Trakya Kalkınma Ajansı Trakya’daki 5. Eurodesk Temas Noktası Oldu

Trakya Kalkınma Ajansı Trakya’daki 5. Eurodesk Temas Noktası Oldu
Eklenme Tarihi: 12 Aralık 2013 | Toplam Okunma: 2302
Trakya Kalkınma Ajansı, Ulusal Ajans tarafından Eurodesk Temas Noktası seçildi. Böylece TRAKYAKA bölgedeki beşinci temas noktası oldu.

Eurodesk, gençler için eğitim ve gençlik alanlarındaki Avrupa fırsatları ve gençlerin Avrupa faaliyetlerine katılımı hakkında bilgi sağlayan “Avrupa Bilgi Aktarım Ağı” olarak tanımlanıyor. Eurodesk Türkiye Birimi, 2008 yılından beri Ulusal Ajans bünyesinde görevini sürdürüyor. Görevi, gençleri yararlanabilecekleri imkân ve fırsatlardan haberdar etmek, onlardan gelen sorulara cevap verme hizmeti sunmak olan Eurodesk’in Türkiye ağı 2010 yılında seçilmiş olan kurum ve kuruluşlarla oluşturuldu.

Trakya Kalkınma Ajansı’nın Trakya’da söz konusu hizmetlerin tanıtılması amacıyla Eurodesk Temas Noktası olmak üzere yaptığı başvuru olumlu sonuçlandı. Ajans, Eurodesk Temas Noktası olmakla Ulusal Ajans tarafından yürütülen Gençlik Programları’nın bölgede daha etkin ve efektif tanıtımını sağlamayı, konu ile ilgili bilgilendirme toplantısı ve tecrübe paylaşımı gibi aktiviteler düzenlemeyi amaçlıyor. Ajans tarafından Eurodesk Temas Noktası olarak verilecek hizmetler şunlar;

- Ücretsiz soru cevaplama hizmeti (e-posta, faks, telefon ve ziyaretle)

- Soru sahiplerine öneri ve yardım hizmetleri,

- Fonlarla ilgili Avrupa bilgisine internet erişimi sağlanması,

- Eğitimler düzenlenmesi ve destek hizmetleri,

- Konferanslar, seminerler ve diğer etkinliklerin düzenlenmesi,

- Kaynak materyallerin dağıtılması,

- Gençlik Programı ile ilgili bilgilerin yaygınlaştırılması  

Türkiye’de 79 ilde 181 Eurodesk temas noktası bulunuyor. Eurodesk Temas Noktası olarak hizmet verecek diğer ajanslar ;

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN),

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA)

Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA) 

Bölgemizdeki mevcut Eurodesk Temas Noktaları ise:

Edirne Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü

Kırklareli Belediye Başkanlığı

Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü

Tekirdağ Valiliği AB ve Dış İlişkiler Koordinasyon Merkezi

                                                                                                                                             

DİĞER HABERLER

Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı23 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Kasım ayı olağan yönetim kurulu toplantısı Tekirdağ’da gerçekleştirildi. Fevzi Çakmak Caddesi’nin Yeniden Düzenlenmesine TRAKYAKA’dan Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın hazırladığı ‘’Şehrin Yüzündeki Tarihindeki Çizgiler- Fevzi Çakmak Caddesi Kentsel Tasarım Hamlesi’’ isimli projenin kapanış toplantısı yapıldı. Trakya’da İlk Kez Düzenlenen Oryantiring Yarışı’na TRAKYAKA’dan Büyük Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen 2.Kademe Şehit Dilay&Cem Kerman Oryantiring Yarışması Kırklareli ili Üsküp Belediyesi’ne bağlı Çukurpınar Köyü’nde 18-19 Kasım tarihlerinde yapıldı. Seyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya Geldi21 Kasım 2017Türkiye´nin en etkili seyahat zirvelerinden Uzakrota Travel Summit, bu yıl 5 salon, 1 fuaye alanı ve 1 b2b alanı olmak üzere 7 bölümde 1500’e yakın sektör profesyonelinin katılımıyla gerçekleşti. Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor.
  Yükleniyor...