Kırklarelililerden Prof. Dr. Yankı Yazgan’a Yoğun İlgi

Kırklarelililerden Prof. Dr. Yankı Yazgan’a Yoğun İlgi
Eklenme Tarihi: 13 Kasım 2013 | Toplam Okunma: 2258
Trakya Kalkınma Ajansı’nın desteklediği ve Kırklareli İl Sağlık Müdürlüğü’nün Kırklareli İl Özel İdaresi ve Kırklareli İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği işbirliğiyle sağlık personelleri ile hasta ve hasta yakınları arasında yaşanan/yaşanabilecek iletişim bozukluğunun giderilmesi, öfke yönetimi ve stres kontrolünün sağlanması amacıyla başlatılan “Sağlıklı İletişim Kuralım” Projesi kapsamında Psikiyatr Yankı Yazgan bir konferans verdi.

12 Kasım 2013 tarihinde Kırklareli Üniversitesi Rektörlüğü Kültür Merkezi’nde düzenlenen konferansa Kırklarelililer yoğun ilgi gösterirken yer bulamayan izleyiciler salon merdivenlerinde ve ayakta etkinliği takip ettiler. Hasta ve doktor arasındaki iletişimin ele alındığı konferansta Prof. Dr. Yankı Yazgan beklemenin insan doğasında olmadığına değinirken, beklemeye bağlı sorunların öfkeyle dışa vurulduğuna yaptı. 

 İl genelinde 8043 kişinin eğitim alacağı  “Sağlıklı İletişim Kuralım” projesi kapsamında psikiyatristlerden halka açık konferansların yanı sıra profesyonel eğitimcilerden 112 ve Acil Sağlık personeline ‘Öfke Kontrolü ve Stres Yönetimi’ üzerine modüler eğitimler verilecek. Aynı zamanda sağlık çalışanlarının hukuksal hakları üzerine söyleşiler, Kredi Yurtlar Kurumunda bulunan öğrencilere “112 Ambulans hangi durumlarda çağrılmalıdır?” sunumları gibi bilgilendirme faaliyetleri ile  Kırklareli İl Sağlık Müdürlüğü hastaneleri ve Aile Sağlığı merkezlerinde Karikatür Sergisi düzenlenmesi planlanıyor.

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...