Kırklareli Üniversitesi Akademik Personeli Makale Yazma Eğitimine Katıldı

Kırklareli Üniversitesi Akademik Personeli Makale Yazma Eğitimine Katıldı
Eklenme Tarihi: 10 Aralık 2013 | Toplam Okunma: 4555
Pınarhisar Meslek Yüksekokulu’nca hazırlanan ve Trakya Kalkınma Ajansı tarafından finanse edilen Akademik Makale Yazma Eğitimi’nin ilk bölümü 7-8 Aralık tarihlerinde gerçekleşti. Kırklareli Üniversitesi akademik personeline yönelik olarak düzenlenen eğitime sosyal bilimler alanında çalışan akademisyenler katılım gösterdi.

Trakya Kalkınma Ajansı’nın teknik destek programı kapsamında destek almaya hak kazanan ‘Akademisyenlerimiz için Makale Yazma Eğitimi’ isimli proje uygulamaya geçti. İlk olarak 7-8 Aralık 2013 tarihlerinde dört oturum halinde verilen eğitimde akademik makale hazırlamanın incelikleri üzerinde duruldu. Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu Üyesi Doç. Dr. Güray Kırpık tarafından verilen eğitim Kırklareli Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’nda gerçekleştirildi.

Eğitimde bilimsel makalenin bölümleri, atıf yapma teknikleri, tablo ve görsel kullanım usulleri, bilimsel dergilerin makale değerlendirme süreçleri, tez yazımı ve etik meseleler gibi konular ele alındı. Eğitimin fen bilimleri alanında çalışan akademisyenler için tasarlanan ve 21-22 Aralık tarihlerinde gerçekleşecek ikinci bölümüne katılım için başvuru sürecinin 20 Aralık Cuma gününe dek süreceği bildirildi.

FOTOĞRAFLAR

Kırklareli Üniversitesi Akademik Personeli Makale Yazma Eğitimine Katıldı

DİĞER HABERLER

Mahmut Şahin :”Sera Projesi Tekirdağ Çiftçisine Yeni Ufuklar Açacak” 25 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından ilan edilen 2016 Mali Destek Programları kapsamında Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hazırlanan “Süleymanpaşa İlçesi Modern Serada Çiçekçilik Örnek Uygulama Alanı” projesinin açılışı yapıldı. Bir Fikrim Var Yarışması’nın Kazananları Ödüllerini Aldı16 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) ile Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşen ‘’Bir Fikrim Var’’ proje yarışmasının finali Çorlu’da yapıldı ve ilk beşe giren isimler ödüllerini aldı. Yeni İşim Girişim ’in Kazananları Belli Oldu 7 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) tarafından başlatılan ‘’Yeni İşim Girişim Programı’’ 2018 finali Kırklareli Eski Rektörlük Binası Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Yeni İşim Girişim ’de Finalistler Belli Oldu3 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından parlak iş fikirlerini Trakya ekonomisine kazandırmak üzere başlatılan “Yeni İşim Girişim 2018 Let’s Up Eğitimleri Ara Jürisi” yapıldı. Bölgedeki girişimcilere mentorluk desteği sağlayan ve finansman kaynakları ile buluşma fırsatları sunan programdan yararlanmak üzere iş fikirlerini sunan girişimci adayları kıyasıya yarıştı. TRAKYAKA Yönetimi Edirne’de Toplandı30 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Nisan ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Edirne Valiliği’nde gerçekleştirdi.
  Yükleniyor...