2013 Yılı Teknik Destek Programı İlk Dönem Sonuçları Belli Oldu

2013 Yılı Teknik Destek Programı İlk Dönem Sonuçları Belli Oldu
Eklenme Tarihi: 20 Eylül 2013 | Toplam Okunma: 1914
Trakya Kalkınma Ajansı, 2013 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında Temmuz – Ağustos döneminde gelen başvurular arasından destek almaya hak kazananları belirledi.

Ajans uzmanlarından oluşan komisyonun yaptığı değerlendirme neticesinde 25 başvuru sahibinden 18’inin azami 15 bin TL’lik teknik destekten yararlanması uygun görüldü. Başvuru sayıları göz önüne alındığında tüm bölgeden gelen başvuruların yaklaşık %72’si teknik destek almaya hak kazandı.

Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün bu yıl gelen proje teklifi sayısının düşmesine rağmen kalitenin arttığına vurgu yaptı. Üstün şunları söyledi: Geçen yıl Teknik Destek Programı ilk döneminde 34 başvurudan 21’i desteklenmişti. Bu yıl bu sayı 25’e düşmüş olmasına rağmen başarılı bulunan proje sayısı 18 oldu. 2013 Yılı ilk döneminde gelen projelerin kalitesi geçen yıllara göre daha yüksek. Projelerin uygulanması ile birlikte kurumlarımızın kurumsal kapasitesinin artmasını ve çalışanlarının alanlarında daha da yetkinleşmesini umut ediyoruz.

Söz konusu 25 teknik destek talebinin büyük bölümünü kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütleri, üniversite gibi kurumlardan gelen mesleki gelişim eğitimleri ve kurumsal kapasite geliştirme çalışmaları oluşturdu. Kamu kurum ve kuruluşlarının ve sivil toplum örgütlerinin kalkınmaya katkıda bulunmaya yönelik eğitim verme, hizmet kalitesinin geliştirilmesi, yenilik ve iyi örnek uygulamalarının transferine yönelik eğitim ve danışmanlık faaliyetleri gibi etkinlikleri için destek sağlamayı amaçlayan 2013 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında ikinci dönem başvuruları Ekim ayının son günü saat 18:30’a dek kabul edilecek. Programla ilgili detaylı bilgilere Ajansın resmi internet sitesi olan http://www.trakyaka.org.tr de yayınlanan başvuru rehberleri üzerinden, program sonuçlarına ise yine kurumun internet sitesinden ulaşılabiliyor.

FOTOĞRAFLAR

2013 Yılı Teknik Destek Programı İlk Dönem Sonuçları Belli Oldu

DİĞER HABERLER

Kal-Der ve TrakyaKa’dan Çorlu’da Ortak Etkinlik16 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Kal-Der işbirliğinde Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası’nda ‘’Değişime Kulak Ver’’ etkinliği gerçekleştirildi. Trakyalı Süt ve Süt Ürünleri Üreticileri Markalaşmada Kararlı!12 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen Trakya Bölgesi süt ve süt ürünleri üreticilerinin rekabet gücünün arttırılması çalışmaları kapsamında Trakya peynirinin markalaşması ve yeni iş modeli oluşturulması üzerine Trakyalı süt ve süt ürünleri imalatçıları ile Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli illerinde toplantılar gerçekleştirildi. Trakya Tanıtım Günleri Hazırlık Toplantılarının Sonuncusu Edirne’de Yapıldı9 Mart 2018Nisan ayında Ankara’da yapılacak olan “1. Trakya Tanıtım Günleri” hazırlıkları son hızla devam ediyor. İlk hazırlık toplantısı, 2 Mart Cuma günü Kırklareli ve Tekirdağ’da, 9 Mart’ta Edirne’de yapıldı. Güneş Uzunköprü’de Enerjiye Dönüşüyor9 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ve Uzunköprü Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “Güneş Uzunköprü´de Enerjiye Dönüşüyor” adlı proje kapsamında yapılan güneş enerjisi santralinin açılışı yapıldı. Trakya Bölgesi, Ankara’da Tanıtım Atağına Kalkıyor 2 Mart 2018Nisan ayında Ankara’da yapılacak olan “1. Trakya Tanıtım Günleri” hazırlıkları son hızla devam ediyor. İlk hazırlık toplantısı, 2 Mart Cuma günü Kırklareli ve Tekirdağ’da yapıldı.
  Yükleniyor...