Rusya ve İslam Konferansı Ülkelerinin 5.Geleneksel Zirvesi Kazan’da Yapıldı

Rusya ve İslam Konferansı Ülkelerinin 5.Geleneksel Zirvesi Kazan’da Yapıldı
Eklenme Tarihi: 31 Ekim 2013 | Toplam Okunma: 1873
Rusya Federasyonu ve İslam İşbirliği Örgütü’ne üye ülkelerin geleneksel hale gelen 5.Uluslararası Ekonomik Zirvesi Tataristan’ın başkenti Kazan’da yapıldı. Toplantıda Dünya Bankası tarafından gerçekleştirilen özel bir oturumda Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün de bir sunum gerçekleştirdi.

Rusya Federasyonu ve İslam İşbirliği Örgütü’ne üye ülkeler arasındaki işbirliğini ve ekonomik ilişkileri geliştirmek için gerçekleştirilen organizasyon 2-3 Ekim 2013 tarihleri arasında yapıldı. Organizasyona 57 ülke, bu ülkelerin yatırım, tanıtım ve kalkınma ajansları ile şirket yöneticileri ve yatırımcılar katıldı. Toplantının ikinci gününde Dünya Bankası tarafından yapılan özel oturumda Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün bir sunum gerçekleştirdi.  Rusya'da yeni kurulmaya başlayan "kalkınma ajansları" ile ulusal yatırım ajansı arasında işbirliği ve görev paylaşımı nasıl yapılmalı ve bu konuda Türkiye örneğinin tanıtılması konulu sunum katılımcılardan ilgi gördü. Sunumunda Rusya ve Türkiye ilişkilerine vurgu yapan Üstün, son dönemde artan ticaret hacmine dikkat çekti.

Toplantıya Türkiye adına bakan düzeyinde katılım olmazken, TBMM adına milletvekilleri, Trakya ve Batı Akdeniz Kalkınma Ajansları ve şirket yöneticileri katıldı.        

FOTOĞRAFLAR

Rusya ve İslam Konferansı Ülkelerinin 5.Geleneksel Zirvesi Kazan’da Yapıldı

DİĞER HABERLER

Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı23 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Kasım ayı olağan yönetim kurulu toplantısı Tekirdağ’da gerçekleştirildi. Fevzi Çakmak Caddesi’nin Yeniden Düzenlenmesine TRAKYAKA’dan Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın hazırladığı ‘’Şehrin Yüzündeki Tarihindeki Çizgiler- Fevzi Çakmak Caddesi Kentsel Tasarım Hamlesi’’ isimli projenin kapanış toplantısı yapıldı. Trakya’da İlk Kez Düzenlenen Oryantiring Yarışı’na TRAKYAKA’dan Büyük Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen 2.Kademe Şehit Dilay&Cem Kerman Oryantiring Yarışması Kırklareli ili Üsküp Belediyesi’ne bağlı Çukurpınar Köyü’nde 18-19 Kasım tarihlerinde yapıldı. Seyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya Geldi21 Kasım 2017Türkiye´nin en etkili seyahat zirvelerinden Uzakrota Travel Summit, bu yıl 5 salon, 1 fuaye alanı ve 1 b2b alanı olmak üzere 7 bölümde 1500’e yakın sektör profesyonelinin katılımıyla gerçekleşti. Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor.
  Yükleniyor...