2013 Doğrudan Faaliyet Desteği Program Sonuçları Belli Oldu

2013 Doğrudan Faaliyet Desteği Program Sonuçları Belli Oldu
Eklenme Tarihi: 27 Ocak 2014 | Toplam Okunma: 1989
Trakya Kalkınma Ajansı’nın 2013 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği Programı çerçevesinde mali destek almaya hak kazanan projeler belli oldu. Ajansın 22 Ocak 2014 günü Tekirdağ’da gerçekleşen yönetim kurulu toplantısında onaylanan 3 proje ile birlikte toplam 7 projeye yaklaşık 500.000 TL’lik destek sağlanacak.

31 Aralık 2014 tarihine kadar alınan 2013 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği başvuruları sonucu Trakya Kalkınma Ajansı´na sunulan 20 projeden toplam 7 tanesi başarılı bulunarak 25.000 ile 75.000 TL arasında destek almaya hak kazandı. Daha önce yapılan değerlendirmeler sonucunda Kasım 2013’de 1, Aralık 2013’te de 3 proje başvurusu başarılı bulunarak destek almaya hak kazanmıştı. Ön inceleme sürecinde idari kontrol ve uygunluk kriterlerini sağladığı tespit edilen 16 projenin teknik ve mali değerlendirmesi sonucu 7 proje yeterli puanı alarak başarılı bulundu.

Doğrudan Faaliyet Desteği kapsamında mali destekten yararlanacak projelerin illere göre dağılımında Edirne üç projeyle ön plana çıkarken onu ikişer başarılı projeyle Tekirdağ ve Kırklareli izledi.

Büyük hacimli yatırım kararlarına kısa vadede etki edilmesine ve bu kararların yönlendirilmesine katkı sağlayacak faaliyetlerin de destekleneceği 2013 Doğrudan Faaliyet Desteği Programının öncelikleri arasında yenilik ve girişimcilik, üretim ve lojistik, enerji verimliliği, kentsel kimlik ve tasarım, afet acil yardım, kültür ve turizm konularındaki fizibiliteler, planlama ve araştırma çalışmaları yer alıyor.

2013 yılı Kasım, Aralık ayları ve Ocak 2014’te yapılan değerlendirmeler sonucunda başarılı bulunan projeler aşağıda bulunmaktadır:

Başvuru Sahibi

Proje Adı

İl

Kırklareli İl MEM

Tarihi Kocahıdır İlkokulu Binasının Eğitim ve Kültür Merkezine Dönüşümü İçin Restorasyon Projesinin Hazırlanması

Kırklareli

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası

Tadı Damağımda Kaldı

Edirne

Lüleburgaz Belediyesi

"Lüleburgaz’da Tarihi Alanların Düzenlenmesi Fizibilitesi" Projesi

Kırklareli

Tekirdağ Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü

Kartaltepe Tabiat Parkı Alan Analizi, Avan Projesi, Uygulama Projesi ve Fizibilite Raporu.

Tekirdağ

Trakya Üniversitesi

Karaağaç Hasan Rıza Müzesi

Edirne

Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası

Çorlu Lojistik Köy

Tekirdağ

T.C. Bilim Sanayi Teknoloji Bakanlığı Edirne İl Müdürlüğü

Edirne İli Sanayi ve AR-GE Yetenek Envanterinin Oluşturulması

Edirne

 

  Yükleniyor...