TRAKYAKA, Bölge Ekonomisine Katkı Sunmaya Devam Ediyor

TRAKYAKA, Bölge Ekonomisine Katkı Sunmaya Devam Ediyor
Eklenme Tarihi: 13 Şubat 2014 | Toplam Okunma: 1925
Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle Çorlu’da ‘Lojistik Köy’ kurulmasına ilişkin fizibilite çalışması yapılacak.

Trakya Kalkınma Ajansı 2013 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği Programı çerçevesinde destek almaya hak kazanan Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası’na ait ‘Çorlu Lojistik Köy’ projesinin sözleşmesi 11 Şubat 2014 tarihinde Ajans merkez hizmet binasında imzalandı. İmza töreninde TRAKYAKA Genel Sekreter Vekili Mehmet KARAMAN, Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Enis SÜLÜN ve Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri İbrahim KARAGÖZ hazır bulundu.

Proje kapsamında, Çorlu’da kurulması öngörülen ‘Lojistik Köy’ün konumu, büyüklüğü ve kapasitesiyle ilgili çalışmaların yanı sıra ilgili bakanlıklarla iletişime geçilerek ‘Lojistik Köy’ çalışmalarına ivme kazandırılması planlanıyor.  Proje, sanayinin yoğun olduğu Çorlu’da faaliyet gösteren firmaların uluslar arası düzeyde sürdürülebilir rekabet edebilmesini sağlayacak; uzun vadede ise bölgenin lojistik altyapısı ve bölge ekonomisinin gelişimine katkı sunacak.

35.400 TL’lik bütçesinin tamamı Ajansça finanse edilecek projeyle Çorlu’da kurulması öngörülen ‘Lojistik Köy’e ilişkin bir fizibilite raporunun hazırlanması ve raporun bölgedeki kurum ve kuruluşlarla paylaşılması hedefleniyor.

FOTOĞRAFLAR

TRAKYAKA, Bölge Ekonomisine Katkı Sunmaya Devam Ediyor

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...