TRAKYAKA’nın 9 Milyon TL’lik Operasyon Teklifi Kabul Edildi

TRAKYAKA’nın 9 Milyon TL’lik Operasyon Teklifi Kabul Edildi
Eklenme Tarihi: 28 Ocak 2014 | Toplam Okunma: 3055
T.C. Çalışma ve Güvenlik Bakanlığı’nın açtığı operasyon teklif çağrısına Trakya Kalkınma Ajansı’nın yaptığı “Kariyer Hizmetlerinin Sunulmasında Sektörlerarası Ortaklık Modeli” adlı operasyon teklifi başvurusu kabul edildi.

Program otoritesi T.C. Çalışma ve Güvenlik Bakanlığı’nın 21 Ocak 2013 tarihinde toplam 144 milyon Euro kaynak dağıtmak üzere çıkmış olduğu operasyon teklif çağrısına Trakya Kalkınma Ajansı “Kariyer Hizmetlerinin Sunulmasında Sektörlerarası Ortaklık Modeli” operasyon teklifi ile başvuruda bulundu. Programın web sitesinde geçtiğimiz günlerde yayınlanan sonuçlara göre Trakya Kalkınma Ajansı’nın başvurusu başarılı olarak değerlendirildi. İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı, Avrupa Birliği katılım öncesi mali yardımların birleştirilmiş versiyonu olan Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA)’nın 5 bileşeninden biridir. 

Trakya Kalkınma Ajansı, operasyon programının “genç istihdamının arttırılması” tedbirinin “gençlerin işgücü piyasası ile entegrasyonunu sağlamak” özel amacına başvuruda bulundu. Gençlerin iş hayatında geçişini kolaylaştırmayı amaçlayan operasyon teklifi ile Kırklareli Üniversitesi, Namık Kemal Üniversitesi ve Trakya Üniversitesi’nin bölgede faaliyet gösteren Organize Sanayi Bölgeleri, Ticaret ve Sanayi Odaları, Çalışma ve İş Kurumu Müdürlükleri ile işbirliği içerisinde öğrencilere ve yeni mezunlara kariyer geliştirme hizmetleri sunması planlanıyor. 

Operasyon teklifi, işbirliğini geliştirilmesi üzerine çeşitli çalışma ziyaretleri ve atölye çalışmaları, kariyer merkezlerinin faaliyete geçebilmesi için gerekli fiziksel ortamın sağlanması, yazılım programlarının, eğitim ve tanıtım materyallerinin hazırlanması, iş arama danışmanlığı, staja yerleştirme, rehberlik hizmetleri, girişimcilik, iletişim teknikleri ve benzeri konularda eğitim ve seminerlerin gerçekleştirilmesi gibi çok çeşitli faaliyetleri içeriyor. Operasyon teklifinin uygulama süresi 24 ay olarak öngörülüyor. 

Başvuru metninin hazırlık, sunum ve uygulamasında lider ortak olarak Trakya Kalkınma Ajansı, mevzuatında tanımlanan görevlere uygun bir şekilde bölgenin ihtiyaçlarına yönelik olarak kamu ve özel, kurum ve kuruluşlar arasında işbirliğini geliştirmek üzere koordinatör rolü üstleniyor. 

Operasyon uygulaması Kırklareli Üniversitesi, Namık Kemal Üniversitesi ve Trakya Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek. Operasyonun diğer uygulama ortakları Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi, Edirne Organize Sanayi Bölgesi, Edirne Çalışma ve İş Kurumu, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası, Kırklareli Organize Sanayi Bölgesi, Kırklareli Çalışma ve İş Kurumu, Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası, Tekirdağ Çalışma ve İş Kurumu, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası olacak. Operasyonun bütçesi yaklaşık 9.000.000 TL.

Operasyon Teklifinin İçeriği Anlatıldı ve Görev Paylaşımı Yapıldı

Trakya Kalkınma Ajansı merkez binasında ortaklara operasyon teklifi içeriğinin tanıtımına yönelik bir bilgilendirme toplantısı yapıldı. Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Mehmet Karaman başkanlığında yapılan toplantıya ortaklardan Trakya Üniversitesi, Namık Kemal Üniversitesi, Tekirdağ İŞKUR Müdürlüğü, Edirne İŞKUR Müdürlüğü, Kırklareli İŞKUR Müdürlüğü, Edirne TSO temsilcileri ve Trakya Kalkınma Ajansı uzmanları katıldı.

Genel Sekreter Vekili Mehmet Karaman’ın açılış konuşması ile başlayan toplantı kapsamında Trakya Kalkınma Ajansı Uzmanı ve Proje Koordinatörü Elif Öztüfekçi operasyon teklifinin içeriği hakkında ortaklara genel bir bilgilendirme yaptı ve operasyon uygulama sürecinin kapsamını anlattı. Toplantı katılımcıları ile birlikte her bir ortağın uygulama sürecindeki rolleri ve sorumlulukları hususunda istişarede bulunulması ile son erdi.

DİĞER HABERLER

Fevzi Çakmak Caddesi’nin Yeniden Düzenlenmesine TRAKYAKA’dan Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın hazırladığı ‘’Şehrin Yüzündeki Tarihindeki Çizgiler- Fevzi Çakmak Caddesi Kentsel Tasarım Hamlesi’’ isimli projenin kapanış toplantısı yapıldı. Trakya’da İlk Kez Düzenlenen Oryantiring Yarışı’na TRAKYAKA’dan Büyük Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen 2.Kademe Şehit Dilay&Cem Kerman Oryantiring Yarışması Kırklareli ili Üsküp Belediyesi’ne bağlı Çukurpınar Köyü’nde 18-19 Kasım tarihlerinde yapıldı. Seyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya Geldi21 Kasım 2017Türkiye´nin en etkili seyahat zirvelerinden Uzakrota Travel Summit, bu yıl 5 salon, 1 fuaye alanı ve 1 b2b alanı olmak üzere 7 bölümde 1500’e yakın sektör profesyonelinin katılımıyla gerçekleşti. Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı.
  Yükleniyor...