Eğitim Okul Öncesinde Başlar Projesinin Açılışı Edirne’de Yapıldı

Eğitim Okul Öncesinde Başlar Projesinin Açılışı Edirne’de Yapıldı
Eklenme Tarihi: 21 Ocak 2014 | Toplam Okunma: 2247
Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi ortaklığında yürütülen ve Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Eğitim Okul Öncesinde Başlar adlı projenin uygulamasına başlandı.

Projenin uygulamasına başlanması nedeniyle bir başlangıç toplantısı yapıldı ve proje kamuoyuna tanıtıldı. Edirne Halk Eğitim Merkezi’nde yapılan toplantıda İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin ÖZCAN projenin tanıtımını yaptı. Daha sonra proje ortaklarından Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yener Yörük konuştu. Yörük konuşmasında, Trakya Üniversitesi ile Milli Eğitim Müdürlüğü arasındaki işbirliğinden bahsetti ve halka hizmet veren Üniversitenin,  Milli Eğitim Müdürlüğü ile bundan sonra da her türlü işbirliğine açık olduğunu söyledi.  Toplam bütçesi 316.000,00 TL olan projenin %90’ı Trakya Kalkınma Ajansı tarafından karşılanıyor. 2014 yılı Mayıs ayında tamamlanması planlanan proje ile okul öncesi eğitimde yenilikçi yöntem ve uygulamalarla bölge genelindeki sosyal ve beşeri sermayenin gelişmişlik düzeyinin arttırılmasına katkıda bulunulması hedefleniyor. Bu hedef çerçevesinde okul öncesinde yenilikçi “Montessori Eğitim Yöntemi"nin  İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı kurumlara uyumu gerçekleştirilecek.

18 – 19 Ocak 2014 tarihlerinde, Edirne Merkez Halk Eğitimi Merkezi Konferans Salonunda, “Eğitim Okul Öncesinde Başlar” isimli proje kapsamında, Edirne ili, Merkez, Havsa, Lalapaşa, Süloğlu, Uzunköprü ve Meriç ilçelerinde faaliyet gösteren eğitim-öğretim kurumlarında görev yapan tüm okul öncesi öğretmenlerine ve okul öncesi öğrencisi bulunan okul- kurum yöneticilerine yönelik olarak bir eğitim gerçekleştirildi. Toplam 12 saati süren ön eğitim kapsamında Okulöncesinde Montessori Yaklaşımı ile ilgili olarak öğretmenler bilgi verildi. 2 günlük temel eğitimin ardından gönüllü 40 öğretmene yönelik 120 saatlik ana eğitim gerçekleştirilecek.

 

FOTOĞRAFLAR

Eğitim Okul Öncesinde Başlar Projesinin Açılışı Edirne’de Yapıldı

DİĞER HABERLER

Fevzi Çakmak Caddesi’nin Yeniden Düzenlenmesine TRAKYAKA’dan Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın hazırladığı ‘’Şehrin Yüzündeki Tarihindeki Çizgiler- Fevzi Çakmak Caddesi Kentsel Tasarım Hamlesi’’ isimli projenin kapanış toplantısı yapıldı. Trakya’da İlk Kez Düzenlenen Oryantiring Yarışı’na TRAKYAKA’dan Büyük Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen 2.Kademe Şehit Dilay&Cem Kerman Oryantiring Yarışması Kırklareli ili Üsküp Belediyesi’ne bağlı Çukurpınar Köyü’nde 18-19 Kasım tarihlerinde yapıldı. Seyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya Geldi21 Kasım 2017Türkiye´nin en etkili seyahat zirvelerinden Uzakrota Travel Summit, bu yıl 5 salon, 1 fuaye alanı ve 1 b2b alanı olmak üzere 7 bölümde 1500’e yakın sektör profesyonelinin katılımıyla gerçekleşti. Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı.
  Yükleniyor...