TRAKYAKA, İzmir Küme Deneyimini İnceliyor

TRAKYAKA, İzmir Küme Deneyimini İnceliyor
Eklenme Tarihi: 29 Aralık 2013 | Toplam Okunma: 2155
Trakya Kalkınma Ajansı çalışanlarına yönelik olarak İzmir ve çevresindeki küme deneyimini konu olan “İzmir Küme Yönetimi Deneyimi” adlı bir sunum verildi. Ekin Taşkın tarafından verilen sunuma Ajans çalışanları büyük ilgi gösterdi.

Trakya Kalkınma Ajansı merkez binasında verilen sunuma kurumun Edirne ve Kırklareli Yatırım Destek Ofisleri çalışanları da katıldı. Ege İhracatçı Birlikleri’nde Proje Koordinatörü olarak görev yapan Ekin Taşkın tarafından verilen sunumda İzmir kümelenme deneyimi konu edildi. Organik Tarım Uluslar arası Rekabetçilik Projesi, Gelinlik İmalatı Kümelenme Projesi ve Mobilya İmalatı Küme Projesi örnekleri üzerinden yapılan sunumda, bu kümelerin kurulmasından, geliştirilmesine kadar olan süreç anlatıldı. Ekin Taşkın sunumun son kısmında Ekonomi Bakanlığı’nın Uluslar arası Rekabetçilik Destek Programı hakkında TRAKYAKA çalışanlarına bilgi verdi.

Trakya’da başta süt kümelenmesi olmak üzere farklı alanlarda kümelenme çalışmaları olan Trakya Kalkınma Ajansı bu sunum ile bölgede kümelenme çalışmaları konusunda önemli bir bilgi birikimi sağlamış oldu.   

  Yükleniyor...