TRAKYAKA’dan Pınarhisar MYO’ya Eğitim Desteği

TRAKYAKA’dan Pınarhisar MYO’ya Eğitim Desteği
Eklenme Tarihi: 29 Kasım 2013 | Toplam Okunma: 2145
Pınarhisar Meslek Yüksekokulu’nun teknik destek kapsamında almaya hak kazandığı eğitim desteğine ilişkin sözleşmenin imzaları atıldı. Trakya Kalkınma Ajansı’nın 2013 Yılı Teknik Destek Programı Eylül-Ekim dönemi başarılı projeleri arasına giren Pınarhisar MYO’ya ait eğitim projesinin uygulama süresi 25 Kasım 2013 itibariyle başladı.

Kırklareli Üniversitesi akademisyenlerine yönelik olarak verilmesi planlanan ve Pınarhisar MYO tarafından hazırlanan akademik makale hazırlama eğitim projesinin sözleşmesi taraflarca imzalandı. Kırklareli Üniversitesi adına Rektör Mustafa Aykaç’ın, Trakya Kalkınma Ajansı adına ise Genel Sekreter Vekili Mehmet Karamanın imzaları ile birlikte bir aylık proje uygulama süreci başlamış oldu. İmzaların tamamlanmasının ardından bir araya gelen Pınarhisar Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Bahtiyar Dursun ve Genel Sekreter Vekili Mehmet Karaman eğitim projesinin üniversitenin insan kaynağına sağlayacağı katkılar üzerine istişarede bulundular.

Eğitimden 40 Akademisyen Yararlanacak                                            

2013 Yılı Teknik Destek Programı Eylül-Ekim döneminde Ajansa yapılan 40 başvuru arasında ilk 10’a girmeyi başararak destek alma hakkı kazanan ‘Akademisyenlerimiz için Makale Yazma Eğitimi’ projesi, Kırklareli Üniversitesi akademisyenlerine yönelik olarak hazırlandı. Üniversite bünyesinde görev alan 40 öğretim elemanının yararlanması planlanan eğitimlerin toplam dört gün sürmesi öngörüldü. Sosyal bilimler ve fen bilimleri alanlarında çalışan akademisyenlere iki ayrı grup halinde verilecek eğitimlerin özellikle akademik kariyere yeni adım atmış bilim insanlarının mesleki gelişimlerine önemli katkı sağlaması bekleniyor.

 

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...