9.Dönem Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinde İlk Sertifika Töreni Lüleburgaz’da Yapıldı

9.Dönem Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinde İlk Sertifika Töreni Lüleburgaz’da Yapıldı
Eklenme Tarihi: 12 Şubat 2014 | Toplam Okunma: 2522
Trakya Kalkınma Ajansı ve KOSGEB işbirliğinde düzenlenen 9. Dönem Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri kapsamında ilk sertifika töreni Lüleburgaz Ticaret ve Sanayi Odası’nda yapıldı.

06- 17 Ocak 2014 tarihlerinde Lüleburgaz’da düzenlenen eğitimi başarıyla tamamlayan 29 kursiyere sertifikaları Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Mehmet KARAMAN, KOSGEB Kırklareli Hizmet Müdürü Hasan Tarık ALTUNTAŞ ve Lüleburgaz Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin BİLGİÇ tarafından verildi.

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinde kursiyerlere teorik ve uygulamalı olarak 70 saatlik bir eğitim programı sunuluyor. Trakya Kalkınma Ajansı, eğitimleri veren eğiticilerin ücretini karşılayarak sürece destek veriyor. Eğitimler sonucunda sertifika alan adaylar KOSGEB’in Girişimcilik Destek Programlarına başvurma hakkını kazanıyor. KOSGEB girişimci adaylarına bu programlar kapsamında 30 bin TL’lik hibe desteği ve sabit yatırım desteği olarak 70 bin TL’ye kadar iki yıl geri ödemesiz, sıfır faizli kredi imkânı sunuyor. Söz konusu eğitimlerle ilgili ön başvurular Trakya Kalkınma Ajansı’nın internet sitesi üzerinden elektronik olarak yapılabiliyor.

 

FOTOĞRAFLAR

9.Dönem Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinde İlk Sertifika Töreni Lüleburgaz’da Yapıldı9.Dönem Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinde İlk Sertifika Töreni Lüleburgaz’da Yapıldı
  Yükleniyor...