Kırklareli Üniversitesi Akademik Personeli Makale Yazma Eğitimine Katıldı

Kırklareli Üniversitesi Akademik Personeli Makale Yazma Eğitimine Katıldı
Eklenme Tarihi: 10 Aralık 2013 | Toplam Okunma: 4269
Pınarhisar Meslek Yüksekokulu’nca hazırlanan ve Trakya Kalkınma Ajansı tarafından finanse edilen Akademik Makale Yazma Eğitimi’nin ilk bölümü 7-8 Aralık tarihlerinde gerçekleşti. Kırklareli Üniversitesi akademik personeline yönelik olarak düzenlenen eğitime sosyal bilimler alanında çalışan akademisyenler katılım gösterdi.

Trakya Kalkınma Ajansı’nın teknik destek programı kapsamında destek almaya hak kazanan ‘Akademisyenlerimiz için Makale Yazma Eğitimi’ isimli proje uygulamaya geçti. İlk olarak 7-8 Aralık 2013 tarihlerinde dört oturum halinde verilen eğitimde akademik makale hazırlamanın incelikleri üzerinde duruldu. Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu Üyesi Doç. Dr. Güray Kırpık tarafından verilen eğitim Kırklareli Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’nda gerçekleştirildi.

Eğitimde bilimsel makalenin bölümleri, atıf yapma teknikleri, tablo ve görsel kullanım usulleri, bilimsel dergilerin makale değerlendirme süreçleri, tez yazımı ve etik meseleler gibi konular ele alındı. Eğitimin fen bilimleri alanında çalışan akademisyenler için tasarlanan ve 21-22 Aralık tarihlerinde gerçekleşecek ikinci bölümüne katılım için başvuru sürecinin 20 Aralık Cuma gününe dek süreceği bildirildi.

FOTOĞRAFLAR

Kırklareli Üniversitesi Akademik Personeli Makale Yazma Eğitimine Katıldı

DİĞER HABERLER

Fevzi Çakmak Caddesi’nin Yeniden Düzenlenmesine TRAKYAKA’dan Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın hazırladığı ‘’Şehrin Yüzündeki Tarihindeki Çizgiler- Fevzi Çakmak Caddesi Kentsel Tasarım Hamlesi’’ isimli projenin kapanış toplantısı yapıldı. Trakya’da İlk Kez Düzenlenen Oryantiring Yarışı’na TRAKYAKA’dan Büyük Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen 2.Kademe Şehit Dilay&Cem Kerman Oryantiring Yarışması Kırklareli ili Üsküp Belediyesi’ne bağlı Çukurpınar Köyü’nde 18-19 Kasım tarihlerinde yapıldı. Seyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya Geldi21 Kasım 2017Türkiye´nin en etkili seyahat zirvelerinden Uzakrota Travel Summit, bu yıl 5 salon, 1 fuaye alanı ve 1 b2b alanı olmak üzere 7 bölümde 1500’e yakın sektör profesyonelinin katılımıyla gerçekleşti. Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı.
  Yükleniyor...