TRAKYAKA, Bölge Ekonomisine Katkı Sunmaya Devam Ediyor

TRAKYAKA, Bölge Ekonomisine Katkı Sunmaya Devam Ediyor
Eklenme Tarihi: 13 Şubat 2014 | Toplam Okunma: 2003
Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle Çorlu’da ‘Lojistik Köy’ kurulmasına ilişkin fizibilite çalışması yapılacak.

Trakya Kalkınma Ajansı 2013 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği Programı çerçevesinde destek almaya hak kazanan Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası’na ait ‘Çorlu Lojistik Köy’ projesinin sözleşmesi 11 Şubat 2014 tarihinde Ajans merkez hizmet binasında imzalandı. İmza töreninde TRAKYAKA Genel Sekreter Vekili Mehmet KARAMAN, Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Enis SÜLÜN ve Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri İbrahim KARAGÖZ hazır bulundu.

Proje kapsamında, Çorlu’da kurulması öngörülen ‘Lojistik Köy’ün konumu, büyüklüğü ve kapasitesiyle ilgili çalışmaların yanı sıra ilgili bakanlıklarla iletişime geçilerek ‘Lojistik Köy’ çalışmalarına ivme kazandırılması planlanıyor.  Proje, sanayinin yoğun olduğu Çorlu’da faaliyet gösteren firmaların uluslar arası düzeyde sürdürülebilir rekabet edebilmesini sağlayacak; uzun vadede ise bölgenin lojistik altyapısı ve bölge ekonomisinin gelişimine katkı sunacak.

35.400 TL’lik bütçesinin tamamı Ajansça finanse edilecek projeyle Çorlu’da kurulması öngörülen ‘Lojistik Köy’e ilişkin bir fizibilite raporunun hazırlanması ve raporun bölgedeki kurum ve kuruluşlarla paylaşılması hedefleniyor.

FOTOĞRAFLAR

TRAKYAKA, Bölge Ekonomisine Katkı Sunmaya Devam Ediyor
  Yükleniyor...