TRAKYAKA’nın 9 Milyon TL’lik Operasyon Teklifi Kabul Edildi

TRAKYAKA’nın 9 Milyon TL’lik Operasyon Teklifi Kabul Edildi
Eklenme Tarihi: 28 Ocak 2014 | Toplam Okunma: 3290
T.C. Çalışma ve Güvenlik Bakanlığı’nın açtığı operasyon teklif çağrısına Trakya Kalkınma Ajansı’nın yaptığı “Kariyer Hizmetlerinin Sunulmasında Sektörlerarası Ortaklık Modeli” adlı operasyon teklifi başvurusu kabul edildi.

Program otoritesi T.C. Çalışma ve Güvenlik Bakanlığı’nın 21 Ocak 2013 tarihinde toplam 144 milyon Euro kaynak dağıtmak üzere çıkmış olduğu operasyon teklif çağrısına Trakya Kalkınma Ajansı “Kariyer Hizmetlerinin Sunulmasında Sektörlerarası Ortaklık Modeli” operasyon teklifi ile başvuruda bulundu. Programın web sitesinde geçtiğimiz günlerde yayınlanan sonuçlara göre Trakya Kalkınma Ajansı’nın başvurusu başarılı olarak değerlendirildi. İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı, Avrupa Birliği katılım öncesi mali yardımların birleştirilmiş versiyonu olan Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA)’nın 5 bileşeninden biridir. 

Trakya Kalkınma Ajansı, operasyon programının “genç istihdamının arttırılması” tedbirinin “gençlerin işgücü piyasası ile entegrasyonunu sağlamak” özel amacına başvuruda bulundu. Gençlerin iş hayatında geçişini kolaylaştırmayı amaçlayan operasyon teklifi ile Kırklareli Üniversitesi, Namık Kemal Üniversitesi ve Trakya Üniversitesi’nin bölgede faaliyet gösteren Organize Sanayi Bölgeleri, Ticaret ve Sanayi Odaları, Çalışma ve İş Kurumu Müdürlükleri ile işbirliği içerisinde öğrencilere ve yeni mezunlara kariyer geliştirme hizmetleri sunması planlanıyor. 

Operasyon teklifi, işbirliğini geliştirilmesi üzerine çeşitli çalışma ziyaretleri ve atölye çalışmaları, kariyer merkezlerinin faaliyete geçebilmesi için gerekli fiziksel ortamın sağlanması, yazılım programlarının, eğitim ve tanıtım materyallerinin hazırlanması, iş arama danışmanlığı, staja yerleştirme, rehberlik hizmetleri, girişimcilik, iletişim teknikleri ve benzeri konularda eğitim ve seminerlerin gerçekleştirilmesi gibi çok çeşitli faaliyetleri içeriyor. Operasyon teklifinin uygulama süresi 24 ay olarak öngörülüyor. 

Başvuru metninin hazırlık, sunum ve uygulamasında lider ortak olarak Trakya Kalkınma Ajansı, mevzuatında tanımlanan görevlere uygun bir şekilde bölgenin ihtiyaçlarına yönelik olarak kamu ve özel, kurum ve kuruluşlar arasında işbirliğini geliştirmek üzere koordinatör rolü üstleniyor. 

Operasyon uygulaması Kırklareli Üniversitesi, Namık Kemal Üniversitesi ve Trakya Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek. Operasyonun diğer uygulama ortakları Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi, Edirne Organize Sanayi Bölgesi, Edirne Çalışma ve İş Kurumu, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası, Kırklareli Organize Sanayi Bölgesi, Kırklareli Çalışma ve İş Kurumu, Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası, Tekirdağ Çalışma ve İş Kurumu, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası olacak. Operasyonun bütçesi yaklaşık 9.000.000 TL.

Operasyon Teklifinin İçeriği Anlatıldı ve Görev Paylaşımı Yapıldı

Trakya Kalkınma Ajansı merkez binasında ortaklara operasyon teklifi içeriğinin tanıtımına yönelik bir bilgilendirme toplantısı yapıldı. Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Mehmet Karaman başkanlığında yapılan toplantıya ortaklardan Trakya Üniversitesi, Namık Kemal Üniversitesi, Tekirdağ İŞKUR Müdürlüğü, Edirne İŞKUR Müdürlüğü, Kırklareli İŞKUR Müdürlüğü, Edirne TSO temsilcileri ve Trakya Kalkınma Ajansı uzmanları katıldı.

Genel Sekreter Vekili Mehmet Karaman’ın açılış konuşması ile başlayan toplantı kapsamında Trakya Kalkınma Ajansı Uzmanı ve Proje Koordinatörü Elif Öztüfekçi operasyon teklifinin içeriği hakkında ortaklara genel bir bilgilendirme yaptı ve operasyon uygulama sürecinin kapsamını anlattı. Toplantı katılımcıları ile birlikte her bir ortağın uygulama sürecindeki rolleri ve sorumlulukları hususunda istişarede bulunulması ile son erdi.

DİĞER HABERLER

Mahmut Şahin :”Sera Projesi Tekirdağ Çiftçisine Yeni Ufuklar Açacak” 25 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından ilan edilen 2016 Mali Destek Programları kapsamında Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hazırlanan “Süleymanpaşa İlçesi Modern Serada Çiçekçilik Örnek Uygulama Alanı” projesinin açılışı yapıldı. Bir Fikrim Var Yarışması’nın Kazananları Ödüllerini Aldı16 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) ile Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşen ‘’Bir Fikrim Var’’ proje yarışmasının finali Çorlu’da yapıldı ve ilk beşe giren isimler ödüllerini aldı. Yeni İşim Girişim ’in Kazananları Belli Oldu 7 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) tarafından başlatılan ‘’Yeni İşim Girişim Programı’’ 2018 finali Kırklareli Eski Rektörlük Binası Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Yeni İşim Girişim ’de Finalistler Belli Oldu3 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından parlak iş fikirlerini Trakya ekonomisine kazandırmak üzere başlatılan “Yeni İşim Girişim 2018 Let’s Up Eğitimleri Ara Jürisi” yapıldı. Bölgedeki girişimcilere mentorluk desteği sağlayan ve finansman kaynakları ile buluşma fırsatları sunan programdan yararlanmak üzere iş fikirlerini sunan girişimci adayları kıyasıya yarıştı. TRAKYAKA Yönetimi Edirne’de Toplandı30 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Nisan ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Edirne Valiliği’nde gerçekleştirdi.
  Yükleniyor...