TRAKYAKA, Bölge Ekonomisine Katkı Sunmaya Devam Ediyor

TRAKYAKA, Bölge Ekonomisine Katkı Sunmaya Devam Ediyor
Eklenme Tarihi: 13 Şubat 2014 | Toplam Okunma: 2139
Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle Çorlu’da ‘Lojistik Köy’ kurulmasına ilişkin fizibilite çalışması yapılacak.

Trakya Kalkınma Ajansı 2013 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği Programı çerçevesinde destek almaya hak kazanan Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası’na ait ‘Çorlu Lojistik Köy’ projesinin sözleşmesi 11 Şubat 2014 tarihinde Ajans merkez hizmet binasında imzalandı. İmza töreninde TRAKYAKA Genel Sekreter Vekili Mehmet KARAMAN, Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Enis SÜLÜN ve Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri İbrahim KARAGÖZ hazır bulundu.

Proje kapsamında, Çorlu’da kurulması öngörülen ‘Lojistik Köy’ün konumu, büyüklüğü ve kapasitesiyle ilgili çalışmaların yanı sıra ilgili bakanlıklarla iletişime geçilerek ‘Lojistik Köy’ çalışmalarına ivme kazandırılması planlanıyor.  Proje, sanayinin yoğun olduğu Çorlu’da faaliyet gösteren firmaların uluslar arası düzeyde sürdürülebilir rekabet edebilmesini sağlayacak; uzun vadede ise bölgenin lojistik altyapısı ve bölge ekonomisinin gelişimine katkı sunacak.

35.400 TL’lik bütçesinin tamamı Ajansça finanse edilecek projeyle Çorlu’da kurulması öngörülen ‘Lojistik Köy’e ilişkin bir fizibilite raporunun hazırlanması ve raporun bölgedeki kurum ve kuruluşlarla paylaşılması hedefleniyor.

FOTOĞRAFLAR

TRAKYAKA, Bölge Ekonomisine Katkı Sunmaya Devam Ediyor

DİĞER HABERLER

Trakya’ya Yeni Bir Kültür Rotası: “Mimar Sinan’ın İzinde Bir Payitahttan Diğerine Yolculuk”13 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve TURİNG işbirliği ile hayata geçirilen ve Trakya Bölgesi’ndeki Mimar Sinan eserleri üzerinde hazırlanan turizm rotasının tanıtımı Edirne’de yapıldı. Trakya Hestourex Fuarı’nda Yerini Aldı8 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ İl Sağlık Müdürlükleri, üniversite ve özel hastaneler ile birlikte Antalya’da 5-8 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenen 2’nci Dünya Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre Fuarı Hestourex’te yerini aldı. On Birinci Kalkınma Planı Marmara Bölgesi İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi31 Mart 2018On Birinci Kalkınma Planı Kalkınma Planı hazırlık çalışmaları kapsamında yedi coğrafi bölgede düzenlenen toplantıların üçüncüsü Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı CüneydDüzyol başkanlığında İstanbul’da gerçekleştirildi. TRAKYAKA Mart Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı29 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Mart ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ’da Ajans hizmet binasında gerçekleştirdi. 2018 Yılı Mali Destek Programları Proje Başvuruları Sona Erdi22 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 27 Aralık 2017 tarihinde ilan edilen proje teklif çağrısı 9 Mart 2018 tarihinde KAYS (Kalkınma Ajanları Yönetim Sistemi) üzerinden sona erdi. Proje başvurularına ait evraklar 16 Mart 2018 Cuma günü saat 18:00’a dek Trakya Kalkınma Ajansı’na teslim edildi.
  Yükleniyor...