Eğitim Okul Öncesinde Başlar Projesinin Açılışı Edirne’de Yapıldı

Eğitim Okul Öncesinde Başlar Projesinin Açılışı Edirne’de Yapıldı
Eklenme Tarihi: 21 Ocak 2014 | Toplam Okunma: 2556
Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi ortaklığında yürütülen ve Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Eğitim Okul Öncesinde Başlar adlı projenin uygulamasına başlandı.

Projenin uygulamasına başlanması nedeniyle bir başlangıç toplantısı yapıldı ve proje kamuoyuna tanıtıldı. Edirne Halk Eğitim Merkezi’nde yapılan toplantıda İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin ÖZCAN projenin tanıtımını yaptı. Daha sonra proje ortaklarından Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yener Yörük konuştu. Yörük konuşmasında, Trakya Üniversitesi ile Milli Eğitim Müdürlüğü arasındaki işbirliğinden bahsetti ve halka hizmet veren Üniversitenin,  Milli Eğitim Müdürlüğü ile bundan sonra da her türlü işbirliğine açık olduğunu söyledi.  Toplam bütçesi 316.000,00 TL olan projenin %90’ı Trakya Kalkınma Ajansı tarafından karşılanıyor. 2014 yılı Mayıs ayında tamamlanması planlanan proje ile okul öncesi eğitimde yenilikçi yöntem ve uygulamalarla bölge genelindeki sosyal ve beşeri sermayenin gelişmişlik düzeyinin arttırılmasına katkıda bulunulması hedefleniyor. Bu hedef çerçevesinde okul öncesinde yenilikçi “Montessori Eğitim Yöntemi"nin  İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı kurumlara uyumu gerçekleştirilecek.

18 – 19 Ocak 2014 tarihlerinde, Edirne Merkez Halk Eğitimi Merkezi Konferans Salonunda, “Eğitim Okul Öncesinde Başlar” isimli proje kapsamında, Edirne ili, Merkez, Havsa, Lalapaşa, Süloğlu, Uzunköprü ve Meriç ilçelerinde faaliyet gösteren eğitim-öğretim kurumlarında görev yapan tüm okul öncesi öğretmenlerine ve okul öncesi öğrencisi bulunan okul- kurum yöneticilerine yönelik olarak bir eğitim gerçekleştirildi. Toplam 12 saati süren ön eğitim kapsamında Okulöncesinde Montessori Yaklaşımı ile ilgili olarak öğretmenler bilgi verildi. 2 günlük temel eğitimin ardından gönüllü 40 öğretmene yönelik 120 saatlik ana eğitim gerçekleştirilecek.

 

FOTOĞRAFLAR

Eğitim Okul Öncesinde Başlar Projesinin Açılışı Edirne’de Yapıldı

DİĞER HABERLER

Mahmut Şahin :”Sera Projesi Tekirdağ Çiftçisine Yeni Ufuklar Açacak” 25 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından ilan edilen 2016 Mali Destek Programları kapsamında Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hazırlanan “Süleymanpaşa İlçesi Modern Serada Çiçekçilik Örnek Uygulama Alanı” projesinin açılışı yapıldı. Bir Fikrim Var Yarışması’nın Kazananları Ödüllerini Aldı16 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) ile Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşen ‘’Bir Fikrim Var’’ proje yarışmasının finali Çorlu’da yapıldı ve ilk beşe giren isimler ödüllerini aldı. Yeni İşim Girişim ’in Kazananları Belli Oldu 7 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) tarafından başlatılan ‘’Yeni İşim Girişim Programı’’ 2018 finali Kırklareli Eski Rektörlük Binası Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Yeni İşim Girişim ’de Finalistler Belli Oldu3 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından parlak iş fikirlerini Trakya ekonomisine kazandırmak üzere başlatılan “Yeni İşim Girişim 2018 Let’s Up Eğitimleri Ara Jürisi” yapıldı. Bölgedeki girişimcilere mentorluk desteği sağlayan ve finansman kaynakları ile buluşma fırsatları sunan programdan yararlanmak üzere iş fikirlerini sunan girişimci adayları kıyasıya yarıştı. TRAKYAKA Yönetimi Edirne’de Toplandı30 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Nisan ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Edirne Valiliği’nde gerçekleştirdi.
  Yükleniyor...