Edirne Sanayi Envanteri Tematik Coğrafi Haritalarla Dünyaya Açılıyor

Edirne Sanayi Envanteri Tematik Coğrafi Haritalarla Dünyaya Açılıyor
Eklenme Tarihi: 10 Nisan 2014 | Toplam Okunma: 2789
Edirne Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü ile Trakya Teknopark A.Ş’nin ortak olarak hazırlamış olduğu, Trakya Kalkınma Ajansı Doğrudan Faaliyet Desteği kapsamında kabul edilen “Edirne İli Sanayi ve Ar-Ge Yetenek Envanterinin Oluşturulması” projesinin tanıtım toplantısı Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nda yapıldı.

Toplantıya Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Mehmet Karaman, Edirne Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Işık Ocaklı, proje ortağı Trakya Teknopark A.Ş adına Genel Müdür Nihan Tomris Küçün, yazılım ve saha çalışması yapacak CVM Coğrafi Veri Modelleme San.ve Tic.Ltd.Şti adına Prof. Dr. Can Ayday ve proje sahibi Edirne Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü adına İl Müdürü Engin Bişar katıldı.

Proje hakkında bilgi veren Bişar, proje ile birlikte Edirne’nin sanayi potansiyeli ve araştırma-geliştirme kapasitesinin tespit edilerek, Edirne sanayisinin gelişmesine ve rekabet gücünün artırılmasına katkı sağlamanın amaçlandığını belirtti. Proje sonucunda ortaya çıkacak web tabanlı sanayi envanterinin oluşturulması için gereken mobil verilerin toplanarak arayüz yazılımına aktarılması ve tematik coğrafi haritaların hazırlanması için sanayicilerden destek istedi.

Elde edilecek bilgilerin tematik coğrafi haritalar vasıtası ile gösterilmesinin ülkemizde bu alanda yapılacak ilk çalışma olacağını belirten Prof. Dr. Can Ayday, çok kapsamlı sorgulamalar ve analizlerin yapılabildiği programla ilgili kısa bir sunum yaparak soru cevapladı.

Edirne sanayisinin güçlendirilmesi, kümelenme yaklaşımını geliştirilmesi, uluslar arası rekabetçilik analizlerinin yapılması, girişimcilere yol gösterecek bölgesel iş ve yatırım olanaklarının ortaya çıkarılması, detaylı sorgulama ve analizlerin yapılabilmesi gibi önemli kazanımların hedeflendiği proje kapsamında derlenen tüm verilere www.edirnesanayi.net üzerinden erişilebilecek.

DİĞER HABERLER

Trakya’ya Yeni Bir Kültür Rotası: “Mimar Sinan’ın İzinde Bir Payitahttan Diğerine Yolculuk”13 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve TURİNG işbirliği ile hayata geçirilen ve Trakya Bölgesi’ndeki Mimar Sinan eserleri üzerinde hazırlanan turizm rotasının tanıtımı Edirne’de yapıldı. Trakya Hestourex Fuarı’nda Yerini Aldı8 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ İl Sağlık Müdürlükleri, üniversite ve özel hastaneler ile birlikte Antalya’da 5-8 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenen 2’nci Dünya Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre Fuarı Hestourex’te yerini aldı. On Birinci Kalkınma Planı Marmara Bölgesi İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi31 Mart 2018On Birinci Kalkınma Planı Kalkınma Planı hazırlık çalışmaları kapsamında yedi coğrafi bölgede düzenlenen toplantıların üçüncüsü Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı CüneydDüzyol başkanlığında İstanbul’da gerçekleştirildi. TRAKYAKA Mart Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı29 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Mart ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ’da Ajans hizmet binasında gerçekleştirdi. 2018 Yılı Mali Destek Programları Proje Başvuruları Sona Erdi22 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 27 Aralık 2017 tarihinde ilan edilen proje teklif çağrısı 9 Mart 2018 tarihinde KAYS (Kalkınma Ajanları Yönetim Sistemi) üzerinden sona erdi. Proje başvurularına ait evraklar 16 Mart 2018 Cuma günü saat 18:00’a dek Trakya Kalkınma Ajansı’na teslim edildi.
  Yükleniyor...