TRAKYAKA, Engellileri Destekleme Devam Ediyor

TRAKYAKA, Engellileri Destekleme Devam Ediyor
Eklenme Tarihi: 12 Mart 2014 | Toplam Okunma: 2515
“Zihinsel Engelli Bireylerin Toplumla Bütünleşmelerini Sağlamak” adlı projenin kapanış toplantısı Edirne’de yapıldı. Trakya Kalkınma Ajansı 2012-2013 yılı Sosyo-Ekonomik Kalkınma Mali Destek Hibe Programı çerçevesinde gerçekleştirilen “Özel Eğitime Muhtaç Bireylerin Toplumla Bütünleşmesi Projesi” kapsamında yenilenen Kondisyon Salonu, Ev Ekonomisi Atölyesi ve Seramik Atölyesinin açılışı gerçekleştirildi.

Edirne Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi'ndeki açılış törenine, Edirne Valisi  ve Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Duruer,  Edirne Belediye Başkan Yardımcısı  Ertuğrul Tanrıkulu,  İl Milli Eğitim Müdürü  Hüseyin Özcan, Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü  Bilgin Özbaş,  Edirne Bedensel Engellileri Koruma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı  Adem Düzkes, Trakya Kalkınma ajansı İzleme ve Değerlendirme Birim Başkanı Tuluğ Bayram, okul idarecileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Program okul öğrencilerinin yaptığı dans gösterisi ve müzik ziyafeti ile başladı. Daha sonra Edirne Valisi Hasan Duruer Türkiye Bocce Şampiyonası’nda Türkiye üçüncüsü olan Bocce takımına hediyelerini verdi. Vali Hasan Duruer atölyelerin açılışından önce proje ile ilgili kısa bir değerlendirme yaptı. Duruer şunları söyledi:”  Trakya Kalkınma Ajansı olarak çok çeşitli faaliyetlere destek veriyoruz. Bunlar ekonomik ve sosyal faaliyetler. Bu sosyal faaliyetler içerisinde verdiğimiz en güzel destek, özel eğitime muhtaç olan çocuklara verdiğimiz destektir. Özürlü olmak insanın elinde olan bir şey değil. Önemli olan zihinlerin özürlü olmamasıdır.  Eğer zihinler özürlü olursa biz özrü yenemeyiz. Özürlü kardeşlerimizin her zaman yanındayız. Onlara ne yapsak azdır.” dedi.

Daha sonra, Edirne Valisi Duruer, İl Milli Eğitim Müdürü Özcan  ve beraberindekiler ile öğrenciler proje kapsamında yenilenen Kondisyon Salonu, Ev Ekonomisi Atölyesi ve Seramik Atölyesinin açılış kurdelesini kestiler. Program, yenilenen Kondisyon Salonu, Ev Ekonomisi Atölyesi ve Seramik Atölyesinin gezilmesinin ardından sona erdi.

Edirne Özel Eğitim Uygulama Merkezi Müdürlüğü tarafından hazırlanan projenin amaçları arasında okula devam eden 6 ila 23 yaş arası 75 zihinsel engelli öğrenci ile Edirne Halk Eğitim Merkezi tarafından okul bünyesinde zihinsel engelli öğrenciler için açmış olduğu kursa katılan 20 zihinsel engelli öğrencinin, sportif becerilerini, toplumsal yaşam becerilerini ve üretim becerilerini geliştirerek içinde yaşadıkları toplumda daha bağımsız ve aktif bireyler olmalarını sağlamak yer alıyor. Proje kapsamında 75 m² lik kondisyon odasının iyileştirildi ve kapasitesi artırıldı, seramik ve ev ekonomisi atölyeleri iyileştirildi ve yeni ekipmanlarla donatıldı. %90’ı Trakya Kalkınma Ajansı tarafından karşılanan proje 114.664,85 TL’ye gerçekleştirildi.

FOTOĞRAFLAR

TRAKYAKA, Engellileri Destekleme Devam EdiyorTRAKYAKA, Engellileri Destekleme Devam EdiyorTRAKYAKA, Engellileri Destekleme Devam EdiyorTRAKYAKA, Engellileri Destekleme Devam EdiyorTRAKYAKA, Engellileri Destekleme Devam Ediyor

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...