Kavaklı Belediyesi, TRAKYAKA Desteğiyle Rekreasyon Alanına Kavuştu

Kavaklı Belediyesi, TRAKYAKA Desteğiyle Rekreasyon Alanına Kavuştu
Eklenme Tarihi: 19 Mart 2014 | Toplam Okunma: 2792
Trakya Kalkınma Ajansı 2011 Yılı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında Kavaklı Belediye Başkanlığı tarafından yürütülen ‘Kavaklı Belediyesi Rekreasyon Alanı’ projesi tamamlandı.

Proje kapsamında oluşturulan rekreasyon alanının açılışına Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek, Kavaklı Belediye Başkanı İnci Tunç, belediye personeli ve Trakya Kalkınma Ajansı yetkilileri katıldı. Projeyle, 6.500 m2’lik bir alan içerisinde 1500m2’lik bir piknik ve yeşil alan, 350 m2’lik bir basketbol ve voleybol sahası, 500 m2’lik çocuk oyun alanı, 1000 m2 yürüyüş alanı, go-kart pisti, paint ball oyun alanı ve açık hava fitness salonu oluşturuldu.

Kavaklı Beldesi'nin sosyal, sportif, eğlence ve oyun aktiviteleri yönünden gelişmiş bir merkez haline dönüştürülmesi, belde halkının yaşam kalitesinin yükseltilerek ilçeye canlılık kazandırılması ve bölgede öğrenim gören Kırklareli Üniversitesi öğrencilerinin yararlanabileceği bir merkez oluşturularak üniversitenin tercih edilebilirliğinin artırılmasının hedeflendiği projeye Ajans, 260.000 TL’lik bir destek sağladı.

FOTOĞRAFLAR

Kavaklı Belediyesi, TRAKYAKA Desteğiyle Rekreasyon Alanına Kavuştu
  Yükleniyor...