2013 Yılı Teknik Destek Programı İlk Dönem Sonuçları Belli Oldu

2013 Yılı Teknik Destek Programı İlk Dönem Sonuçları Belli Oldu
Eklenme Tarihi: 20 Eylül 2013 | Toplam Okunma: 1777
Trakya Kalkınma Ajansı, 2013 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında Temmuz – Ağustos döneminde gelen başvurular arasından destek almaya hak kazananları belirledi.

Ajans uzmanlarından oluşan komisyonun yaptığı değerlendirme neticesinde 25 başvuru sahibinden 18’inin azami 15 bin TL’lik teknik destekten yararlanması uygun görüldü. Başvuru sayıları göz önüne alındığında tüm bölgeden gelen başvuruların yaklaşık %72’si teknik destek almaya hak kazandı.

Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün bu yıl gelen proje teklifi sayısının düşmesine rağmen kalitenin arttığına vurgu yaptı. Üstün şunları söyledi: Geçen yıl Teknik Destek Programı ilk döneminde 34 başvurudan 21’i desteklenmişti. Bu yıl bu sayı 25’e düşmüş olmasına rağmen başarılı bulunan proje sayısı 18 oldu. 2013 Yılı ilk döneminde gelen projelerin kalitesi geçen yıllara göre daha yüksek. Projelerin uygulanması ile birlikte kurumlarımızın kurumsal kapasitesinin artmasını ve çalışanlarının alanlarında daha da yetkinleşmesini umut ediyoruz.

Söz konusu 25 teknik destek talebinin büyük bölümünü kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütleri, üniversite gibi kurumlardan gelen mesleki gelişim eğitimleri ve kurumsal kapasite geliştirme çalışmaları oluşturdu. Kamu kurum ve kuruluşlarının ve sivil toplum örgütlerinin kalkınmaya katkıda bulunmaya yönelik eğitim verme, hizmet kalitesinin geliştirilmesi, yenilik ve iyi örnek uygulamalarının transferine yönelik eğitim ve danışmanlık faaliyetleri gibi etkinlikleri için destek sağlamayı amaçlayan 2013 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında ikinci dönem başvuruları Ekim ayının son günü saat 18:30’a dek kabul edilecek. Programla ilgili detaylı bilgilere Ajansın resmi internet sitesi olan http://www.trakyaka.org.tr de yayınlanan başvuru rehberleri üzerinden, program sonuçlarına ise yine kurumun internet sitesinden ulaşılabiliyor.

FOTOĞRAFLAR

2013 Yılı Teknik Destek Programı İlk Dönem Sonuçları Belli Oldu

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...