Cumhuriyet İlkokulu Ana Sınıfları TRAKYAKA Desteği İle Yenilendi

Cumhuriyet İlkokulu Ana Sınıfları TRAKYAKA Desteği İle Yenilendi
Eklenme Tarihi: 16 Ocak 2014 | Toplam Okunma: 3963
Trakya Kalkınma Ajansı’nın 2012/2013 Sosyo-Ekonomik Mali Destek Program Çağrısı kapsamında desteklenen “Okulumu Seviyorum” projesinin açılışı Babaeski’de yapıldı.

Babaeski Cumhuriyet İlkokulu tarafından hazırlanan projenin açılışına Babaeski Kaymakamı Mustafa Asım Alkan, Babaeski Belediye Başkanı Abdullah Hacı, İl Mili Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Çakıcı, Trakya Kalkınma Ajansı İzleme Değerlendirme Birim Başkanı Hüseyin Tuluğ Bayram, davetliler, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra Cumhuriyet İlkokulu Müdürü Orhan Yarımkale bir konuşma yaparak proje hakkında davetlileri bilgilendirdi. Yapılan sine vizyon gösterisinden sonra davetlilere proje kapsamında düzenlenen ana sınıfları ve ortak oyun alanı gezdirildi. Projenin amaçları arasında çocukların yüksek öğrenme potansiyeline sahip olduğu bir dönemde, uygun fiziksel ve sosyal çevre koşullarında ve sağlıklı etkileşim ortamında yetişmelerini, daha hızlı ve başarılı bir gelişim göstermelerini sağlamak, okul öncesi eğitimde çocukların okula ilk adımlarında okulu sevmelerinin sağlanması, uyum sorunlarının en az % 30 oranında azaltılması, ailelerin okul öncesi eğitim konusunda bilinçlendirilmesi ve okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılması yer alıyor. Proje kapsamında ana sınıflarının lavabo ve tuvaletleri, çocukların fiziksel özelliklerine uygun olarak düzenlendi, sınıf ortamları ve koridor bölgesi yeni eğitim araç ve ekipmanları ile yenilendi, koridorlar, alan satrancı oynamaya elverişli biçimde düzenlenerek derslik döşemeleri yenilendi. Projenin 45.000 TL olan toplam bütçesinin %85’i Trakya Kalkınma Ajansı, %10’u Babaeski Belediyesi, %5’i de Kırklareli İl Özel İdaresi tarafından karşılandı. 

Okulda yapılan sunum ve faaliyetlerin ardından açılış programı davetlilere verilen öğle yemeği ile sona erdi.    

FOTOĞRAFLAR

Cumhuriyet İlkokulu Ana Sınıfları TRAKYAKA Desteği İle YenilendiCumhuriyet İlkokulu Ana Sınıfları TRAKYAKA Desteği İle YenilendiCumhuriyet İlkokulu Ana Sınıfları TRAKYAKA Desteği İle YenilendiCumhuriyet İlkokulu Ana Sınıfları TRAKYAKA Desteği İle YenilendiCumhuriyet İlkokulu Ana Sınıfları TRAKYAKA Desteği İle YenilendiCumhuriyet İlkokulu Ana Sınıfları TRAKYAKA Desteği İle Yenilendi

DİĞER HABERLER

Mahmut Şahin :”Sera Projesi Tekirdağ Çiftçisine Yeni Ufuklar Açacak” 25 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından ilan edilen 2016 Mali Destek Programları kapsamında Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hazırlanan “Süleymanpaşa İlçesi Modern Serada Çiçekçilik Örnek Uygulama Alanı” projesinin açılışı yapıldı. Bir Fikrim Var Yarışması’nın Kazananları Ödüllerini Aldı16 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) ile Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşen ‘’Bir Fikrim Var’’ proje yarışmasının finali Çorlu’da yapıldı ve ilk beşe giren isimler ödüllerini aldı. Yeni İşim Girişim ’in Kazananları Belli Oldu 7 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) tarafından başlatılan ‘’Yeni İşim Girişim Programı’’ 2018 finali Kırklareli Eski Rektörlük Binası Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Yeni İşim Girişim ’de Finalistler Belli Oldu3 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından parlak iş fikirlerini Trakya ekonomisine kazandırmak üzere başlatılan “Yeni İşim Girişim 2018 Let’s Up Eğitimleri Ara Jürisi” yapıldı. Bölgedeki girişimcilere mentorluk desteği sağlayan ve finansman kaynakları ile buluşma fırsatları sunan programdan yararlanmak üzere iş fikirlerini sunan girişimci adayları kıyasıya yarıştı. TRAKYAKA Yönetimi Edirne’de Toplandı30 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Nisan ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Edirne Valiliği’nde gerçekleştirdi.
  Yükleniyor...