2013 Teknik Destek ve Doğrudan Faaliyet Programları Bilgilendirme Toplantıları Sürüyor

2013 Teknik Destek ve Doğrudan Faaliyet Programları Bilgilendirme Toplantıları Sürüyor
Eklenme Tarihi: 19 Eylül 2013 | Toplam Okunma: 1926
Trakya Kalkınma Ajansı 2013 Yılı Teknik Destek Programı ve Doğrudan Faaliyet Programı Bilgilendirme Toplantıları devam ediyor. Bu yılki teknik destek programını 22 Temmuz Pazartesi günü ilan eden Ajans, paydaşları program hakkında bilgilendirmek amacıyla toplantılar düzenliyor. Söz konusu toplantıların ilkini 27 Ağustos ve 17 Eylül Salı günleri Ajans Merkez Hizmet Binası’nda gerçekleştiren Program Yönetim Birimi, 28 Ağustos ve 18 Eylül Çarşamba günleri ise Edirne ve Kırklareli’nde paydaşlarla bir araya geldi.

TR21 Trakya Bölgesi’nde kurumsal kapasitenin artırılması amacıyla hazırlanan 2013 Yılı Teknik Destek Programı ile ilgili ayrıntılı bilgiler bölge çapındaki bilgilendirme toplantıları aracılığıyla paydaşlara aktarıldı. Kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetimler,  sivil toplum kuruluşları, organize sanayi bölgeleri, küçük sanayi siteleri, teknoloji geliştirme bölgeleri, iş geliştirme merkezleri, birlik ve kooperatifler ile bu kurumların kurduğu veya ortağı olduğu işletmelerin yararlanabildiği program hakkında bilgilere, yayınlanan başvuru rehberinin yanı sıra düzenlenen toplantılar ile de ulaşmak mümkün. Toplam bütçesi 300.000 TL olan programın ilk dönem başvuruları 29 Ağustos 2013’te biterken, ikinci dönem başvuruları 31 Ekim 2013’te, üçüncü dönem başvuruları ise ayrılan bütçenin yeterli olması durumunda 31 Aralık 2013’te sona erecek.    

2013 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği Programı ise kalkınma ve rekabet gücü açısından önemli fırsatlardan yararlanılmasına, bölge ekonomisine yönelik tehdit ve risklerin önlenmesinde acil tedbirlerin alınmasına ve kritik öneme sahip araştırma ve planlama çalışmalarına destek sağlamak amacıyla açıldı. Büyük hacimli yatırım kararlarına kısa vadede etki edilmesine ve bu kararların yönlendirilmesine katkı sağlayacak faaliyetlerin de destekleneceği programın öncelikleri arasında yenilik ve girişimcilik, üretim ve lojistik, enerji verimliliği, kentsel kimlik ve tasarım, afet acil yardım, kültür ve turizm konularındaki fizibiliteler, planlama ve araştırma çalışmaları yer alıyor. Mahalli idareler, üniversiteler, kamu kurum ve kuruluşları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları, teknoloji geliştirme bölgeleri ve teknoparklar, organize sanayi bölgeleri, küçük sanayi siteleri, birlikler ve kooperatifler ile sivil toplum kuruluşlarının başvurabileceği DFD Programı çerçevesinde proje başına 25.000 ila 75.000 TL karşılıksız hibe desteği sağlanıyor. Başvuruları 31 Aralık 2013’te sona erecek programın toplam bütçesi ise 500.000 TL.

Bölgede yer alan üç il merkezinde düzenlenen toplantılara potansiyel başvuru sahipleri yoğun ilgi gösterdi. Başvuru süreci ve programlar hakkında temel bilgilerin sunulduğu toplantılarda örnek faaliyet konuları, uygun olmayan maliyetler ve bir önceki programla ilgili istatistikî bilgilere de yer verildi. Katılımcıların programla ilgili sorularına Ajans uzmanlarınca ayrıntılı yanıtların verildiği toplantılar başvuru rehberlerinin anlaşılırlığını artırarak başvuru süreçlerini kolaylaştırıcı bir rol üstleniyor.Toplantılar için katılım talebi Trakya Kalkınma Ajansı’nın http://proje.trakyaka.org.tr/bilgilendirme/ adresinden yapılabilir.  

FOTOĞRAFLAR

2013 Teknik Destek ve Doğrudan Faaliyet Programları Bilgilendirme Toplantıları Sürüyor

DİĞER HABERLER

Mahmut Şahin :”Sera Projesi Tekirdağ Çiftçisine Yeni Ufuklar Açacak” 25 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından ilan edilen 2016 Mali Destek Programları kapsamında Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hazırlanan “Süleymanpaşa İlçesi Modern Serada Çiçekçilik Örnek Uygulama Alanı” projesinin açılışı yapıldı. Bir Fikrim Var Yarışması’nın Kazananları Ödüllerini Aldı16 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) ile Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşen ‘’Bir Fikrim Var’’ proje yarışmasının finali Çorlu’da yapıldı ve ilk beşe giren isimler ödüllerini aldı. Yeni İşim Girişim ’in Kazananları Belli Oldu 7 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) tarafından başlatılan ‘’Yeni İşim Girişim Programı’’ 2018 finali Kırklareli Eski Rektörlük Binası Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Yeni İşim Girişim ’de Finalistler Belli Oldu3 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından parlak iş fikirlerini Trakya ekonomisine kazandırmak üzere başlatılan “Yeni İşim Girişim 2018 Let’s Up Eğitimleri Ara Jürisi” yapıldı. Bölgedeki girişimcilere mentorluk desteği sağlayan ve finansman kaynakları ile buluşma fırsatları sunan programdan yararlanmak üzere iş fikirlerini sunan girişimci adayları kıyasıya yarıştı. TRAKYAKA Yönetimi Edirne’de Toplandı30 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Nisan ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Edirne Valiliği’nde gerçekleştirdi.
  Yükleniyor...