Edirne Taşınmaz Kültür Varlıkları Kayıt Altına Alındı

Edirne Taşınmaz Kültür Varlıkları Kayıt Altına Alındı
Eklenme Tarihi: 19 Aralık 2013 | Toplam Okunma: 2666
Trakya Kalkınma Ajansı 2011 Yılı Sosyo-Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında Edirne İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünce yürütülen Edirne Taşınmaz Kültür Varlıkları Envanteri projesi tamamlandı.

Taşınmaz kültür varlıkları kayıt altına alınarak tarih ve kültür bilincinin gelişiminin sağlanması ve bölgenin turizm potansiyelinin gelişmesinin hedeflendiği proje kapsamında bölge arazi çalışmaları ve yüzey araştırma çalışmalarının derlenmesi yapıldı, envanter katalogu basıldı ve proje tanıtımına ilişkin kokteyl düzenlendi. Ayrıca proje sonuçlarına ilişkin verilerin yer aldığı web sitesi hazırlandı. Bu verilere http://www.edirnekulturenvanteri.com/ adlı siteden ulaşılabiliyor.

DİĞER HABERLER

Kal-Der ve TrakyaKa’dan Çorlu’da Ortak Etkinlik16 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Kal-Der işbirliğinde Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası’nda ‘’Değişime Kulak Ver’’ etkinliği gerçekleştirildi. Trakyalı Süt ve Süt Ürünleri Üreticileri Markalaşmada Kararlı!12 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen Trakya Bölgesi süt ve süt ürünleri üreticilerinin rekabet gücünün arttırılması çalışmaları kapsamında Trakya peynirinin markalaşması ve yeni iş modeli oluşturulması üzerine Trakyalı süt ve süt ürünleri imalatçıları ile Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli illerinde toplantılar gerçekleştirildi. Trakya Tanıtım Günleri Hazırlık Toplantılarının Sonuncusu Edirne’de Yapıldı9 Mart 2018Nisan ayında Ankara’da yapılacak olan “1. Trakya Tanıtım Günleri” hazırlıkları son hızla devam ediyor. İlk hazırlık toplantısı, 2 Mart Cuma günü Kırklareli ve Tekirdağ’da, 9 Mart’ta Edirne’de yapıldı. Güneş Uzunköprü’de Enerjiye Dönüşüyor9 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ve Uzunköprü Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “Güneş Uzunköprü´de Enerjiye Dönüşüyor” adlı proje kapsamında yapılan güneş enerjisi santralinin açılışı yapıldı. Trakya Bölgesi, Ankara’da Tanıtım Atağına Kalkıyor 2 Mart 2018Nisan ayında Ankara’da yapılacak olan “1. Trakya Tanıtım Günleri” hazırlıkları son hızla devam ediyor. İlk hazırlık toplantısı, 2 Mart Cuma günü Kırklareli ve Tekirdağ’da yapıldı.
  Yükleniyor...