Tekirdağ, 360 Derece Sanal Tur İle Keşfedilecek

Tekirdağ, 360 Derece Sanal Tur İle Keşfedilecek
Eklenme Tarihi: 4 Mart 2014 | Toplam Okunma: 3295
Trakya Kalkınma Ajansı 2013 Yılı Mali Destek Programı kapsamında Tekirdağ İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünce yürütülen ‘Tekirdağ’ın Tarihi, Kültürel ve Doğa Mirasında 360 Derece Yolculuk’ isimli projenin kapanış toplantısı Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası’nda yapıldı.

Tekirdağ Vali Yardımcısı Ahmet Büyükçelik’in de katılım gösterdiği toplantıda Tekirdağ İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Altaş, Müdür Yardımcısı Naşit Oskay, müdürlük personeli,  il protokolü ve Trakya Kalkınma Ajansı personeli hazır bulundu. İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Altaş’ın açılış konuşmasının ardından İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı ve Proje Koordinatörü Naşit Oskay kısa bir konuşma yaptı. Konuşmasında proje kapsamında gerçekleştirilen faaliyetlere değinen Oskay, projenin hayata geçirilmesi ve bölgemizde proje kültürünün gelişmesinde Trakya Kalkınma Ajansı’nın sağladığı katkılara vurgu yaptı.

Sanal Tur Uygulaması Katılımcılara Tanıtıldı

Konuşmaların ardından, projenin bir ayağını oluşturan sanal tur yazılımı uygulamalı olarak katılımcılara tanıtıldı. Sanal tur uygulamasının yanı sıra proje kapsamında il kültür envanteri oluşturuldu, kültürel bölge haritası, il tanıtım broşürleri ve tanıtım kitapçıkları basıldı. Tekirdağ’ı tanıtıcı çok sayıda materyalin elde edildiği proje kapsamında 5000 adet kitapçık, 20000 adet kültürel bölge haritası, 20000 adet proje tanıtım broşürü, 20000 adet sanal tur DVD’si hazırlandı.

Toplam bütçesinin %90’ının TRAKYAKA, %10’unun ise Tekirdağ İl Özel İdaresi tarafından karşılandığı projeyle 1500 noktada fotoğraf çekimleri yapıldı ve ardından sanal tur uygulaması devreye alındı. Kentin tarihi ve kültürüne olan ilginin artırılmasının hedeflendiği sanal tur uygulamasına www.tekirdagsanaltur.com adresinden ulaşılabiliyor.

FOTOĞRAFLAR

Tekirdağ, 360 Derece Sanal Tur İle KeşfedilecekTekirdağ, 360 Derece Sanal Tur İle KeşfedilecekTekirdağ, 360 Derece Sanal Tur İle Keşfedilecek
  Yükleniyor...