2013 Doğrudan Faaliyet Desteği Program Sonuçları Belli Oldu

2013 Doğrudan Faaliyet Desteği Program Sonuçları Belli Oldu
Eklenme Tarihi: 27 Ocak 2014 | Toplam Okunma: 1898
Trakya Kalkınma Ajansı’nın 2013 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği Programı çerçevesinde mali destek almaya hak kazanan projeler belli oldu. Ajansın 22 Ocak 2014 günü Tekirdağ’da gerçekleşen yönetim kurulu toplantısında onaylanan 3 proje ile birlikte toplam 7 projeye yaklaşık 500.000 TL’lik destek sağlanacak.

31 Aralık 2014 tarihine kadar alınan 2013 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği başvuruları sonucu Trakya Kalkınma Ajansı´na sunulan 20 projeden toplam 7 tanesi başarılı bulunarak 25.000 ile 75.000 TL arasında destek almaya hak kazandı. Daha önce yapılan değerlendirmeler sonucunda Kasım 2013’de 1, Aralık 2013’te de 3 proje başvurusu başarılı bulunarak destek almaya hak kazanmıştı. Ön inceleme sürecinde idari kontrol ve uygunluk kriterlerini sağladığı tespit edilen 16 projenin teknik ve mali değerlendirmesi sonucu 7 proje yeterli puanı alarak başarılı bulundu.

Doğrudan Faaliyet Desteği kapsamında mali destekten yararlanacak projelerin illere göre dağılımında Edirne üç projeyle ön plana çıkarken onu ikişer başarılı projeyle Tekirdağ ve Kırklareli izledi.

Büyük hacimli yatırım kararlarına kısa vadede etki edilmesine ve bu kararların yönlendirilmesine katkı sağlayacak faaliyetlerin de destekleneceği 2013 Doğrudan Faaliyet Desteği Programının öncelikleri arasında yenilik ve girişimcilik, üretim ve lojistik, enerji verimliliği, kentsel kimlik ve tasarım, afet acil yardım, kültür ve turizm konularındaki fizibiliteler, planlama ve araştırma çalışmaları yer alıyor.

2013 yılı Kasım, Aralık ayları ve Ocak 2014’te yapılan değerlendirmeler sonucunda başarılı bulunan projeler aşağıda bulunmaktadır:

Başvuru Sahibi

Proje Adı

İl

Kırklareli İl MEM

Tarihi Kocahıdır İlkokulu Binasının Eğitim ve Kültür Merkezine Dönüşümü İçin Restorasyon Projesinin Hazırlanması

Kırklareli

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası

Tadı Damağımda Kaldı

Edirne

Lüleburgaz Belediyesi

"Lüleburgaz’da Tarihi Alanların Düzenlenmesi Fizibilitesi" Projesi

Kırklareli

Tekirdağ Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü

Kartaltepe Tabiat Parkı Alan Analizi, Avan Projesi, Uygulama Projesi ve Fizibilite Raporu.

Tekirdağ

Trakya Üniversitesi

Karaağaç Hasan Rıza Müzesi

Edirne

Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası

Çorlu Lojistik Köy

Tekirdağ

T.C. Bilim Sanayi Teknoloji Bakanlığı Edirne İl Müdürlüğü

Edirne İli Sanayi ve AR-GE Yetenek Envanterinin Oluşturulması

Edirne

 

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...