Rusya ve İslam Konferansı Ülkelerinin 5.Geleneksel Zirvesi Kazan’da Yapıldı

Rusya ve İslam Konferansı Ülkelerinin 5.Geleneksel Zirvesi Kazan’da Yapıldı
Eklenme Tarihi: 31 Ekim 2013 | Toplam Okunma: 2113
Rusya Federasyonu ve İslam İşbirliği Örgütü’ne üye ülkelerin geleneksel hale gelen 5.Uluslararası Ekonomik Zirvesi Tataristan’ın başkenti Kazan’da yapıldı. Toplantıda Dünya Bankası tarafından gerçekleştirilen özel bir oturumda Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün de bir sunum gerçekleştirdi.

Rusya Federasyonu ve İslam İşbirliği Örgütü’ne üye ülkeler arasındaki işbirliğini ve ekonomik ilişkileri geliştirmek için gerçekleştirilen organizasyon 2-3 Ekim 2013 tarihleri arasında yapıldı. Organizasyona 57 ülke, bu ülkelerin yatırım, tanıtım ve kalkınma ajansları ile şirket yöneticileri ve yatırımcılar katıldı. Toplantının ikinci gününde Dünya Bankası tarafından yapılan özel oturumda Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün bir sunum gerçekleştirdi.  Rusya'da yeni kurulmaya başlayan "kalkınma ajansları" ile ulusal yatırım ajansı arasında işbirliği ve görev paylaşımı nasıl yapılmalı ve bu konuda Türkiye örneğinin tanıtılması konulu sunum katılımcılardan ilgi gördü. Sunumunda Rusya ve Türkiye ilişkilerine vurgu yapan Üstün, son dönemde artan ticaret hacmine dikkat çekti.

Toplantıya Türkiye adına bakan düzeyinde katılım olmazken, TBMM adına milletvekilleri, Trakya ve Batı Akdeniz Kalkınma Ajansları ve şirket yöneticileri katıldı.        

FOTOĞRAFLAR

Rusya ve İslam Konferansı Ülkelerinin 5.Geleneksel Zirvesi Kazan’da Yapıldı

DİĞER HABERLER

Mahmut Şahin :”Sera Projesi Tekirdağ Çiftçisine Yeni Ufuklar Açacak” 25 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından ilan edilen 2016 Mali Destek Programları kapsamında Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hazırlanan “Süleymanpaşa İlçesi Modern Serada Çiçekçilik Örnek Uygulama Alanı” projesinin açılışı yapıldı. Bir Fikrim Var Yarışması’nın Kazananları Ödüllerini Aldı16 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) ile Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşen ‘’Bir Fikrim Var’’ proje yarışmasının finali Çorlu’da yapıldı ve ilk beşe giren isimler ödüllerini aldı. Yeni İşim Girişim ’in Kazananları Belli Oldu 7 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) tarafından başlatılan ‘’Yeni İşim Girişim Programı’’ 2018 finali Kırklareli Eski Rektörlük Binası Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Yeni İşim Girişim ’de Finalistler Belli Oldu3 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından parlak iş fikirlerini Trakya ekonomisine kazandırmak üzere başlatılan “Yeni İşim Girişim 2018 Let’s Up Eğitimleri Ara Jürisi” yapıldı. Bölgedeki girişimcilere mentorluk desteği sağlayan ve finansman kaynakları ile buluşma fırsatları sunan programdan yararlanmak üzere iş fikirlerini sunan girişimci adayları kıyasıya yarıştı. TRAKYAKA Yönetimi Edirne’de Toplandı30 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Nisan ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Edirne Valiliği’nde gerçekleştirdi.
  Yükleniyor...