Okulumda Mutluyum Projesi’nin Kapanış Toplantısı Yapıldı

Okulumda Mutluyum Projesi’nin Kapanış Toplantısı Yapıldı
Eklenme Tarihi: 11 Nisan 2014 | Toplam Okunma: 2165
Trakya Kalkınma Ajansı 2013 Yılı Sosyo-Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında desteklenen ‘Okulumda Mutluyum’ projesi tamamlandı.

Namık Kemal Üniversitesi Çorlu Meslek Yüksek Okulu tarafından hazırlanan ‘Okulumda Mutluyum’ projesinin kapanış toplantısına Çorlu Kaymakamı Hulusi Doğan, NKÜ Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Şefik Kurultay,Meslek Yüksek Okulu Müdürleri,Trakya Kalkınma Ajansı yetkilileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğretim üyeleri ve akademisyenler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Tuncay Gümüş projenin tanıtımını gerçekleştirdi. NKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şefik Kurultay ve Çorlu Kaymakamı Sayın Hulusi Doğan’ın konuşmalarıyla devam eden toplantı kokteyl ile sona erdi.

 Çorlu MYO’da bedensel engelli öğrencilerin de eğitim alarak iş hayatına entegre olabilmeleri hedefiyle yola çıkılan proje kapsamında okulun ana binasına bir engelli asansörü yapıldı, okulda bulunan 2 spor sahasına tribün ve sosyal faaliyetlerin duyurulması için camekan panolar, display çerçeveler alındı. Oluşturulan bilgisayar laboratuvarında ders verilmeye başlandı ve ihtiyaç duyulan sınıflara akıllı tahtalar, sıralar ve çizim tabureleri alındı.

 Trakya Kalkınma Ajansı’nın %90 oranında destek verdiği proje ile Çorlu MYO’da öğrenim gören bedensel engelli öğrenciler daha iyi bir eğitim alarak iş hayatına entegre olacak,  tüm öğrenciler ise sosyo-kültürel seviyelerini artırarak iş hayatında daha fazla talep edilen çalışanlar haline gelecek.

 

FOTOĞRAFLAR

Okulumda Mutluyum Projesi’nin Kapanış Toplantısı YapıldıOkulumda Mutluyum Projesi’nin Kapanış Toplantısı Yapıldı
  Yükleniyor...