Edirne Taşınmaz Kültür Varlıkları Kayıt Altına Alındı

Edirne Taşınmaz Kültür Varlıkları Kayıt Altına Alındı
Eklenme Tarihi: 19 Aralık 2013 | Toplam Okunma: 2472
Trakya Kalkınma Ajansı 2011 Yılı Sosyo-Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında Edirne İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünce yürütülen Edirne Taşınmaz Kültür Varlıkları Envanteri projesi tamamlandı.

Taşınmaz kültür varlıkları kayıt altına alınarak tarih ve kültür bilincinin gelişiminin sağlanması ve bölgenin turizm potansiyelinin gelişmesinin hedeflendiği proje kapsamında bölge arazi çalışmaları ve yüzey araştırma çalışmalarının derlenmesi yapıldı, envanter katalogu basıldı ve proje tanıtımına ilişkin kokteyl düzenlendi. Ayrıca proje sonuçlarına ilişkin verilerin yer aldığı web sitesi hazırlandı. Bu verilere http://www.edirnekulturenvanteri.com/ adlı siteden ulaşılabiliyor.

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...