TRAKYAKA’dan Pınarhisar MYO’ya Eğitim Desteği

TRAKYAKA’dan Pınarhisar MYO’ya Eğitim Desteği
Eklenme Tarihi: 29 Kasım 2013 | Toplam Okunma: 2212
Pınarhisar Meslek Yüksekokulu’nun teknik destek kapsamında almaya hak kazandığı eğitim desteğine ilişkin sözleşmenin imzaları atıldı. Trakya Kalkınma Ajansı’nın 2013 Yılı Teknik Destek Programı Eylül-Ekim dönemi başarılı projeleri arasına giren Pınarhisar MYO’ya ait eğitim projesinin uygulama süresi 25 Kasım 2013 itibariyle başladı.

Kırklareli Üniversitesi akademisyenlerine yönelik olarak verilmesi planlanan ve Pınarhisar MYO tarafından hazırlanan akademik makale hazırlama eğitim projesinin sözleşmesi taraflarca imzalandı. Kırklareli Üniversitesi adına Rektör Mustafa Aykaç’ın, Trakya Kalkınma Ajansı adına ise Genel Sekreter Vekili Mehmet Karamanın imzaları ile birlikte bir aylık proje uygulama süreci başlamış oldu. İmzaların tamamlanmasının ardından bir araya gelen Pınarhisar Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Bahtiyar Dursun ve Genel Sekreter Vekili Mehmet Karaman eğitim projesinin üniversitenin insan kaynağına sağlayacağı katkılar üzerine istişarede bulundular.

Eğitimden 40 Akademisyen Yararlanacak                                            

2013 Yılı Teknik Destek Programı Eylül-Ekim döneminde Ajansa yapılan 40 başvuru arasında ilk 10’a girmeyi başararak destek alma hakkı kazanan ‘Akademisyenlerimiz için Makale Yazma Eğitimi’ projesi, Kırklareli Üniversitesi akademisyenlerine yönelik olarak hazırlandı. Üniversite bünyesinde görev alan 40 öğretim elemanının yararlanması planlanan eğitimlerin toplam dört gün sürmesi öngörüldü. Sosyal bilimler ve fen bilimleri alanlarında çalışan akademisyenlere iki ayrı grup halinde verilecek eğitimlerin özellikle akademik kariyere yeni adım atmış bilim insanlarının mesleki gelişimlerine önemli katkı sağlaması bekleniyor.

 

  Yükleniyor...