Cumhuriyet İlkokulu Ana Sınıfları TRAKYAKA Desteği İle Yenilendi

Cumhuriyet İlkokulu Ana Sınıfları TRAKYAKA Desteği İle Yenilendi
Eklenme Tarihi: 16 Ocak 2014 | Toplam Okunma: 3633
Trakya Kalkınma Ajansı’nın 2012/2013 Sosyo-Ekonomik Mali Destek Program Çağrısı kapsamında desteklenen “Okulumu Seviyorum” projesinin açılışı Babaeski’de yapıldı.

Babaeski Cumhuriyet İlkokulu tarafından hazırlanan projenin açılışına Babaeski Kaymakamı Mustafa Asım Alkan, Babaeski Belediye Başkanı Abdullah Hacı, İl Mili Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Çakıcı, Trakya Kalkınma Ajansı İzleme Değerlendirme Birim Başkanı Hüseyin Tuluğ Bayram, davetliler, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra Cumhuriyet İlkokulu Müdürü Orhan Yarımkale bir konuşma yaparak proje hakkında davetlileri bilgilendirdi. Yapılan sine vizyon gösterisinden sonra davetlilere proje kapsamında düzenlenen ana sınıfları ve ortak oyun alanı gezdirildi. Projenin amaçları arasında çocukların yüksek öğrenme potansiyeline sahip olduğu bir dönemde, uygun fiziksel ve sosyal çevre koşullarında ve sağlıklı etkileşim ortamında yetişmelerini, daha hızlı ve başarılı bir gelişim göstermelerini sağlamak, okul öncesi eğitimde çocukların okula ilk adımlarında okulu sevmelerinin sağlanması, uyum sorunlarının en az % 30 oranında azaltılması, ailelerin okul öncesi eğitim konusunda bilinçlendirilmesi ve okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılması yer alıyor. Proje kapsamında ana sınıflarının lavabo ve tuvaletleri, çocukların fiziksel özelliklerine uygun olarak düzenlendi, sınıf ortamları ve koridor bölgesi yeni eğitim araç ve ekipmanları ile yenilendi, koridorlar, alan satrancı oynamaya elverişli biçimde düzenlenerek derslik döşemeleri yenilendi. Projenin 45.000 TL olan toplam bütçesinin %85’i Trakya Kalkınma Ajansı, %10’u Babaeski Belediyesi, %5’i de Kırklareli İl Özel İdaresi tarafından karşılandı. 

Okulda yapılan sunum ve faaliyetlerin ardından açılış programı davetlilere verilen öğle yemeği ile sona erdi.    

FOTOĞRAFLAR

Cumhuriyet İlkokulu Ana Sınıfları TRAKYAKA Desteği İle YenilendiCumhuriyet İlkokulu Ana Sınıfları TRAKYAKA Desteği İle YenilendiCumhuriyet İlkokulu Ana Sınıfları TRAKYAKA Desteği İle YenilendiCumhuriyet İlkokulu Ana Sınıfları TRAKYAKA Desteği İle YenilendiCumhuriyet İlkokulu Ana Sınıfları TRAKYAKA Desteği İle YenilendiCumhuriyet İlkokulu Ana Sınıfları TRAKYAKA Desteği İle Yenilendi

DİĞER HABERLER

Fevzi Çakmak Caddesi’nin Yeniden Düzenlenmesine TRAKYAKA’dan Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın hazırladığı ‘’Şehrin Yüzündeki Tarihindeki Çizgiler- Fevzi Çakmak Caddesi Kentsel Tasarım Hamlesi’’ isimli projenin kapanış toplantısı yapıldı. Trakya’da İlk Kez Düzenlenen Oryantiring Yarışı’na TRAKYAKA’dan Büyük Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen 2.Kademe Şehit Dilay&Cem Kerman Oryantiring Yarışması Kırklareli ili Üsküp Belediyesi’ne bağlı Çukurpınar Köyü’nde 18-19 Kasım tarihlerinde yapıldı. Seyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya Geldi21 Kasım 2017Türkiye´nin en etkili seyahat zirvelerinden Uzakrota Travel Summit, bu yıl 5 salon, 1 fuaye alanı ve 1 b2b alanı olmak üzere 7 bölümde 1500’e yakın sektör profesyonelinin katılımıyla gerçekleşti. Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı.
  Yükleniyor...