Marmara Ereğlisi İnteraktif Okul Bahçelerine Kavuştu

Marmara Ereğlisi İnteraktif Okul Bahçelerine Kavuştu
Eklenme Tarihi: 28 Ocak 2014 | Toplam Okunma: 3552
Marmara Ereğlisi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen İnteraktif Okul Bahçeleri Proje’sinin kapanış toplantısı Marmara Ereğlisi Halk Eğitim Merkezi’nde yapıldı.

Kapanış toplantısına Marmara Ereğlisi İlçe Milli Eğitim Müdürü Menduh Özkaya, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Mehmet Karaman, İzleme Birim Başkanı Tuluğ Bayram ve İzleme Birimi Uzmanı Burcu Yavaş ile birlikte öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Menduh ÖZKAYA´nın açılış konuşması ile başlayan program, proje kapsamında yapılan Satranç Turnuvası ödül töreni ile devam etti. Ödül töreninin ardından yapılan proje sunumu ile program tamamlandı.    

%90’ı Trakya Kalkınma Ajansı’nca desteklenen projenin amaçları arasında Marmara Ereğlisi Süleyman Turgut Kırali İlkokulu, Sultanköy İlkokulu ve Yeniçiftlik Nizamettin Demirdöven İlkokulu’nda oyun parkı, egzersiz alanı ve bahçe tipi satranç sisteminin kurulması yoluyla özel eğitim öğrencileri, okul öncesi öğrencileri ve ilkokul öğrencilerinin boş zamanlarını verimli değerlendirmelerini ve okula adapte olmalarını temin etmek ve özel eğitime muhtaç öğrencilerin diğer öğrenciler ile uygun ortamda kaynaşmalarını sağlamak yer alıyor. Toplam bütçesi 135.000 TL civarında olan projenin 122.316,93 TL’lik kısmı Trakya Kalkınma Ajansı’nca desteklenirken, geri kalan tutar ise projenin ortağı olan Tekirdağ İl Özel İdaresi tarafından karşılandı. 

FOTOĞRAFLAR

Marmara Ereğlisi İnteraktif Okul Bahçelerine KavuştuMarmara Ereğlisi İnteraktif Okul Bahçelerine Kavuştu

DİĞER HABERLER

Mahmut Şahin :”Sera Projesi Tekirdağ Çiftçisine Yeni Ufuklar Açacak” 25 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından ilan edilen 2016 Mali Destek Programları kapsamında Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hazırlanan “Süleymanpaşa İlçesi Modern Serada Çiçekçilik Örnek Uygulama Alanı” projesinin açılışı yapıldı. Bir Fikrim Var Yarışması’nın Kazananları Ödüllerini Aldı16 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) ile Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşen ‘’Bir Fikrim Var’’ proje yarışmasının finali Çorlu’da yapıldı ve ilk beşe giren isimler ödüllerini aldı. Yeni İşim Girişim ’in Kazananları Belli Oldu 7 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) tarafından başlatılan ‘’Yeni İşim Girişim Programı’’ 2018 finali Kırklareli Eski Rektörlük Binası Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Yeni İşim Girişim ’de Finalistler Belli Oldu3 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından parlak iş fikirlerini Trakya ekonomisine kazandırmak üzere başlatılan “Yeni İşim Girişim 2018 Let’s Up Eğitimleri Ara Jürisi” yapıldı. Bölgedeki girişimcilere mentorluk desteği sağlayan ve finansman kaynakları ile buluşma fırsatları sunan programdan yararlanmak üzere iş fikirlerini sunan girişimci adayları kıyasıya yarıştı. TRAKYAKA Yönetimi Edirne’de Toplandı30 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Nisan ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Edirne Valiliği’nde gerçekleştirdi.
  Yükleniyor...