Kırklarelili Süt Üreticilerine Devlet Destekleri Anlatıldı

Kırklarelili Süt Üreticilerine Devlet Destekleri Anlatıldı
Eklenme Tarihi: 18 Mart 2014 | Toplam Okunma: 2523
Trakya Kalkınma Ajansı Kırklareli Yatırım Destek Ofisi tarafından düzenlenen toplantı ile Kırklareli’de süt sektöründe faaliyet gösteren üreticilere kamu destekleri konusunda bilgi verildi.

Kırklareli’de bir otelde yapılan toplantıya Kırklareli Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdür Vekili Yalçın Koca, Kırklareli Ticaret Borsası Başkanı Turhan Altıntel, Trakya Süt Sanayicileri Derneği Başkanı Ali Özdeniz ve dernek üyeleri, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü uzmanları, KOSGEB uzmanları ve Trakya Kalkınma Ajansı uzmanları katıldılar. Öğle yemeği ile başlayan toplantıda süt ürünleri üretiminde faaliyet gösteren firmalar kamu destekleri konusunda bilgi sahibi oldu. Katılımcılara sırası ile Ekonomi Bakanlığı’nın UR-GE programı, Sanayi Bakanlığı’nın Kümelenme ve SAN-TEZ programları, Tarım Bakanlığı’nın Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı, KOSGEB Genel Destekleri ve TRAKYAKA 2013-2014 İktisadi Kalkınma Mali Programı hakkında bilgi sunuldu. 

Toplantıda yapılan bilgilendirmeden oldukça memnun kaldıklarına vurgu yapan Trakya Süt Üreticileri Derneği üyeleri bu tür bilgilendirme toplantıların devamının sektör için oldukça yararlı olacağına vurgu yaptılar. Trakya’da başta süt kümelenmesi olmak üzere farklı alanlarda kümelenme çalışmaları olan Trakya Kalkınma Ajansı bu toplantı ile bölgede kümelenme çalışmaları konusunda yeni bir adım atmış oldu.

FOTOĞRAFLAR

Kırklarelili Süt Üreticilerine Devlet Destekleri Anlatıldı Kırklarelili Süt Üreticilerine Devlet Destekleri Anlatıldı

DİĞER HABERLER

Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı23 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Kasım ayı olağan yönetim kurulu toplantısı Tekirdağ’da gerçekleştirildi. Fevzi Çakmak Caddesi’nin Yeniden Düzenlenmesine TRAKYAKA’dan Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın hazırladığı ‘’Şehrin Yüzündeki Tarihindeki Çizgiler- Fevzi Çakmak Caddesi Kentsel Tasarım Hamlesi’’ isimli projenin kapanış toplantısı yapıldı. Trakya’da İlk Kez Düzenlenen Oryantiring Yarışı’na TRAKYAKA’dan Büyük Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen 2.Kademe Şehit Dilay&Cem Kerman Oryantiring Yarışması Kırklareli ili Üsküp Belediyesi’ne bağlı Çukurpınar Köyü’nde 18-19 Kasım tarihlerinde yapıldı. Seyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya Geldi21 Kasım 2017Türkiye´nin en etkili seyahat zirvelerinden Uzakrota Travel Summit, bu yıl 5 salon, 1 fuaye alanı ve 1 b2b alanı olmak üzere 7 bölümde 1500’e yakın sektör profesyonelinin katılımıyla gerçekleşti. Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor.
  Yükleniyor...