Kırklarelililerden Prof. Dr. Yankı Yazgan’a Yoğun İlgi

Kırklarelililerden Prof. Dr. Yankı Yazgan’a Yoğun İlgi
Eklenme Tarihi: 13 Kasım 2013 | Toplam Okunma: 2452
Trakya Kalkınma Ajansı’nın desteklediği ve Kırklareli İl Sağlık Müdürlüğü’nün Kırklareli İl Özel İdaresi ve Kırklareli İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği işbirliğiyle sağlık personelleri ile hasta ve hasta yakınları arasında yaşanan/yaşanabilecek iletişim bozukluğunun giderilmesi, öfke yönetimi ve stres kontrolünün sağlanması amacıyla başlatılan “Sağlıklı İletişim Kuralım” Projesi kapsamında Psikiyatr Yankı Yazgan bir konferans verdi.

12 Kasım 2013 tarihinde Kırklareli Üniversitesi Rektörlüğü Kültür Merkezi’nde düzenlenen konferansa Kırklarelililer yoğun ilgi gösterirken yer bulamayan izleyiciler salon merdivenlerinde ve ayakta etkinliği takip ettiler. Hasta ve doktor arasındaki iletişimin ele alındığı konferansta Prof. Dr. Yankı Yazgan beklemenin insan doğasında olmadığına değinirken, beklemeye bağlı sorunların öfkeyle dışa vurulduğuna yaptı. 

 İl genelinde 8043 kişinin eğitim alacağı  “Sağlıklı İletişim Kuralım” projesi kapsamında psikiyatristlerden halka açık konferansların yanı sıra profesyonel eğitimcilerden 112 ve Acil Sağlık personeline ‘Öfke Kontrolü ve Stres Yönetimi’ üzerine modüler eğitimler verilecek. Aynı zamanda sağlık çalışanlarının hukuksal hakları üzerine söyleşiler, Kredi Yurtlar Kurumunda bulunan öğrencilere “112 Ambulans hangi durumlarda çağrılmalıdır?” sunumları gibi bilgilendirme faaliyetleri ile  Kırklareli İl Sağlık Müdürlüğü hastaneleri ve Aile Sağlığı merkezlerinde Karikatür Sergisi düzenlenmesi planlanıyor.

DİĞER HABERLER

Kal-Der ve TrakyaKa’dan Çorlu’da Ortak Etkinlik16 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Kal-Der işbirliğinde Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası’nda ‘’Değişime Kulak Ver’’ etkinliği gerçekleştirildi. Trakyalı Süt ve Süt Ürünleri Üreticileri Markalaşmada Kararlı!12 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen Trakya Bölgesi süt ve süt ürünleri üreticilerinin rekabet gücünün arttırılması çalışmaları kapsamında Trakya peynirinin markalaşması ve yeni iş modeli oluşturulması üzerine Trakyalı süt ve süt ürünleri imalatçıları ile Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli illerinde toplantılar gerçekleştirildi. Trakya Tanıtım Günleri Hazırlık Toplantılarının Sonuncusu Edirne’de Yapıldı9 Mart 2018Nisan ayında Ankara’da yapılacak olan “1. Trakya Tanıtım Günleri” hazırlıkları son hızla devam ediyor. İlk hazırlık toplantısı, 2 Mart Cuma günü Kırklareli ve Tekirdağ’da, 9 Mart’ta Edirne’de yapıldı. Güneş Uzunköprü’de Enerjiye Dönüşüyor9 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ve Uzunköprü Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “Güneş Uzunköprü´de Enerjiye Dönüşüyor” adlı proje kapsamında yapılan güneş enerjisi santralinin açılışı yapıldı. Trakya Bölgesi, Ankara’da Tanıtım Atağına Kalkıyor 2 Mart 2018Nisan ayında Ankara’da yapılacak olan “1. Trakya Tanıtım Günleri” hazırlıkları son hızla devam ediyor. İlk hazırlık toplantısı, 2 Mart Cuma günü Kırklareli ve Tekirdağ’da yapıldı.
  Yükleniyor...