Trakyalı Sanayicilere Enerji Verimliliği ve Fon Kaynaklarına Ulaşım Konusunda Eğitim Verildi

Trakyalı Sanayicilere Enerji Verimliliği ve Fon Kaynaklarına Ulaşım Konusunda Eğitim Verildi
Eklenme Tarihi: 10 Nisan 2014 | Toplam Okunma: 2970
Türkiye Sürdürülebilir Enerji Finansmanı Programı (TurSEFF) ile Trakya Kalkınma Ajansı arasında bölgedeki enerji verimliliği kredilerinin finansmanı konusunda daha önce imzalanan işbirliği protokolü kapsamında “ISO 50001Enerji yönetim Sistemi” ve TurSEFF enerji projeleri deneyimlerinin paylaşılması konusunda bir eğitim toplantısı yapıldı.

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Binası’nda gerçekleştirilen toplantıya Trakya’da faaliyet gösteren sanayiciler, ticaret ve sanayi odaları temsilcileri, organize sanayi bölgeleri temsilcileri, meslek odaları temsilcileri, yararlanıcılar, TurSEFF yetkilileri ve Trakya Kalkınma Ajansı çalışanları katıldı. Eğitimin ilk bölümünde TurSEFF Pazarlama Müdürü Mustafa Salman TurSEFF hakkında tanıtıcı bir sunum yaptı. Daha sonra Fikriye Seda Yücel “ISO 50001Enerji yönetim Sistemi” hakkında katılımcılara bilgi verdi. Toplantının ikinci kısmında ise Enerji Verimliliği Uzmanı Dr. Yonca Ercümen TurSEFF destekli enerji projelerinden örnekler sunarak gelen soruları yanıtladı.

Daha önce enerji verimliliğinin artırılması ve yenilenebilir enerji yatırımlarının teşvik edilerek yaygınlaştırılması için kurumsal işbirliğinin tesis edilmesine ilişkin usul ve esasları düzenlenmesi amacıyla TRAKYAKA ve TurSEFF arasında bir protokol imzalanmıştı. Bu kapsamda Ajans Trakya Bölgesi’nde programın tanıtılması için yayınlar hazırlayarak, bilgilendirme toplantıları, eğitimler yapıyor ve çeşitli organizasyonlar düzenliyor. 

FOTOĞRAFLAR

Trakyalı Sanayicilere Enerji Verimliliği ve Fon Kaynaklarına Ulaşım Konusunda Eğitim Verildi Trakyalı Sanayicilere Enerji Verimliliği ve Fon Kaynaklarına Ulaşım Konusunda Eğitim Verildi

DİĞER HABERLER

Mahmut Şahin :”Sera Projesi Tekirdağ Çiftçisine Yeni Ufuklar Açacak” 25 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından ilan edilen 2016 Mali Destek Programları kapsamında Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hazırlanan “Süleymanpaşa İlçesi Modern Serada Çiçekçilik Örnek Uygulama Alanı” projesinin açılışı yapıldı. Bir Fikrim Var Yarışması’nın Kazananları Ödüllerini Aldı16 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) ile Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşen ‘’Bir Fikrim Var’’ proje yarışmasının finali Çorlu’da yapıldı ve ilk beşe giren isimler ödüllerini aldı. Yeni İşim Girişim ’in Kazananları Belli Oldu 7 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) tarafından başlatılan ‘’Yeni İşim Girişim Programı’’ 2018 finali Kırklareli Eski Rektörlük Binası Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Yeni İşim Girişim ’de Finalistler Belli Oldu3 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından parlak iş fikirlerini Trakya ekonomisine kazandırmak üzere başlatılan “Yeni İşim Girişim 2018 Let’s Up Eğitimleri Ara Jürisi” yapıldı. Bölgedeki girişimcilere mentorluk desteği sağlayan ve finansman kaynakları ile buluşma fırsatları sunan programdan yararlanmak üzere iş fikirlerini sunan girişimci adayları kıyasıya yarıştı. TRAKYAKA Yönetimi Edirne’de Toplandı30 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Nisan ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Edirne Valiliği’nde gerçekleştirdi.
  Yükleniyor...