TRAKYAKA, Eğitimde Farklı Uygulamalara Destek Vermeye Devam Ediyor

TRAKYAKA, Eğitimde Farklı Uygulamalara Destek Vermeye Devam Ediyor
Eklenme Tarihi: 3 Nisan 2014 | Toplam Okunma: 2728
Trakya Kalkınma Ajansı sağladığı desteklerle bölgenin sosyal kalkınmasına katkı sunmaya devam ediyor.

2012-2013 Yılı Mali Destek Programları kapsamında Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Keşan Kaymakamlığı ortaklığında yürütülen ‘Buradayım ve Özelim’ projesinin açılış kokteyli Keşan, İpsala ve Enez İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Helvacığolu, Trakya Kalkınma Ajansı İzleme ve Değerlendirme Birim Başkanı Hüseyin Tuluğ Bayram, İzleme ve Değerlendirme Uzmanı Uğur Okuş, Tekirdağ Yatırım Destek Ofisi Uzmanı İsmet Zümer Cabbar, öğretmenler, öğrenciler ve diğer davetlilerin katılımıyla gerçekleşti.

Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Altın’ın konuşmasının ardından kısa bir konuşma yapan TRAKYAKA İzleme ve Değerlendirme Birim Başkanı Hüseyin Tuluğ Bayram şunları söyledi: ‘Bölgemizde ilk olarak Tekirdağ Zübeyde Hanım Kız Teknik ve Meslek Lisesi tarafından Ajans desteğiyle uygulanmaya başlanan Montessori Eğitimi’ne olan ilgi giderek artıyor. Ajansımız, 2012-2013 Yılı Mali Destek Programları kapsamında da Kırklareli ve Edirne illerinde de Montessori uygulamalarına destek verdi. Başarıyla sonuçlanan projelerle ezberci eğitim kalıbı kırılıyor. Bu projenin de bölgemizin sosyal kalkınmasına katkı sunmasını temenni ediyorum.’

Trakya Kalkınma Ajansı’nın yaklaşık 245.000 TL’lik destek sağladığı, okul öncesi eğitimin hizmet kalitesinin artırılması ve dezavantajlı kesimlerde erken yaş (36-48 ay) okul öncesinde, eğitime kayıt ve devam oranını yükseltmenin hedeflendiği proje kapsamında okul öncesi öğretmenlere verilecek eğitimin ardında Keşan, Enez ve İpsala’da Montessori Eğitim Yöntemi’nin 12 temel eğitim kurumunda uygulanmaya başlanacak.

FOTOĞRAFLAR

TRAKYAKA, Eğitimde Farklı Uygulamalara Destek Vermeye Devam EdiyorTRAKYAKA, Eğitimde Farklı Uygulamalara Destek Vermeye Devam Ediyor

DİĞER HABERLER

Trakya’ya Yeni Bir Kültür Rotası: “Mimar Sinan’ın İzinde Bir Payitahttan Diğerine Yolculuk”13 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve TURİNG işbirliği ile hayata geçirilen ve Trakya Bölgesi’ndeki Mimar Sinan eserleri üzerinde hazırlanan turizm rotasının tanıtımı Edirne’de yapıldı. Trakya Hestourex Fuarı’nda Yerini Aldı8 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ İl Sağlık Müdürlükleri, üniversite ve özel hastaneler ile birlikte Antalya’da 5-8 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenen 2’nci Dünya Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre Fuarı Hestourex’te yerini aldı. On Birinci Kalkınma Planı Marmara Bölgesi İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi31 Mart 2018On Birinci Kalkınma Planı Kalkınma Planı hazırlık çalışmaları kapsamında yedi coğrafi bölgede düzenlenen toplantıların üçüncüsü Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı CüneydDüzyol başkanlığında İstanbul’da gerçekleştirildi. TRAKYAKA Mart Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı29 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Mart ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ’da Ajans hizmet binasında gerçekleştirdi. 2018 Yılı Mali Destek Programları Proje Başvuruları Sona Erdi22 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 27 Aralık 2017 tarihinde ilan edilen proje teklif çağrısı 9 Mart 2018 tarihinde KAYS (Kalkınma Ajanları Yönetim Sistemi) üzerinden sona erdi. Proje başvurularına ait evraklar 16 Mart 2018 Cuma günü saat 18:00’a dek Trakya Kalkınma Ajansı’na teslim edildi.
  Yükleniyor...