4.Geleneksel Turizm Paneli Yapıldı

4.Geleneksel Turizm Paneli Yapıldı
Eklenme Tarihi: 29 Kasım 2013 | Toplam Okunma: 2516
Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) Turizm Fakültesi’nce düzenlenen 4.Geleneksel Trakya Turizm Paneli Kırklareli’de yapıldı.

Yaklaşık iki saat süren paneli Kırklareli Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kemal Turan yönetti. Panele konuk olarak Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Mehmet Karaman, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırım Geliştirme ve Planlama Daire Başkanlığı Turizm Bölge ve Alan Merkezleri Şube Müdürü S.Ferhat Özkan ve Boğaziçi Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokul Turizm İşletmeciliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Maria D.Alvarez katıldı.

Panele konuk olan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Karaman ağırlıklı olarak Trakya Bölgesi Turizmi Master Planı’nı ele aldı. Trakya insanının turizmi istediğine değinen Karaman şunları söyledi:” Yaklaşık bir yıl süren çalışmanın sonunda ortaya çıkan Turizm Master Planı bir başlangıç belgesi niteliğindedir. Plan bir strateji belgesi olup, turizm alanında önümüzdeki 10 yıl içerisinde odaklanılması gereken 62 adet eylem belirlemiştir. Şüphesiz Bölgemizde bu 62 eylem dışında yapılması gereken çok faaliyet bulunmaktadır ancak buradaki amacımız Ajansın mali destekleri ile birlikte kamu ve sivil toplum örgütlerinin güçlerini turizm uzmanları tarafından belirlenen bu alanlara odaklanmasını sağlamak ve turizm sektörünü bölgede geliştirmektir. Ajansımız turizm konusunda mali destek önceliklerini belirlerken turizm master planını dikkate alacak. Bu belge yeni gelişmeler ve paydaşların görüş ve önerileri doğrultusunda zaman içinde güncellenen dinamik bir belge olma özelliğine sahiptir. Durağan ve değişmeyen bir niteliğe sahip değildir. İçerisindeki görüşler ve değerlendirmelerin hepsi bölgedeki paydaşlarımıza ve Turizm sektöründe uzman hocalarımıza aittir.”  

Turizm Bakanlığı’nı temsilen panele katılan Ferhat Özkan ağırlıklı olarak ülkemizdeki turizm yatırımlarının tarihi seyrine ve Türkiye Turizm Stratejisi 2023 Eylem Planı’na değindi. Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Maria D.Alvarez ise turizmin daha çok psiko-sosyal boyutunu ele aldı. 

Panelin yapıldığı Kültür Merkezi’nde Trakya Kalkınma Ajansı kurduğu stantla hazırladığı çalışmaları panel katılımcıları ile paylaştı. Ayrıca Kırklareli Belediyesi, Edirne Belediyesi, Vize Belediyesi, Demirköy Belediyesi ve Tekirdağ İl Kültür Turizm Müdürlüğü de stant kurarak yöresel ürünlerini panele katılanlara tanıttı.

FOTOĞRAFLAR

4.Geleneksel Turizm Paneli Yapıldı4.Geleneksel Turizm Paneli Yapıldı

DİĞER HABERLER

Trakya’ya Yeni Bir Kültür Rotası: “Mimar Sinan’ın İzinde Bir Payitahttan Diğerine Yolculuk”13 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve TURİNG işbirliği ile hayata geçirilen ve Trakya Bölgesi’ndeki Mimar Sinan eserleri üzerinde hazırlanan turizm rotasının tanıtımı Edirne’de yapıldı. Trakya Hestourex Fuarı’nda Yerini Aldı8 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ İl Sağlık Müdürlükleri, üniversite ve özel hastaneler ile birlikte Antalya’da 5-8 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenen 2’nci Dünya Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre Fuarı Hestourex’te yerini aldı. On Birinci Kalkınma Planı Marmara Bölgesi İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi31 Mart 2018On Birinci Kalkınma Planı Kalkınma Planı hazırlık çalışmaları kapsamında yedi coğrafi bölgede düzenlenen toplantıların üçüncüsü Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı CüneydDüzyol başkanlığında İstanbul’da gerçekleştirildi. TRAKYAKA Mart Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı29 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Mart ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ’da Ajans hizmet binasında gerçekleştirdi. 2018 Yılı Mali Destek Programları Proje Başvuruları Sona Erdi22 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 27 Aralık 2017 tarihinde ilan edilen proje teklif çağrısı 9 Mart 2018 tarihinde KAYS (Kalkınma Ajanları Yönetim Sistemi) üzerinden sona erdi. Proje başvurularına ait evraklar 16 Mart 2018 Cuma günü saat 18:00’a dek Trakya Kalkınma Ajansı’na teslim edildi.
  Yükleniyor...