Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından ilan edilen Dezavantajlı Kişilerin Sosyal Entegrasyonu ile İstihdam Edilebilirliklerinin Geliştirilmesi Hibe Programı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından ilan edilen Dezavantajlı Kişilerin Sosyal Entegrasyonu ile İstihdam Edilebilirliklerinin Geliştirilmesi Hibe Programı
Eklenme Tarihi: 25 Nisan 2014 | Toplam Okunma: 4365
Dezavantajlı Kişilerin Sosyal Entegrasyonu ile İstihdam Edilebilirliklerinin Geliştirilmesi Hibe Programı Detayları....

PROGRAM KÜNYESİ 

Program Adı

Dezavantajlı Kişilerin Sosyal Entegrasyonu ile İstihdam Edilebilirliklerinin Geliştirilmesi Hibe Programı

 

Proje Ön Teklifi Son Başvuru Tarihi

10 Haziran 2014

 

Programın Amacı

 • Dezavantajlı kişilerin istihdam edilebilirliğinin, istihdam ve işgücüne katılım oranlarının 
  arttırılması ile bunların işgücü piyasasına girişlerinin kolaylaştırılması,
 •  Dezavantajlı kişilerin işgücü piyasasına girişlerinin önünde yer alan engellerin ortadan 
  kaldırılması,
 •  Dezavantajlı kişilerin işgücü piyasasının durumu hakkında bilgilerinin arttırılması,
 •  İşgücü piyasasında dezavantajlı kişilere yönelik ayrımcılığın tüm biçimlerinin azaltılması'nı hedeflemektedir.

 

 

 

Programın Hedef Grubu 

 • Engelli bireyler,
 • Roman ve Romanlar gibi yaşayan vatandaşlar,
 • Yoksullar ve yoksulluk riski altında bulunanlar,
 • Çalışan çocukların ebeveynleri,
 • Şiddet mağduru kadınlar,
 • Eski mahkum/tutuklular, mahkum ve tutuklular,
 • Yerlerinden olmuş kişiler, göçebeler,
 • Madde bağımlıları,
 • Diğer dezavantajlı gruplar (işgücü piyasasında ayrımcılığa maruz kalan ve yaygın önyargılarla karşılaşan diğer gruplar, vb.).

 

Destek Miktarları ve Oranları

Lot 1

9 Milyon Avro ( Uygun maliyetlerin en az %80’i en fazla %95’i hibe olarak talep edilmelidir.)

 

Lot 2

21 Milyon Avro ( Uygun maliyetlerin en az %80’i en fazla %95’i hibe olarak talep edilmelidir.)

 

Azami ve Asgari Hibe                      Miktarı

Lot 1

Asgari: 30.000 Avro

Azami: 150.000 Avro

 

Lot 2

Asgari: 50.000 Avro

Azami: 300.000 Avro

 

Proje Süresi

10 aydan az, 12 aydan fazla olamaz.

 

Uygun Başvuru Sahipleri

 

Teklif çağrısıyla ilgili alanlarda faaliyet gösteren tüzel kişiliği haiz ve kâr amacı gütmeyen kurum ve kuruluşlar

Uygulama Alanı

Tüm Türkiye

 

! Başvuru sahipleri, Proje Ön Teklifi’nde, yalnızca Sözleşme Makamı’ndan talep edilen tahmini katkı miktarını ve bu miktarın toplam proje bütçesine olan yüzdesini belirtmek zorundadır. İkinci aşamada tam başvuru formunu sunmaya davet edilen başvuru sahiplerinin ayrıntılı bir bütçe sunmaları istenecektir.

! Detaylı bilgi http://www.ikg.gov.tr/tr-tr/anasayfa.aspx web sitesinden temin edilebilir. 

 

         

 

DİĞER DUYURULAR

AHİLER KALKINMA AJANSI PERSONEL ALIM İLANI13 Kasım 2017TR71 Düzey 2 Bölgesinde (Aksaray, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Niğde) Nevşehir merkezli olarak kurulan Ahiler Kalkınma Ajansı´na (AHİKA) 5449 sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanun ve Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği hükümleri dâhilinde; ülkemizin ve bölgenin kalkınması ve gelişmesine hizmet etmek isteyen, dinamik, analitik düşünebilen, takım çalışmasına yatkın, kendine güvenen, iletişime açık, pozitif düşünen, üretken, değişen çalışma koşullarına uyum sağlayabilen ve seyahat engeli olmayan, 11 Uzman Personel, 1 İç Denetçi ve 4 Destek Personeli alımı yapılacaktır. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Proje Ödülleri13 Kasım 2017Ülkemizin rekabet gücünün artırılmasına yönelik verimlilik ile ilgili çalışmalarımız kapsamında, her ölçekteki işletmelerin verimlilik artışlarını desteklemek ve bu alanda gerçekleştirilen projeleri teşvik etmek amacıyla her yıl “Verimlilik Proje Ödülleri” verilmektedir. Edirne Merkez Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Başvuruları Başladı13 Kasım 2017Kasım Ayı içerisinde Edirne Merkez´de açılması planlanan Uygulamalı Girişimcilik eğitimi başvuruları başladı. T.C. ORTA ANADOLU KALKINMA AJANSI PERSONEL ALIM İLANI10 Kasım 2017Kayseri, Sivas ve Yozgat illerinin kalkınması ve gelişmesine hizmet etmek isteyen, yetenekli, dinamik, analitik düşünebilen, takım çalışmasına yatkın, kendine güvenen, iletişime açık, pozitif düşünen, üretken, değişen çalışma koşullarına uyum sağlayabilen, bir veya birden çok yabancı dile ileri düzeyde hâkim ve seyahat engeli olmayan 3 (üç) Uzman ile 1 (bir) Destek Personeli alımı yapılacaktır. PERSONEL ALIM İLANI (T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı)26 Ekim 2017T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA), Hatay, Kahramanmaraş, Osmaniye illerinden oluşan TR63 bölgesinde faaliyet göstermekte olup Ajans merkezi Hatay ilidir. 5449 Sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanun ve 25.07.2006 tarihli ve 26239 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği hükümleri uyarınca; Ajansımızda çalışmak isteyen, dinamik, analitik düşünebilen, takım çalışmasına yatkın, kendine güvenen, iletişime açık, pozitif düşünen, üretken, değişen çalışma koşullarına uyum sağlayabilen, seyahat engeli bulunmayan 1 (bir) İç Denetçi, 3 (üç) Uzman, 1 (bir) Destek Personel alımı yapılacaktır.
  Yükleniyor...