TRAKYAKA, Eğitimde Farklı Uygulamalara Destek Vermeye Devam Ediyor

TRAKYAKA, Eğitimde Farklı Uygulamalara Destek Vermeye Devam Ediyor
Eklenme Tarihi: 3 Nisan 2014 | Toplam Okunma: 2501
Trakya Kalkınma Ajansı sağladığı desteklerle bölgenin sosyal kalkınmasına katkı sunmaya devam ediyor.

2012-2013 Yılı Mali Destek Programları kapsamında Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Keşan Kaymakamlığı ortaklığında yürütülen ‘Buradayım ve Özelim’ projesinin açılış kokteyli Keşan, İpsala ve Enez İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Helvacığolu, Trakya Kalkınma Ajansı İzleme ve Değerlendirme Birim Başkanı Hüseyin Tuluğ Bayram, İzleme ve Değerlendirme Uzmanı Uğur Okuş, Tekirdağ Yatırım Destek Ofisi Uzmanı İsmet Zümer Cabbar, öğretmenler, öğrenciler ve diğer davetlilerin katılımıyla gerçekleşti.

Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Altın’ın konuşmasının ardından kısa bir konuşma yapan TRAKYAKA İzleme ve Değerlendirme Birim Başkanı Hüseyin Tuluğ Bayram şunları söyledi: ‘Bölgemizde ilk olarak Tekirdağ Zübeyde Hanım Kız Teknik ve Meslek Lisesi tarafından Ajans desteğiyle uygulanmaya başlanan Montessori Eğitimi’ne olan ilgi giderek artıyor. Ajansımız, 2012-2013 Yılı Mali Destek Programları kapsamında da Kırklareli ve Edirne illerinde de Montessori uygulamalarına destek verdi. Başarıyla sonuçlanan projelerle ezberci eğitim kalıbı kırılıyor. Bu projenin de bölgemizin sosyal kalkınmasına katkı sunmasını temenni ediyorum.’

Trakya Kalkınma Ajansı’nın yaklaşık 245.000 TL’lik destek sağladığı, okul öncesi eğitimin hizmet kalitesinin artırılması ve dezavantajlı kesimlerde erken yaş (36-48 ay) okul öncesinde, eğitime kayıt ve devam oranını yükseltmenin hedeflendiği proje kapsamında okul öncesi öğretmenlere verilecek eğitimin ardında Keşan, Enez ve İpsala’da Montessori Eğitim Yöntemi’nin 12 temel eğitim kurumunda uygulanmaya başlanacak.

FOTOĞRAFLAR

TRAKYAKA, Eğitimde Farklı Uygulamalara Destek Vermeye Devam EdiyorTRAKYAKA, Eğitimde Farklı Uygulamalara Destek Vermeye Devam Ediyor

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...