TRAKYAKA, Engellileri Destekleme Devam Ediyor

TRAKYAKA, Engellileri Destekleme Devam Ediyor
Eklenme Tarihi: 12 Mart 2014 | Toplam Okunma: 2787
“Zihinsel Engelli Bireylerin Toplumla Bütünleşmelerini Sağlamak” adlı projenin kapanış toplantısı Edirne’de yapıldı. Trakya Kalkınma Ajansı 2012-2013 yılı Sosyo-Ekonomik Kalkınma Mali Destek Hibe Programı çerçevesinde gerçekleştirilen “Özel Eğitime Muhtaç Bireylerin Toplumla Bütünleşmesi Projesi” kapsamında yenilenen Kondisyon Salonu, Ev Ekonomisi Atölyesi ve Seramik Atölyesinin açılışı gerçekleştirildi.

Edirne Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi'ndeki açılış törenine, Edirne Valisi  ve Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Duruer,  Edirne Belediye Başkan Yardımcısı  Ertuğrul Tanrıkulu,  İl Milli Eğitim Müdürü  Hüseyin Özcan, Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü  Bilgin Özbaş,  Edirne Bedensel Engellileri Koruma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı  Adem Düzkes, Trakya Kalkınma ajansı İzleme ve Değerlendirme Birim Başkanı Tuluğ Bayram, okul idarecileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Program okul öğrencilerinin yaptığı dans gösterisi ve müzik ziyafeti ile başladı. Daha sonra Edirne Valisi Hasan Duruer Türkiye Bocce Şampiyonası’nda Türkiye üçüncüsü olan Bocce takımına hediyelerini verdi. Vali Hasan Duruer atölyelerin açılışından önce proje ile ilgili kısa bir değerlendirme yaptı. Duruer şunları söyledi:”  Trakya Kalkınma Ajansı olarak çok çeşitli faaliyetlere destek veriyoruz. Bunlar ekonomik ve sosyal faaliyetler. Bu sosyal faaliyetler içerisinde verdiğimiz en güzel destek, özel eğitime muhtaç olan çocuklara verdiğimiz destektir. Özürlü olmak insanın elinde olan bir şey değil. Önemli olan zihinlerin özürlü olmamasıdır.  Eğer zihinler özürlü olursa biz özrü yenemeyiz. Özürlü kardeşlerimizin her zaman yanındayız. Onlara ne yapsak azdır.” dedi.

Daha sonra, Edirne Valisi Duruer, İl Milli Eğitim Müdürü Özcan  ve beraberindekiler ile öğrenciler proje kapsamında yenilenen Kondisyon Salonu, Ev Ekonomisi Atölyesi ve Seramik Atölyesinin açılış kurdelesini kestiler. Program, yenilenen Kondisyon Salonu, Ev Ekonomisi Atölyesi ve Seramik Atölyesinin gezilmesinin ardından sona erdi.

Edirne Özel Eğitim Uygulama Merkezi Müdürlüğü tarafından hazırlanan projenin amaçları arasında okula devam eden 6 ila 23 yaş arası 75 zihinsel engelli öğrenci ile Edirne Halk Eğitim Merkezi tarafından okul bünyesinde zihinsel engelli öğrenciler için açmış olduğu kursa katılan 20 zihinsel engelli öğrencinin, sportif becerilerini, toplumsal yaşam becerilerini ve üretim becerilerini geliştirerek içinde yaşadıkları toplumda daha bağımsız ve aktif bireyler olmalarını sağlamak yer alıyor. Proje kapsamında 75 m² lik kondisyon odasının iyileştirildi ve kapasitesi artırıldı, seramik ve ev ekonomisi atölyeleri iyileştirildi ve yeni ekipmanlarla donatıldı. %90’ı Trakya Kalkınma Ajansı tarafından karşılanan proje 114.664,85 TL’ye gerçekleştirildi.

FOTOĞRAFLAR

TRAKYAKA, Engellileri Destekleme Devam EdiyorTRAKYAKA, Engellileri Destekleme Devam EdiyorTRAKYAKA, Engellileri Destekleme Devam EdiyorTRAKYAKA, Engellileri Destekleme Devam EdiyorTRAKYAKA, Engellileri Destekleme Devam Ediyor

DİĞER HABERLER

Trakya’ya Yeni Bir Kültür Rotası: “Mimar Sinan’ın İzinde Bir Payitahttan Diğerine Yolculuk”13 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve TURİNG işbirliği ile hayata geçirilen ve Trakya Bölgesi’ndeki Mimar Sinan eserleri üzerinde hazırlanan turizm rotasının tanıtımı Edirne’de yapıldı. Trakya Hestourex Fuarı’nda Yerini Aldı8 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ İl Sağlık Müdürlükleri, üniversite ve özel hastaneler ile birlikte Antalya’da 5-8 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenen 2’nci Dünya Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre Fuarı Hestourex’te yerini aldı. On Birinci Kalkınma Planı Marmara Bölgesi İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi31 Mart 2018On Birinci Kalkınma Planı Kalkınma Planı hazırlık çalışmaları kapsamında yedi coğrafi bölgede düzenlenen toplantıların üçüncüsü Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı CüneydDüzyol başkanlığında İstanbul’da gerçekleştirildi. TRAKYAKA Mart Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı29 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Mart ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ’da Ajans hizmet binasında gerçekleştirdi. 2018 Yılı Mali Destek Programları Proje Başvuruları Sona Erdi22 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 27 Aralık 2017 tarihinde ilan edilen proje teklif çağrısı 9 Mart 2018 tarihinde KAYS (Kalkınma Ajanları Yönetim Sistemi) üzerinden sona erdi. Proje başvurularına ait evraklar 16 Mart 2018 Cuma günü saat 18:00’a dek Trakya Kalkınma Ajansı’na teslim edildi.
  Yükleniyor...