Trakya’daki Eurodesk Temas Noktaları Erasmus+ Programının Tanıtımı İçin İşbirliği Yapacak

Trakya’daki Eurodesk Temas Noktaları Erasmus+ Programının Tanıtımı İçin İşbirliği Yapacak
Eklenme Tarihi: 17 Mart 2014 | Toplam Okunma: 2020
TRAKYAKA’nın Türkiye Ulusal Ajansı Eurodesk Temas Noktaları Mali Destek Programı’na hazırladığı proje desteklenmeye layık görüldü.

Trakya Kalkınma Ajansı tarafından hazırlanan ve Ulusal Ajans’a sunulan proje kapsamında Ajans ve bölgedeki diğer Eurodesk temas noktaları Tekirdağ Valiliği AB Dış İlişkiler ve Koordinasyon Merkezi, Kırklareli Belediyesi, Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Edirne Gençlik Merkezi işbirliği yapacak. Toplam bütçesi 9.820 TL olan projenin %100’ü Ulusal Ajans tarafından desteklenecek. Projenin ana amacını AB öğrenme ve hareketlilik programlarının gençlere ve gençlik çalışanlarına sunduğu fırsatların tanıtılması oluşturuyor. Trakya’daki Eurodesk temas noktalarının ortak faaliyetleri ile TR21 Trakya Bölgesi’ndeki gençlerin ve gençlik çalışanlarının Erasmus+ programından daha fazla yararlanmasını sağlamak amacıyla yerelde tanıtılması, Eurodesk temas noktalarından yardım alabilecekleri hususunda farkındalık oluşturulması amaçlanıyor.

DİĞER HABERLER

Trakya’ya Yeni Bir Kültür Rotası: “Mimar Sinan’ın İzinde Bir Payitahttan Diğerine Yolculuk”13 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve TURİNG işbirliği ile hayata geçirilen ve Trakya Bölgesi’ndeki Mimar Sinan eserleri üzerinde hazırlanan turizm rotasının tanıtımı Edirne’de yapıldı. Trakya Hestourex Fuarı’nda Yerini Aldı8 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ İl Sağlık Müdürlükleri, üniversite ve özel hastaneler ile birlikte Antalya’da 5-8 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenen 2’nci Dünya Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre Fuarı Hestourex’te yerini aldı. On Birinci Kalkınma Planı Marmara Bölgesi İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi31 Mart 2018On Birinci Kalkınma Planı Kalkınma Planı hazırlık çalışmaları kapsamında yedi coğrafi bölgede düzenlenen toplantıların üçüncüsü Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı CüneydDüzyol başkanlığında İstanbul’da gerçekleştirildi. TRAKYAKA Mart Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı29 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Mart ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ’da Ajans hizmet binasında gerçekleştirdi. 2018 Yılı Mali Destek Programları Proje Başvuruları Sona Erdi22 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 27 Aralık 2017 tarihinde ilan edilen proje teklif çağrısı 9 Mart 2018 tarihinde KAYS (Kalkınma Ajanları Yönetim Sistemi) üzerinden sona erdi. Proje başvurularına ait evraklar 16 Mart 2018 Cuma günü saat 18:00’a dek Trakya Kalkınma Ajansı’na teslim edildi.
  Yükleniyor...