Trakyalı Sanayicilere Enerji Verimliliği ve Fon Kaynaklarına Ulaşım Konusunda Eğitim Verildi

Trakyalı Sanayicilere Enerji Verimliliği ve Fon Kaynaklarına Ulaşım Konusunda Eğitim Verildi
Eklenme Tarihi: 10 Nisan 2014 | Toplam Okunma: 2605
Türkiye Sürdürülebilir Enerji Finansmanı Programı (TurSEFF) ile Trakya Kalkınma Ajansı arasında bölgedeki enerji verimliliği kredilerinin finansmanı konusunda daha önce imzalanan işbirliği protokolü kapsamında “ISO 50001Enerji yönetim Sistemi” ve TurSEFF enerji projeleri deneyimlerinin paylaşılması konusunda bir eğitim toplantısı yapıldı.

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Binası’nda gerçekleştirilen toplantıya Trakya’da faaliyet gösteren sanayiciler, ticaret ve sanayi odaları temsilcileri, organize sanayi bölgeleri temsilcileri, meslek odaları temsilcileri, yararlanıcılar, TurSEFF yetkilileri ve Trakya Kalkınma Ajansı çalışanları katıldı. Eğitimin ilk bölümünde TurSEFF Pazarlama Müdürü Mustafa Salman TurSEFF hakkında tanıtıcı bir sunum yaptı. Daha sonra Fikriye Seda Yücel “ISO 50001Enerji yönetim Sistemi” hakkında katılımcılara bilgi verdi. Toplantının ikinci kısmında ise Enerji Verimliliği Uzmanı Dr. Yonca Ercümen TurSEFF destekli enerji projelerinden örnekler sunarak gelen soruları yanıtladı.

Daha önce enerji verimliliğinin artırılması ve yenilenebilir enerji yatırımlarının teşvik edilerek yaygınlaştırılması için kurumsal işbirliğinin tesis edilmesine ilişkin usul ve esasları düzenlenmesi amacıyla TRAKYAKA ve TurSEFF arasında bir protokol imzalanmıştı. Bu kapsamda Ajans Trakya Bölgesi’nde programın tanıtılması için yayınlar hazırlayarak, bilgilendirme toplantıları, eğitimler yapıyor ve çeşitli organizasyonlar düzenliyor. 

FOTOĞRAFLAR

Trakyalı Sanayicilere Enerji Verimliliği ve Fon Kaynaklarına Ulaşım Konusunda Eğitim Verildi Trakyalı Sanayicilere Enerji Verimliliği ve Fon Kaynaklarına Ulaşım Konusunda Eğitim Verildi

DİĞER HABERLER

Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı23 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Kasım ayı olağan yönetim kurulu toplantısı Tekirdağ’da gerçekleştirildi. Fevzi Çakmak Caddesi’nin Yeniden Düzenlenmesine TRAKYAKA’dan Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın hazırladığı ‘’Şehrin Yüzündeki Tarihindeki Çizgiler- Fevzi Çakmak Caddesi Kentsel Tasarım Hamlesi’’ isimli projenin kapanış toplantısı yapıldı. Trakya’da İlk Kez Düzenlenen Oryantiring Yarışı’na TRAKYAKA’dan Büyük Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen 2.Kademe Şehit Dilay&Cem Kerman Oryantiring Yarışması Kırklareli ili Üsküp Belediyesi’ne bağlı Çukurpınar Köyü’nde 18-19 Kasım tarihlerinde yapıldı. Seyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya Geldi21 Kasım 2017Türkiye´nin en etkili seyahat zirvelerinden Uzakrota Travel Summit, bu yıl 5 salon, 1 fuaye alanı ve 1 b2b alanı olmak üzere 7 bölümde 1500’e yakın sektör profesyonelinin katılımıyla gerçekleşti. Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor.
  Yükleniyor...