Trakya Kalkınma Ajansı Desteğiyle Edirne’nin Sanayi ve AR-GE Yetenek Envanteri Oluşturulacak

Trakya Kalkınma Ajansı Desteğiyle Edirne’nin Sanayi ve AR-GE Yetenek Envanteri Oluşturulacak
Eklenme Tarihi: 13 Şubat 2014 | Toplam Okunma: 2159
2013 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği kapsamında desteklenen Edirne Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü’nün ‘Edirne İli Sanayi ve AR-GE Yetenek Envanterinin Oluşturulması’ projesinin sözleşmesi imzalandı.

Trakya Kalkınma Ajansı merkez binasında 12 Şubat 2014 tarihinde gerçekleşen imza töreninde TRAKYAKA Genel Sekreter Vekili Mehmet KARAMAN ve Edirne Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Engin BİŞAR hazır bulundu. Edirne’deki sanayi kuruluşları ve teknopark firmalarının yapmış olduğu AR-GE faaliyetlerinin ortak bir platformda birleştirilerek, sanayi-üniversite işbirliğinin güçlendirilmesine ve sanayide rekabet gücünün arttırılmasına katkıda bulunmayı hedefleyen proje kapsamında sanayienvanteri ve mobil veri toplama arayüz yazılımları geliştirilecek, sanayi ve Ar-Ge yetenek envanteri tematik haritalarının hazırlanması ve AR-GE ve yenilikçilik konulu eğitimlerin verilmesi sağlanacak. Projeyle ayrıca Edirne’de bulunan 279 adet sanayi kuruluşu ve 48 adet teknopark firması ziyaret edilerek firmaların faaliyet konuları ve AR-GE çalışmalarına ait veriler anket uygulaması ile toplanacak.

73.000 TL’lik bütçesinin tamamının Ajans tarafından karşılandığı projeyle Edirne İli sanayi potansiyelinin ve AR-GE kapasitesinin tespit edilerek, güncel ve doğru bilgilere dayanan, sayısal, görsel ve sorgulanabilir öznitelik bilgilerine sahip ‘Sanayi ve AR-GE Yetenek Envanterinin Oluşturulması’ bekleniyor.

 

 

FOTOĞRAFLAR

Trakya Kalkınma Ajansı Desteğiyle Edirne’nin Sanayi ve AR-GE Yetenek Envanteri Oluşturulacak

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...