En Çok Başvuru Sosyo-Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programına Yapıldı

En Çok Başvuru Sosyo-Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programına Yapıldı
Eklenme Tarihi: 17 Mart 2014 | Toplam Okunma: 1987
07 Mart 2014 tarihinde KAYS(Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi) üzerinden sona eren proje başvurularına ait evraklar 14 Mart 2014 Cuma günü saat 18:00’a dek Trakya Kalkınma Ajansı’na teslim edildi.

Yapılan ilk değerlendirme sonucu KAYS üzerinden 214 başvuru yapıldığı, matbu olarak ise Ajans’a sunulan 210 proje olduğu belirlendi. Bu başvurulardan da 84’ünün Tekirdağ, 83’ünün Edirne ve 43’ünün ise Kırklareli’den geldiği görüldü. Buna göre Sosyo-Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programına gelen başvuru sayısı 133, İktisadi Kalkınma Mali Destek Programına gelen proje başvuru sayısı 44, Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında yapılan başvuru sayısı ise 33 oldu.

Projelerin Bütçe Toplamı 99 Milyon TL’yi Aştı

2013/2014 Yılı Mali Destek Programları çerçevesinde Ajansa gelen projelerin toplam uygulama bedeli yaklaşık 99,5 milyon TL olarak hesaplandı. Toplam bedelin 64 milyonluk bölümü ise Trakya Kalkınma Ajansı’ndan hibe olarak talep edildi. 4 milyon TL bütçe ayrılan İktisadi Kalkınma Mali Destek Programı için Ajans’tan yaklaşık 15 milyon TL talep edilirken, bu başlıkta başvurusu yapılan projelerin toplam bütçesinin ise 34 milyon TL olduğu belirtildi. 5 milyon TL’lik bütçeye sahip Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı’na ise yaklaşık 17 milyon TL tutarında destek talebi geldiği açıklandı. Bu programa başvurusu yapılan projelerin toplam bütçesinin ise 27 milyon TL’yi aştığı bilgisi verildi. Son olarak 3 milyon bütçeli Sosyo-Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programına yapılan başvurularda Ajanstan talep edilen miktarın 32 milyon TL’yi aştığı, projelerin uygulama bütçelerinin ise 38 milyon TL olarak hesaplandığı ifade edildi. 

17 Mart 2014 Pazartesi günü itibariyle başlayan 2013/2014 Yılı Mali Destek Programlarına ilişkin değerlendirme sürecinin Mayıs ayının son haftasına dek sürmesinin planlandığı açıklandı. Ajans Genel Sekreterliğince yapılan açıklamada, gerçekleştirilecek idari ve teknik incelemenin ardından Yönetim Kurulu’nun onaylayacağı projelerin toplam 12 milyon TL’lik bir kaynaktan yararlanmasının ön görüldüğü bilgisi verildi.

 

FOTOĞRAFLAR

En Çok Başvuru Sosyo-Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programına Yapıldı

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...