Kırklareli Üniversitesi Akademik Personeli Makale Yazma Eğitimine Katıldı

Kırklareli Üniversitesi Akademik Personeli Makale Yazma Eğitimine Katıldı
Eklenme Tarihi: 10 Aralık 2013 | Toplam Okunma: 4408
Pınarhisar Meslek Yüksekokulu’nca hazırlanan ve Trakya Kalkınma Ajansı tarafından finanse edilen Akademik Makale Yazma Eğitimi’nin ilk bölümü 7-8 Aralık tarihlerinde gerçekleşti. Kırklareli Üniversitesi akademik personeline yönelik olarak düzenlenen eğitime sosyal bilimler alanında çalışan akademisyenler katılım gösterdi.

Trakya Kalkınma Ajansı’nın teknik destek programı kapsamında destek almaya hak kazanan ‘Akademisyenlerimiz için Makale Yazma Eğitimi’ isimli proje uygulamaya geçti. İlk olarak 7-8 Aralık 2013 tarihlerinde dört oturum halinde verilen eğitimde akademik makale hazırlamanın incelikleri üzerinde duruldu. Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu Üyesi Doç. Dr. Güray Kırpık tarafından verilen eğitim Kırklareli Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’nda gerçekleştirildi.

Eğitimde bilimsel makalenin bölümleri, atıf yapma teknikleri, tablo ve görsel kullanım usulleri, bilimsel dergilerin makale değerlendirme süreçleri, tez yazımı ve etik meseleler gibi konular ele alındı. Eğitimin fen bilimleri alanında çalışan akademisyenler için tasarlanan ve 21-22 Aralık tarihlerinde gerçekleşecek ikinci bölümüne katılım için başvuru sürecinin 20 Aralık Cuma gününe dek süreceği bildirildi.

FOTOĞRAFLAR

Kırklareli Üniversitesi Akademik Personeli Makale Yazma Eğitimine Katıldı
  Yükleniyor...