Marmara Ereğlisi İnteraktif Okul Bahçelerine Kavuştu

Marmara Ereğlisi İnteraktif Okul Bahçelerine Kavuştu
Eklenme Tarihi: 28 Ocak 2014 | Toplam Okunma: 3248
Marmara Ereğlisi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen İnteraktif Okul Bahçeleri Proje’sinin kapanış toplantısı Marmara Ereğlisi Halk Eğitim Merkezi’nde yapıldı.

Kapanış toplantısına Marmara Ereğlisi İlçe Milli Eğitim Müdürü Menduh Özkaya, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Mehmet Karaman, İzleme Birim Başkanı Tuluğ Bayram ve İzleme Birimi Uzmanı Burcu Yavaş ile birlikte öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Menduh ÖZKAYA´nın açılış konuşması ile başlayan program, proje kapsamında yapılan Satranç Turnuvası ödül töreni ile devam etti. Ödül töreninin ardından yapılan proje sunumu ile program tamamlandı.    

%90’ı Trakya Kalkınma Ajansı’nca desteklenen projenin amaçları arasında Marmara Ereğlisi Süleyman Turgut Kırali İlkokulu, Sultanköy İlkokulu ve Yeniçiftlik Nizamettin Demirdöven İlkokulu’nda oyun parkı, egzersiz alanı ve bahçe tipi satranç sisteminin kurulması yoluyla özel eğitim öğrencileri, okul öncesi öğrencileri ve ilkokul öğrencilerinin boş zamanlarını verimli değerlendirmelerini ve okula adapte olmalarını temin etmek ve özel eğitime muhtaç öğrencilerin diğer öğrenciler ile uygun ortamda kaynaşmalarını sağlamak yer alıyor. Toplam bütçesi 135.000 TL civarında olan projenin 122.316,93 TL’lik kısmı Trakya Kalkınma Ajansı’nca desteklenirken, geri kalan tutar ise projenin ortağı olan Tekirdağ İl Özel İdaresi tarafından karşılandı. 

FOTOĞRAFLAR

Marmara Ereğlisi İnteraktif Okul Bahçelerine KavuştuMarmara Ereğlisi İnteraktif Okul Bahçelerine Kavuştu

DİĞER HABERLER

Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı23 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Kasım ayı olağan yönetim kurulu toplantısı Tekirdağ’da gerçekleştirildi. Fevzi Çakmak Caddesi’nin Yeniden Düzenlenmesine TRAKYAKA’dan Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın hazırladığı ‘’Şehrin Yüzündeki Tarihindeki Çizgiler- Fevzi Çakmak Caddesi Kentsel Tasarım Hamlesi’’ isimli projenin kapanış toplantısı yapıldı. Trakya’da İlk Kez Düzenlenen Oryantiring Yarışı’na TRAKYAKA’dan Büyük Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen 2.Kademe Şehit Dilay&Cem Kerman Oryantiring Yarışması Kırklareli ili Üsküp Belediyesi’ne bağlı Çukurpınar Köyü’nde 18-19 Kasım tarihlerinde yapıldı. Seyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya Geldi21 Kasım 2017Türkiye´nin en etkili seyahat zirvelerinden Uzakrota Travel Summit, bu yıl 5 salon, 1 fuaye alanı ve 1 b2b alanı olmak üzere 7 bölümde 1500’e yakın sektör profesyonelinin katılımıyla gerçekleşti. Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor.
  Yükleniyor...