Marmara Ereğlisi İnteraktif Okul Bahçelerine Kavuştu

Marmara Ereğlisi İnteraktif Okul Bahçelerine Kavuştu
Eklenme Tarihi: 28 Ocak 2014 | Toplam Okunma: 3372
Marmara Ereğlisi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen İnteraktif Okul Bahçeleri Proje’sinin kapanış toplantısı Marmara Ereğlisi Halk Eğitim Merkezi’nde yapıldı.

Kapanış toplantısına Marmara Ereğlisi İlçe Milli Eğitim Müdürü Menduh Özkaya, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Mehmet Karaman, İzleme Birim Başkanı Tuluğ Bayram ve İzleme Birimi Uzmanı Burcu Yavaş ile birlikte öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Menduh ÖZKAYA´nın açılış konuşması ile başlayan program, proje kapsamında yapılan Satranç Turnuvası ödül töreni ile devam etti. Ödül töreninin ardından yapılan proje sunumu ile program tamamlandı.    

%90’ı Trakya Kalkınma Ajansı’nca desteklenen projenin amaçları arasında Marmara Ereğlisi Süleyman Turgut Kırali İlkokulu, Sultanköy İlkokulu ve Yeniçiftlik Nizamettin Demirdöven İlkokulu’nda oyun parkı, egzersiz alanı ve bahçe tipi satranç sisteminin kurulması yoluyla özel eğitim öğrencileri, okul öncesi öğrencileri ve ilkokul öğrencilerinin boş zamanlarını verimli değerlendirmelerini ve okula adapte olmalarını temin etmek ve özel eğitime muhtaç öğrencilerin diğer öğrenciler ile uygun ortamda kaynaşmalarını sağlamak yer alıyor. Toplam bütçesi 135.000 TL civarında olan projenin 122.316,93 TL’lik kısmı Trakya Kalkınma Ajansı’nca desteklenirken, geri kalan tutar ise projenin ortağı olan Tekirdağ İl Özel İdaresi tarafından karşılandı. 

FOTOĞRAFLAR

Marmara Ereğlisi İnteraktif Okul Bahçelerine KavuştuMarmara Ereğlisi İnteraktif Okul Bahçelerine Kavuştu
  Yükleniyor...