Gençlere Avrupa’daki Eğitim Fırsatları Anlatıldı

Gençlere Avrupa’daki Eğitim Fırsatları Anlatıldı
Eklenme Tarihi: 6 Mayıs 2014 | Toplam Okunma: 1982
2013 yılından beri Eurodesk Trakya Temas Noktası olarak faaliyet gösteren Trakya Kalkınma Ajansı gençleri Avrupa fırsatları konusunda bilgilendirmeye devam ediyor.

TRAKYAKA ve Tekirdağ’da bulunan diğer Eurodesk Temas Noktası Tekirdağ Valiliği AB Dış İlişkiler ve Koordinasyon Merkezi Çorlu Mühendislik Fakültesi’nin değişik bölümlerindeki öğrencilere Erasmus+ programının sunduğu gençlik fırsatlarını anlattı. Toplantıda ayrıntılı olarak Gençlik değişim programları, Avrupa Gönüllük Hizmeti, Yenilik ve İyi Uygulamaların Değişimi ve Politika Reformuna Destek konusundaki geçmişteki projelerden örnekler verildi ve programlara başvurma şartları ile sağlanan mali destekler hakkında bilgi verildi.  Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği bilgilendirme toplantısı soru-cevap kısmının ardından sona erdi.

 

EURODESK Nedir?

 

Eurodesk, gençler için eğitim ve gençlik alanlarındaki Avrupa fırsatları ve gençlerin Avrupa faaliyetlerine katılımı hakkında bilgi sağlayan “Avrupa Bilgi Aktarım Ağı” olarak tanımlanıyor. Eurodesk Türkiye Birimi, 2008 yılından beri Ulusal Ajans bünyesinde görevini sürdürüyor. Görevi, gençleri yararlanabilecekleri imkân ve fırsatlardan haberdar etmek, onlardan gelen sorulara cevap verme hizmeti sunmak olan Eurodesk’in Türkiye ağı 2010 yılında seçilmiş olan kurum ve kuruluşlarla oluşturuldu.

 

Türkiye’de 79 ilde 181 tane bulunan Eurodesk temas noktalarında aşağıdaki hizmetler sunuluyor.

-Ücretsiz soru cevaplama hizmeti (e-posta, faks, telefon ve ziyaretle)

- Soru sahiplerine öneri ve yardım hizmetleri,

- Fonlarla ilgili Avrupa bilgisine internet erişimi sağlanması,

- Eğitimler düzenlenmesi ve destek hizmetleri,

- Konferanslar, seminerler ve diğer etkinliklerin düzenlenmesi,

- Kaynak materyallerin dağıtılması,

- Gençlik Programı ile ilgili bilgilerin yaygınlaştırılması  

FOTOĞRAFLAR

Gençlere Avrupa’daki Eğitim Fırsatları Anlatıldı
  Yükleniyor...