Trakya Kalkınma Ajansı Uluslararası Balkan ve Karadeniz Ülkeleri Konferansı Kümelenme Günleri 2014’e Ev Sahipliği Yapacak

Trakya Kalkınma Ajansı Uluslararası Balkan ve Karadeniz Ülkeleri Konferansı Kümelenme Günleri 2014’e Ev Sahipliği Yapacak
Eklenme Tarihi: 5 Mayıs 2014 | Toplam Okunma: 2918
5. Balkan ve Karadeniz Ülkeleri Konferansı “Kümelenme Günleri 2014”, Sırbistan Kümelenme Birliği ve Trakya Kalkınma Ajansı ortaklığında 30-31 Ekim 2014 tarihlerinde Tekirdağ’da gerçekleşecek.

Bu kapsamdaki ilk ziyareti Sırbistan Kümelenme Birliği, konferans ortağı Trakya Kalkınma Ajansı’na yaptı.  Ziyaret süresince Sırbistan Kümelenme Birliği ve Trakya Kalkınma Ajansı temsilcileri konferans hazırlıklarıyla ilgili bilgi alışverişinde bulundu.

Görüşmelere Sırbistan Küme Birliği’nden Sırbistan Ticaret ve Sanayi Odası Kümelenme Konseyi Başkanı ve Sırbistan Kümelenme Birliği Direktörü Danka Milojkoviç, Balkanlarda Yerel Ekonomik Kalkınma Programı (LEBID) Başkanı Carsten Lund, Kümelenme Birliği Yetkilisi Goran Zlatkoviç, Trakya Kalkınma Ajansı’ndan ise Genel Sekreter Vekili Mehmet Karaman, Uzman Yetkin Özer, Nihan Kaya ve İsmet Zümer Cabbar ve Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Gamze Sarıca katıldı.

Organizasyonun önemli paydaşları Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası, Çerkezköy Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, Melen ve Kalpak Üzüm Bağları ziyaret edildikten sonra Sırbistan heyeti Tekirdağ’dan ayrıldı.

 

FOTOĞRAFLAR

Trakya Kalkınma Ajansı Uluslararası Balkan ve Karadeniz Ülkeleri Konferansı Kümelenme Günleri 2014’e Ev Sahipliği Yapacak

DİĞER HABERLER

Fevzi Çakmak Caddesi’nin Yeniden Düzenlenmesine TRAKYAKA’dan Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın hazırladığı ‘’Şehrin Yüzündeki Tarihindeki Çizgiler- Fevzi Çakmak Caddesi Kentsel Tasarım Hamlesi’’ isimli projenin kapanış toplantısı yapıldı. Trakya’da İlk Kez Düzenlenen Oryantiring Yarışı’na TRAKYAKA’dan Büyük Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen 2.Kademe Şehit Dilay&Cem Kerman Oryantiring Yarışması Kırklareli ili Üsküp Belediyesi’ne bağlı Çukurpınar Köyü’nde 18-19 Kasım tarihlerinde yapıldı. Seyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya Geldi21 Kasım 2017Türkiye´nin en etkili seyahat zirvelerinden Uzakrota Travel Summit, bu yıl 5 salon, 1 fuaye alanı ve 1 b2b alanı olmak üzere 7 bölümde 1500’e yakın sektör profesyonelinin katılımıyla gerçekleşti. Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı.
  Yükleniyor...