En Çok Başvuru Sosyo-Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programına Yapıldı

En Çok Başvuru Sosyo-Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programına Yapıldı
Eklenme Tarihi: 17 Mart 2014 | Toplam Okunma: 2186
07 Mart 2014 tarihinde KAYS(Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi) üzerinden sona eren proje başvurularına ait evraklar 14 Mart 2014 Cuma günü saat 18:00’a dek Trakya Kalkınma Ajansı’na teslim edildi.

Yapılan ilk değerlendirme sonucu KAYS üzerinden 214 başvuru yapıldığı, matbu olarak ise Ajans’a sunulan 210 proje olduğu belirlendi. Bu başvurulardan da 84’ünün Tekirdağ, 83’ünün Edirne ve 43’ünün ise Kırklareli’den geldiği görüldü. Buna göre Sosyo-Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programına gelen başvuru sayısı 133, İktisadi Kalkınma Mali Destek Programına gelen proje başvuru sayısı 44, Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında yapılan başvuru sayısı ise 33 oldu.

Projelerin Bütçe Toplamı 99 Milyon TL’yi Aştı

2013/2014 Yılı Mali Destek Programları çerçevesinde Ajansa gelen projelerin toplam uygulama bedeli yaklaşık 99,5 milyon TL olarak hesaplandı. Toplam bedelin 64 milyonluk bölümü ise Trakya Kalkınma Ajansı’ndan hibe olarak talep edildi. 4 milyon TL bütçe ayrılan İktisadi Kalkınma Mali Destek Programı için Ajans’tan yaklaşık 15 milyon TL talep edilirken, bu başlıkta başvurusu yapılan projelerin toplam bütçesinin ise 34 milyon TL olduğu belirtildi. 5 milyon TL’lik bütçeye sahip Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı’na ise yaklaşık 17 milyon TL tutarında destek talebi geldiği açıklandı. Bu programa başvurusu yapılan projelerin toplam bütçesinin ise 27 milyon TL’yi aştığı bilgisi verildi. Son olarak 3 milyon bütçeli Sosyo-Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programına yapılan başvurularda Ajanstan talep edilen miktarın 32 milyon TL’yi aştığı, projelerin uygulama bütçelerinin ise 38 milyon TL olarak hesaplandığı ifade edildi. 

17 Mart 2014 Pazartesi günü itibariyle başlayan 2013/2014 Yılı Mali Destek Programlarına ilişkin değerlendirme sürecinin Mayıs ayının son haftasına dek sürmesinin planlandığı açıklandı. Ajans Genel Sekreterliğince yapılan açıklamada, gerçekleştirilecek idari ve teknik incelemenin ardından Yönetim Kurulu’nun onaylayacağı projelerin toplam 12 milyon TL’lik bir kaynaktan yararlanmasının ön görüldüğü bilgisi verildi.

 

FOTOĞRAFLAR

En Çok Başvuru Sosyo-Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programına Yapıldı

DİĞER HABERLER

Trakya’ya Yeni Bir Kültür Rotası: “Mimar Sinan’ın İzinde Bir Payitahttan Diğerine Yolculuk”13 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve TURİNG işbirliği ile hayata geçirilen ve Trakya Bölgesi’ndeki Mimar Sinan eserleri üzerinde hazırlanan turizm rotasının tanıtımı Edirne’de yapıldı. Trakya Hestourex Fuarı’nda Yerini Aldı8 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ İl Sağlık Müdürlükleri, üniversite ve özel hastaneler ile birlikte Antalya’da 5-8 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenen 2’nci Dünya Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre Fuarı Hestourex’te yerini aldı. On Birinci Kalkınma Planı Marmara Bölgesi İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi31 Mart 2018On Birinci Kalkınma Planı Kalkınma Planı hazırlık çalışmaları kapsamında yedi coğrafi bölgede düzenlenen toplantıların üçüncüsü Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı CüneydDüzyol başkanlığında İstanbul’da gerçekleştirildi. TRAKYAKA Mart Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı29 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Mart ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ’da Ajans hizmet binasında gerçekleştirdi. 2018 Yılı Mali Destek Programları Proje Başvuruları Sona Erdi22 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 27 Aralık 2017 tarihinde ilan edilen proje teklif çağrısı 9 Mart 2018 tarihinde KAYS (Kalkınma Ajanları Yönetim Sistemi) üzerinden sona erdi. Proje başvurularına ait evraklar 16 Mart 2018 Cuma günü saat 18:00’a dek Trakya Kalkınma Ajansı’na teslim edildi.
  Yükleniyor...