanan “Süleymanpaşa İlçesi Modern Serada Çiçekçilik Örnek Uygulama Alanı” projesinin açılışı yapıldı. Bir Fikrim Var Yarışması’nın Kazananları Ödüllerini Aldı16 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) ile Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşen ‘’Bir Fikrim Var’’ proje yarışmasının finali Çorlu’da yapıldı ve ilk beşe giren isimler ödüllerini aldı. Yeni İşim Girişim ’in Kazananları Belli Oldu 7 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) tarafından başlatılan ‘’Yeni İşim Girişim Programı’’ 2018 finali Kırklareli Eski Rektörlük Binası Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Yeni İşim Girişim ’de Finalistler Belli Oldu3 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından parlak iş fikirlerini Trakya ekonomisine kazandırmak üzere başlatılan “Yeni İşim Girişim 2018 Let’s Up Eğitimleri Ara Jürisi” yapıldı. Bölgedeki girişimcilere mentorluk desteği sağlayan ve finansman kaynakları ile buluşma fırsatları sunan programdan yararlanmak üzere iş fikirlerini sunan girişimci adayları kıyasıya yarıştı. TRAKYAKA Yönetimi Edirne’de Toplandı30 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Nisan ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Edirne Valiliği’nde gerçekleştirdi.
  Yükleniyor...