Kavaklı Belediyesi, TRAKYAKA Desteğiyle Rekreasyon Alanına Kavuştu

Kavaklı Belediyesi, TRAKYAKA Desteğiyle Rekreasyon Alanına Kavuştu
Eklenme Tarihi: 19 Mart 2014 | Toplam Okunma: 2695
Trakya Kalkınma Ajansı 2011 Yılı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında Kavaklı Belediye Başkanlığı tarafından yürütülen ‘Kavaklı Belediyesi Rekreasyon Alanı’ projesi tamamlandı.

Proje kapsamında oluşturulan rekreasyon alanının açılışına Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek, Kavaklı Belediye Başkanı İnci Tunç, belediye personeli ve Trakya Kalkınma Ajansı yetkilileri katıldı. Projeyle, 6.500 m2’lik bir alan içerisinde 1500m2’lik bir piknik ve yeşil alan, 350 m2’lik bir basketbol ve voleybol sahası, 500 m2’lik çocuk oyun alanı, 1000 m2 yürüyüş alanı, go-kart pisti, paint ball oyun alanı ve açık hava fitness salonu oluşturuldu.

Kavaklı Beldesi'nin sosyal, sportif, eğlence ve oyun aktiviteleri yönünden gelişmiş bir merkez haline dönüştürülmesi, belde halkının yaşam kalitesinin yükseltilerek ilçeye canlılık kazandırılması ve bölgede öğrenim gören Kırklareli Üniversitesi öğrencilerinin yararlanabileceği bir merkez oluşturularak üniversitenin tercih edilebilirliğinin artırılmasının hedeflendiği projeye Ajans, 260.000 TL’lik bir destek sağladı.

FOTOĞRAFLAR

Kavaklı Belediyesi, TRAKYAKA Desteğiyle Rekreasyon Alanına Kavuştu

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...