Tekirdağ, 360 Derece Sanal Tur İle Keşfedilecek

Tekirdağ, 360 Derece Sanal Tur İle Keşfedilecek
Eklenme Tarihi: 4 Mart 2014 | Toplam Okunma: 3159
Trakya Kalkınma Ajansı 2013 Yılı Mali Destek Programı kapsamında Tekirdağ İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünce yürütülen ‘Tekirdağ’ın Tarihi, Kültürel ve Doğa Mirasında 360 Derece Yolculuk’ isimli projenin kapanış toplantısı Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası’nda yapıldı.

Tekirdağ Vali Yardımcısı Ahmet Büyükçelik’in de katılım gösterdiği toplantıda Tekirdağ İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Altaş, Müdür Yardımcısı Naşit Oskay, müdürlük personeli,  il protokolü ve Trakya Kalkınma Ajansı personeli hazır bulundu. İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Altaş’ın açılış konuşmasının ardından İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı ve Proje Koordinatörü Naşit Oskay kısa bir konuşma yaptı. Konuşmasında proje kapsamında gerçekleştirilen faaliyetlere değinen Oskay, projenin hayata geçirilmesi ve bölgemizde proje kültürünün gelişmesinde Trakya Kalkınma Ajansı’nın sağladığı katkılara vurgu yaptı.

Sanal Tur Uygulaması Katılımcılara Tanıtıldı

Konuşmaların ardından, projenin bir ayağını oluşturan sanal tur yazılımı uygulamalı olarak katılımcılara tanıtıldı. Sanal tur uygulamasının yanı sıra proje kapsamında il kültür envanteri oluşturuldu, kültürel bölge haritası, il tanıtım broşürleri ve tanıtım kitapçıkları basıldı. Tekirdağ’ı tanıtıcı çok sayıda materyalin elde edildiği proje kapsamında 5000 adet kitapçık, 20000 adet kültürel bölge haritası, 20000 adet proje tanıtım broşürü, 20000 adet sanal tur DVD’si hazırlandı.

Toplam bütçesinin %90’ının TRAKYAKA, %10’unun ise Tekirdağ İl Özel İdaresi tarafından karşılandığı projeyle 1500 noktada fotoğraf çekimleri yapıldı ve ardından sanal tur uygulaması devreye alındı. Kentin tarihi ve kültürüne olan ilginin artırılmasının hedeflendiği sanal tur uygulamasına www.tekirdagsanaltur.com adresinden ulaşılabiliyor.

FOTOĞRAFLAR

Tekirdağ, 360 Derece Sanal Tur İle KeşfedilecekTekirdağ, 360 Derece Sanal Tur İle KeşfedilecekTekirdağ, 360 Derece Sanal Tur İle Keşfedilecek

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...