Eğitim Okul Öncesinde Başlar Projesinin Açılışı Edirne’de Yapıldı

Eğitim Okul Öncesinde Başlar Projesinin Açılışı Edirne’de Yapıldı
Eklenme Tarihi: 21 Ocak 2014 | Toplam Okunma: 2395
Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi ortaklığında yürütülen ve Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Eğitim Okul Öncesinde Başlar adlı projenin uygulamasına başlandı.

Projenin uygulamasına başlanması nedeniyle bir başlangıç toplantısı yapıldı ve proje kamuoyuna tanıtıldı. Edirne Halk Eğitim Merkezi’nde yapılan toplantıda İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin ÖZCAN projenin tanıtımını yaptı. Daha sonra proje ortaklarından Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yener Yörük konuştu. Yörük konuşmasında, Trakya Üniversitesi ile Milli Eğitim Müdürlüğü arasındaki işbirliğinden bahsetti ve halka hizmet veren Üniversitenin,  Milli Eğitim Müdürlüğü ile bundan sonra da her türlü işbirliğine açık olduğunu söyledi.  Toplam bütçesi 316.000,00 TL olan projenin %90’ı Trakya Kalkınma Ajansı tarafından karşılanıyor. 2014 yılı Mayıs ayında tamamlanması planlanan proje ile okul öncesi eğitimde yenilikçi yöntem ve uygulamalarla bölge genelindeki sosyal ve beşeri sermayenin gelişmişlik düzeyinin arttırılmasına katkıda bulunulması hedefleniyor. Bu hedef çerçevesinde okul öncesinde yenilikçi “Montessori Eğitim Yöntemi"nin  İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı kurumlara uyumu gerçekleştirilecek.

18 – 19 Ocak 2014 tarihlerinde, Edirne Merkez Halk Eğitimi Merkezi Konferans Salonunda, “Eğitim Okul Öncesinde Başlar” isimli proje kapsamında, Edirne ili, Merkez, Havsa, Lalapaşa, Süloğlu, Uzunköprü ve Meriç ilçelerinde faaliyet gösteren eğitim-öğretim kurumlarında görev yapan tüm okul öncesi öğretmenlerine ve okul öncesi öğrencisi bulunan okul- kurum yöneticilerine yönelik olarak bir eğitim gerçekleştirildi. Toplam 12 saati süren ön eğitim kapsamında Okulöncesinde Montessori Yaklaşımı ile ilgili olarak öğretmenler bilgi verildi. 2 günlük temel eğitimin ardından gönüllü 40 öğretmene yönelik 120 saatlik ana eğitim gerçekleştirilecek.

 

FOTOĞRAFLAR

Eğitim Okul Öncesinde Başlar Projesinin Açılışı Edirne’de Yapıldı
  Yükleniyor...