Kavaklı Belediyesi, TRAKYAKA Desteğiyle Rekreasyon Alanına Kavuştu

Kavaklı Belediyesi, TRAKYAKA Desteğiyle Rekreasyon Alanına Kavuştu
Eklenme Tarihi: 19 Mart 2014 | Toplam Okunma: 2981
Trakya Kalkınma Ajansı 2011 Yılı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında Kavaklı Belediye Başkanlığı tarafından yürütülen ‘Kavaklı Belediyesi Rekreasyon Alanı’ projesi tamamlandı.

Proje kapsamında oluşturulan rekreasyon alanının açılışına Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek, Kavaklı Belediye Başkanı İnci Tunç, belediye personeli ve Trakya Kalkınma Ajansı yetkilileri katıldı. Projeyle, 6.500 m2’lik bir alan içerisinde 1500m2’lik bir piknik ve yeşil alan, 350 m2’lik bir basketbol ve voleybol sahası, 500 m2’lik çocuk oyun alanı, 1000 m2 yürüyüş alanı, go-kart pisti, paint ball oyun alanı ve açık hava fitness salonu oluşturuldu.

Kavaklı Beldesi'nin sosyal, sportif, eğlence ve oyun aktiviteleri yönünden gelişmiş bir merkez haline dönüştürülmesi, belde halkının yaşam kalitesinin yükseltilerek ilçeye canlılık kazandırılması ve bölgede öğrenim gören Kırklareli Üniversitesi öğrencilerinin yararlanabileceği bir merkez oluşturularak üniversitenin tercih edilebilirliğinin artırılmasının hedeflendiği projeye Ajans, 260.000 TL’lik bir destek sağladı.

FOTOĞRAFLAR

Kavaklı Belediyesi, TRAKYAKA Desteğiyle Rekreasyon Alanına Kavuştu

DİĞER HABERLER

Trakya’ya Yeni Bir Kültür Rotası: “Mimar Sinan’ın İzinde Bir Payitahttan Diğerine Yolculuk”13 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve TURİNG işbirliği ile hayata geçirilen ve Trakya Bölgesi’ndeki Mimar Sinan eserleri üzerinde hazırlanan turizm rotasının tanıtımı Edirne’de yapıldı. Trakya Hestourex Fuarı’nda Yerini Aldı8 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ İl Sağlık Müdürlükleri, üniversite ve özel hastaneler ile birlikte Antalya’da 5-8 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenen 2’nci Dünya Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre Fuarı Hestourex’te yerini aldı. On Birinci Kalkınma Planı Marmara Bölgesi İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi31 Mart 2018On Birinci Kalkınma Planı Kalkınma Planı hazırlık çalışmaları kapsamında yedi coğrafi bölgede düzenlenen toplantıların üçüncüsü Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı CüneydDüzyol başkanlığında İstanbul’da gerçekleştirildi. TRAKYAKA Mart Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı29 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Mart ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ’da Ajans hizmet binasında gerçekleştirdi. 2018 Yılı Mali Destek Programları Proje Başvuruları Sona Erdi22 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 27 Aralık 2017 tarihinde ilan edilen proje teklif çağrısı 9 Mart 2018 tarihinde KAYS (Kalkınma Ajanları Yönetim Sistemi) üzerinden sona erdi. Proje başvurularına ait evraklar 16 Mart 2018 Cuma günü saat 18:00’a dek Trakya Kalkınma Ajansı’na teslim edildi.
  Yükleniyor...