TRAKYAKA’dan Pınarhisar MYO’ya Eğitim Desteği

TRAKYAKA’dan Pınarhisar MYO’ya Eğitim Desteği
Eklenme Tarihi: 29 Kasım 2013 | Toplam Okunma: 2284
Pınarhisar Meslek Yüksekokulu’nun teknik destek kapsamında almaya hak kazandığı eğitim desteğine ilişkin sözleşmenin imzaları atıldı. Trakya Kalkınma Ajansı’nın 2013 Yılı Teknik Destek Programı Eylül-Ekim dönemi başarılı projeleri arasına giren Pınarhisar MYO’ya ait eğitim projesinin uygulama süresi 25 Kasım 2013 itibariyle başladı.

Kırklareli Üniversitesi akademisyenlerine yönelik olarak verilmesi planlanan ve Pınarhisar MYO tarafından hazırlanan akademik makale hazırlama eğitim projesinin sözleşmesi taraflarca imzalandı. Kırklareli Üniversitesi adına Rektör Mustafa Aykaç’ın, Trakya Kalkınma Ajansı adına ise Genel Sekreter Vekili Mehmet Karamanın imzaları ile birlikte bir aylık proje uygulama süreci başlamış oldu. İmzaların tamamlanmasının ardından bir araya gelen Pınarhisar Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Bahtiyar Dursun ve Genel Sekreter Vekili Mehmet Karaman eğitim projesinin üniversitenin insan kaynağına sağlayacağı katkılar üzerine istişarede bulundular.

Eğitimden 40 Akademisyen Yararlanacak                                            

2013 Yılı Teknik Destek Programı Eylül-Ekim döneminde Ajansa yapılan 40 başvuru arasında ilk 10’a girmeyi başararak destek alma hakkı kazanan ‘Akademisyenlerimiz için Makale Yazma Eğitimi’ projesi, Kırklareli Üniversitesi akademisyenlerine yönelik olarak hazırlandı. Üniversite bünyesinde görev alan 40 öğretim elemanının yararlanması planlanan eğitimlerin toplam dört gün sürmesi öngörüldü. Sosyal bilimler ve fen bilimleri alanlarında çalışan akademisyenlere iki ayrı grup halinde verilecek eğitimlerin özellikle akademik kariyere yeni adım atmış bilim insanlarının mesleki gelişimlerine önemli katkı sağlaması bekleniyor.

 

DİĞER HABERLER

Kal-Der ve TrakyaKa’dan Çorlu’da Ortak Etkinlik16 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Kal-Der işbirliğinde Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası’nda ‘’Değişime Kulak Ver’’ etkinliği gerçekleştirildi. Trakyalı Süt ve Süt Ürünleri Üreticileri Markalaşmada Kararlı!12 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen Trakya Bölgesi süt ve süt ürünleri üreticilerinin rekabet gücünün arttırılması çalışmaları kapsamında Trakya peynirinin markalaşması ve yeni iş modeli oluşturulması üzerine Trakyalı süt ve süt ürünleri imalatçıları ile Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli illerinde toplantılar gerçekleştirildi. Trakya Tanıtım Günleri Hazırlık Toplantılarının Sonuncusu Edirne’de Yapıldı9 Mart 2018Nisan ayında Ankara’da yapılacak olan “1. Trakya Tanıtım Günleri” hazırlıkları son hızla devam ediyor. İlk hazırlık toplantısı, 2 Mart Cuma günü Kırklareli ve Tekirdağ’da, 9 Mart’ta Edirne’de yapıldı. Güneş Uzunköprü’de Enerjiye Dönüşüyor9 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ve Uzunköprü Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “Güneş Uzunköprü´de Enerjiye Dönüşüyor” adlı proje kapsamında yapılan güneş enerjisi santralinin açılışı yapıldı. Trakya Bölgesi, Ankara’da Tanıtım Atağına Kalkıyor 2 Mart 2018Nisan ayında Ankara’da yapılacak olan “1. Trakya Tanıtım Günleri” hazırlıkları son hızla devam ediyor. İlk hazırlık toplantısı, 2 Mart Cuma günü Kırklareli ve Tekirdağ’da yapıldı.
  Yükleniyor...