2013/2014 Yılı Mali Destek Programları Başvuruları Sona Erdi

2013/2014 Yılı Mali Destek Programları Başvuruları Sona Erdi
Eklenme Tarihi: 12 Mart 2014 | Toplam Okunma: 2052
Trakya Kalkınma Ajansı’nın 12 milyon TL’lik bütçe ayırdığı 2013/2014 Yılı Mali Destek Programlarına KAYS (KAYS: Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi) üzerinden başvuru 07 Mart 2014 Cuma günü saat 23:00’da sona erdi.

KAYS üzerinden Sosyo-Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programlarına 135, İktisadi Kalkınma Mali Destek Programlarına 46, Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programlarına ise 33 başvuru yapıldı. Proje başvurularına ilişkin Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Mehmet Karaman şu açıklamalarda bulundu: ‘Geçmiş yıllara oranla bu yıl duyurusunu yapmış olduğumuz proje teklif çağrısının bütçesi düşmüş olmasına rağmen Ajans’ımıza yapılan proje başvuru sayısı 214. Sosyo-Ekonomik Kalkınma, İktisadi Kalkınma ve Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programları olarak 3 farklı başlıkta açmış olduğumuz çağrılara ayırmış olduğumuz 12 milyon TL’lik kaynağın bölgemizin sürdürülebilir kalkınmasına ve bölgemizde proje kültürünün gelişmesine katkı sunmasını umuyorum.”

Son Başvuru Tarih ve Saatine Dikkat Edilmeli

Ajans tarafından yapılan açıklamada, KAYS üzerinden toplamda 214 başvurunun yapıldığı mali destek programlarına ilişkin evrakların Ajans’ın Tekirdağ’daki Merkez Hizmet Binasına 14 Mart 2014 Cuma günü saat 18:00’a dek teslim edilmesi gerektiği, saat 18:00’dan sonra gelen başvuruların kesinlikle kabul edilmeyeceği vurgulandı.

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...