Trakya’daki Eurodesk Temas Noktaları Erasmus+ Programının Tanıtımı İçin İşbirliği Yapacak

Trakya’daki Eurodesk Temas Noktaları Erasmus+ Programının Tanıtımı İçin İşbirliği Yapacak
Eklenme Tarihi: 17 Mart 2014 | Toplam Okunma: 1831
TRAKYAKA’nın Türkiye Ulusal Ajansı Eurodesk Temas Noktaları Mali Destek Programı’na hazırladığı proje desteklenmeye layık görüldü.

Trakya Kalkınma Ajansı tarafından hazırlanan ve Ulusal Ajans’a sunulan proje kapsamında Ajans ve bölgedeki diğer Eurodesk temas noktaları Tekirdağ Valiliği AB Dış İlişkiler ve Koordinasyon Merkezi, Kırklareli Belediyesi, Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Edirne Gençlik Merkezi işbirliği yapacak. Toplam bütçesi 9.820 TL olan projenin %100’ü Ulusal Ajans tarafından desteklenecek. Projenin ana amacını AB öğrenme ve hareketlilik programlarının gençlere ve gençlik çalışanlarına sunduğu fırsatların tanıtılması oluşturuyor. Trakya’daki Eurodesk temas noktalarının ortak faaliyetleri ile TR21 Trakya Bölgesi’ndeki gençlerin ve gençlik çalışanlarının Erasmus+ programından daha fazla yararlanmasını sağlamak amacıyla yerelde tanıtılması, Eurodesk temas noktalarından yardım alabilecekleri hususunda farkındalık oluşturulması amaçlanıyor.

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...