Tekirdağ, 360 Derece Sanal Tur İle Keşfedilecek

Tekirdağ, 360 Derece Sanal Tur İle Keşfedilecek
Eklenme Tarihi: 4 Mart 2014 | Toplam Okunma: 3494
Trakya Kalkınma Ajansı 2013 Yılı Mali Destek Programı kapsamında Tekirdağ İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünce yürütülen ‘Tekirdağ’ın Tarihi, Kültürel ve Doğa Mirasında 360 Derece Yolculuk’ isimli projenin kapanış toplantısı Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası’nda yapıldı.

Tekirdağ Vali Yardımcısı Ahmet Büyükçelik’in de katılım gösterdiği toplantıda Tekirdağ İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Altaş, Müdür Yardımcısı Naşit Oskay, müdürlük personeli,  il protokolü ve Trakya Kalkınma Ajansı personeli hazır bulundu. İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Altaş’ın açılış konuşmasının ardından İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı ve Proje Koordinatörü Naşit Oskay kısa bir konuşma yaptı. Konuşmasında proje kapsamında gerçekleştirilen faaliyetlere değinen Oskay, projenin hayata geçirilmesi ve bölgemizde proje kültürünün gelişmesinde Trakya Kalkınma Ajansı’nın sağladığı katkılara vurgu yaptı.

Sanal Tur Uygulaması Katılımcılara Tanıtıldı

Konuşmaların ardından, projenin bir ayağını oluşturan sanal tur yazılımı uygulamalı olarak katılımcılara tanıtıldı. Sanal tur uygulamasının yanı sıra proje kapsamında il kültür envanteri oluşturuldu, kültürel bölge haritası, il tanıtım broşürleri ve tanıtım kitapçıkları basıldı. Tekirdağ’ı tanıtıcı çok sayıda materyalin elde edildiği proje kapsamında 5000 adet kitapçık, 20000 adet kültürel bölge haritası, 20000 adet proje tanıtım broşürü, 20000 adet sanal tur DVD’si hazırlandı.

Toplam bütçesinin %90’ının TRAKYAKA, %10’unun ise Tekirdağ İl Özel İdaresi tarafından karşılandığı projeyle 1500 noktada fotoğraf çekimleri yapıldı ve ardından sanal tur uygulaması devreye alındı. Kentin tarihi ve kültürüne olan ilginin artırılmasının hedeflendiği sanal tur uygulamasına www.tekirdagsanaltur.com adresinden ulaşılabiliyor.

FOTOĞRAFLAR

Tekirdağ, 360 Derece Sanal Tur İle KeşfedilecekTekirdağ, 360 Derece Sanal Tur İle KeşfedilecekTekirdağ, 360 Derece Sanal Tur İle Keşfedilecek

DİĞER HABERLER

Trakya’ya Yeni Bir Kültür Rotası: “Mimar Sinan’ın İzinde Bir Payitahttan Diğerine Yolculuk”13 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve TURİNG işbirliği ile hayata geçirilen ve Trakya Bölgesi’ndeki Mimar Sinan eserleri üzerinde hazırlanan turizm rotasının tanıtımı Edirne’de yapıldı. Trakya Hestourex Fuarı’nda Yerini Aldı8 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ İl Sağlık Müdürlükleri, üniversite ve özel hastaneler ile birlikte Antalya’da 5-8 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenen 2’nci Dünya Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre Fuarı Hestourex’te yerini aldı. On Birinci Kalkınma Planı Marmara Bölgesi İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi31 Mart 2018On Birinci Kalkınma Planı Kalkınma Planı hazırlık çalışmaları kapsamında yedi coğrafi bölgede düzenlenen toplantıların üçüncüsü Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı CüneydDüzyol başkanlığında İstanbul’da gerçekleştirildi. TRAKYAKA Mart Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı29 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Mart ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ’da Ajans hizmet binasında gerçekleştirdi. 2018 Yılı Mali Destek Programları Proje Başvuruları Sona Erdi22 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 27 Aralık 2017 tarihinde ilan edilen proje teklif çağrısı 9 Mart 2018 tarihinde KAYS (Kalkınma Ajanları Yönetim Sistemi) üzerinden sona erdi. Proje başvurularına ait evraklar 16 Mart 2018 Cuma günü saat 18:00’a dek Trakya Kalkınma Ajansı’na teslim edildi.
  Yükleniyor...