Trakya Kalkınma Ajansı Desteğiyle Edirne’nin Sanayi ve AR-GE Yetenek Envanteri Oluşturulacak

Trakya Kalkınma Ajansı Desteğiyle Edirne’nin Sanayi ve AR-GE Yetenek Envanteri Oluşturulacak
Eklenme Tarihi: 13 Şubat 2014 | Toplam Okunma: 2306
2013 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği kapsamında desteklenen Edirne Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü’nün ‘Edirne İli Sanayi ve AR-GE Yetenek Envanterinin Oluşturulması’ projesinin sözleşmesi imzalandı.

Trakya Kalkınma Ajansı merkez binasında 12 Şubat 2014 tarihinde gerçekleşen imza töreninde TRAKYAKA Genel Sekreter Vekili Mehmet KARAMAN ve Edirne Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Engin BİŞAR hazır bulundu. Edirne’deki sanayi kuruluşları ve teknopark firmalarının yapmış olduğu AR-GE faaliyetlerinin ortak bir platformda birleştirilerek, sanayi-üniversite işbirliğinin güçlendirilmesine ve sanayide rekabet gücünün arttırılmasına katkıda bulunmayı hedefleyen proje kapsamında sanayienvanteri ve mobil veri toplama arayüz yazılımları geliştirilecek, sanayi ve Ar-Ge yetenek envanteri tematik haritalarının hazırlanması ve AR-GE ve yenilikçilik konulu eğitimlerin verilmesi sağlanacak. Projeyle ayrıca Edirne’de bulunan 279 adet sanayi kuruluşu ve 48 adet teknopark firması ziyaret edilerek firmaların faaliyet konuları ve AR-GE çalışmalarına ait veriler anket uygulaması ile toplanacak.

73.000 TL’lik bütçesinin tamamının Ajans tarafından karşılandığı projeyle Edirne İli sanayi potansiyelinin ve AR-GE kapasitesinin tespit edilerek, güncel ve doğru bilgilere dayanan, sayısal, görsel ve sorgulanabilir öznitelik bilgilerine sahip ‘Sanayi ve AR-GE Yetenek Envanterinin Oluşturulması’ bekleniyor.

 

 

FOTOĞRAFLAR

Trakya Kalkınma Ajansı Desteğiyle Edirne’nin Sanayi ve AR-GE Yetenek Envanteri Oluşturulacak

DİĞER HABERLER

Kal-Der ve TrakyaKa’dan Çorlu’da Ortak Etkinlik16 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Kal-Der işbirliğinde Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası’nda ‘’Değişime Kulak Ver’’ etkinliği gerçekleştirildi. Trakyalı Süt ve Süt Ürünleri Üreticileri Markalaşmada Kararlı!12 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen Trakya Bölgesi süt ve süt ürünleri üreticilerinin rekabet gücünün arttırılması çalışmaları kapsamında Trakya peynirinin markalaşması ve yeni iş modeli oluşturulması üzerine Trakyalı süt ve süt ürünleri imalatçıları ile Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli illerinde toplantılar gerçekleştirildi. Trakya Tanıtım Günleri Hazırlık Toplantılarının Sonuncusu Edirne’de Yapıldı9 Mart 2018Nisan ayında Ankara’da yapılacak olan “1. Trakya Tanıtım Günleri” hazırlıkları son hızla devam ediyor. İlk hazırlık toplantısı, 2 Mart Cuma günü Kırklareli ve Tekirdağ’da, 9 Mart’ta Edirne’de yapıldı. Güneş Uzunköprü’de Enerjiye Dönüşüyor9 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ve Uzunköprü Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “Güneş Uzunköprü´de Enerjiye Dönüşüyor” adlı proje kapsamında yapılan güneş enerjisi santralinin açılışı yapıldı. Trakya Bölgesi, Ankara’da Tanıtım Atağına Kalkıyor 2 Mart 2018Nisan ayında Ankara’da yapılacak olan “1. Trakya Tanıtım Günleri” hazırlıkları son hızla devam ediyor. İlk hazırlık toplantısı, 2 Mart Cuma günü Kırklareli ve Tekirdağ’da yapıldı.
  Yükleniyor...