Gençlere Avrupa’daki Eğitim Fırsatları Anlatıldı

Gençlere Avrupa’daki Eğitim Fırsatları Anlatıldı
Eklenme Tarihi: 6 Mayıs 2014 | Toplam Okunma: 1902
2013 yılından beri Eurodesk Trakya Temas Noktası olarak faaliyet gösteren Trakya Kalkınma Ajansı gençleri Avrupa fırsatları konusunda bilgilendirmeye devam ediyor.

TRAKYAKA ve Tekirdağ’da bulunan diğer Eurodesk Temas Noktası Tekirdağ Valiliği AB Dış İlişkiler ve Koordinasyon Merkezi Çorlu Mühendislik Fakültesi’nin değişik bölümlerindeki öğrencilere Erasmus+ programının sunduğu gençlik fırsatlarını anlattı. Toplantıda ayrıntılı olarak Gençlik değişim programları, Avrupa Gönüllük Hizmeti, Yenilik ve İyi Uygulamaların Değişimi ve Politika Reformuna Destek konusundaki geçmişteki projelerden örnekler verildi ve programlara başvurma şartları ile sağlanan mali destekler hakkında bilgi verildi.  Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği bilgilendirme toplantısı soru-cevap kısmının ardından sona erdi.

 

EURODESK Nedir?

 

Eurodesk, gençler için eğitim ve gençlik alanlarındaki Avrupa fırsatları ve gençlerin Avrupa faaliyetlerine katılımı hakkında bilgi sağlayan “Avrupa Bilgi Aktarım Ağı” olarak tanımlanıyor. Eurodesk Türkiye Birimi, 2008 yılından beri Ulusal Ajans bünyesinde görevini sürdürüyor. Görevi, gençleri yararlanabilecekleri imkân ve fırsatlardan haberdar etmek, onlardan gelen sorulara cevap verme hizmeti sunmak olan Eurodesk’in Türkiye ağı 2010 yılında seçilmiş olan kurum ve kuruluşlarla oluşturuldu.

 

Türkiye’de 79 ilde 181 tane bulunan Eurodesk temas noktalarında aşağıdaki hizmetler sunuluyor.

-Ücretsiz soru cevaplama hizmeti (e-posta, faks, telefon ve ziyaretle)

- Soru sahiplerine öneri ve yardım hizmetleri,

- Fonlarla ilgili Avrupa bilgisine internet erişimi sağlanması,

- Eğitimler düzenlenmesi ve destek hizmetleri,

- Konferanslar, seminerler ve diğer etkinliklerin düzenlenmesi,

- Kaynak materyallerin dağıtılması,

- Gençlik Programı ile ilgili bilgilerin yaygınlaştırılması  

FOTOĞRAFLAR

Gençlere Avrupa’daki Eğitim Fırsatları Anlatıldı

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...