Rusya ve İslam Konferansı Ülkelerinin 5.Geleneksel Zirvesi Kazan’da Yapıldı

Rusya ve İslam Konferansı Ülkelerinin 5.Geleneksel Zirvesi Kazan’da Yapıldı
Eklenme Tarihi: 31 Ekim 2013 | Toplam Okunma: 1985
Rusya Federasyonu ve İslam İşbirliği Örgütü’ne üye ülkelerin geleneksel hale gelen 5.Uluslararası Ekonomik Zirvesi Tataristan’ın başkenti Kazan’da yapıldı. Toplantıda Dünya Bankası tarafından gerçekleştirilen özel bir oturumda Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün de bir sunum gerçekleştirdi.

Rusya Federasyonu ve İslam İşbirliği Örgütü’ne üye ülkeler arasındaki işbirliğini ve ekonomik ilişkileri geliştirmek için gerçekleştirilen organizasyon 2-3 Ekim 2013 tarihleri arasında yapıldı. Organizasyona 57 ülke, bu ülkelerin yatırım, tanıtım ve kalkınma ajansları ile şirket yöneticileri ve yatırımcılar katıldı. Toplantının ikinci gününde Dünya Bankası tarafından yapılan özel oturumda Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün bir sunum gerçekleştirdi.  Rusya'da yeni kurulmaya başlayan "kalkınma ajansları" ile ulusal yatırım ajansı arasında işbirliği ve görev paylaşımı nasıl yapılmalı ve bu konuda Türkiye örneğinin tanıtılması konulu sunum katılımcılardan ilgi gördü. Sunumunda Rusya ve Türkiye ilişkilerine vurgu yapan Üstün, son dönemde artan ticaret hacmine dikkat çekti.

Toplantıya Türkiye adına bakan düzeyinde katılım olmazken, TBMM adına milletvekilleri, Trakya ve Batı Akdeniz Kalkınma Ajansları ve şirket yöneticileri katıldı.        

FOTOĞRAFLAR

Rusya ve İslam Konferansı Ülkelerinin 5.Geleneksel Zirvesi Kazan’da Yapıldı
  Yükleniyor...