Gençlere Avrupa’daki Eğitim Fırsatları Anlatıldı

Gençlere Avrupa’daki Eğitim Fırsatları Anlatıldı
Eklenme Tarihi: 6 Mayıs 2014 | Toplam Okunma: 2116
2013 yılından beri Eurodesk Trakya Temas Noktası olarak faaliyet gösteren Trakya Kalkınma Ajansı gençleri Avrupa fırsatları konusunda bilgilendirmeye devam ediyor.

TRAKYAKA ve Tekirdağ’da bulunan diğer Eurodesk Temas Noktası Tekirdağ Valiliği AB Dış İlişkiler ve Koordinasyon Merkezi Çorlu Mühendislik Fakültesi’nin değişik bölümlerindeki öğrencilere Erasmus+ programının sunduğu gençlik fırsatlarını anlattı. Toplantıda ayrıntılı olarak Gençlik değişim programları, Avrupa Gönüllük Hizmeti, Yenilik ve İyi Uygulamaların Değişimi ve Politika Reformuna Destek konusundaki geçmişteki projelerden örnekler verildi ve programlara başvurma şartları ile sağlanan mali destekler hakkında bilgi verildi.  Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği bilgilendirme toplantısı soru-cevap kısmının ardından sona erdi.

 

EURODESK Nedir?

 

Eurodesk, gençler için eğitim ve gençlik alanlarındaki Avrupa fırsatları ve gençlerin Avrupa faaliyetlerine katılımı hakkında bilgi sağlayan “Avrupa Bilgi Aktarım Ağı” olarak tanımlanıyor. Eurodesk Türkiye Birimi, 2008 yılından beri Ulusal Ajans bünyesinde görevini sürdürüyor. Görevi, gençleri yararlanabilecekleri imkân ve fırsatlardan haberdar etmek, onlardan gelen sorulara cevap verme hizmeti sunmak olan Eurodesk’in Türkiye ağı 2010 yılında seçilmiş olan kurum ve kuruluşlarla oluşturuldu.

 

Türkiye’de 79 ilde 181 tane bulunan Eurodesk temas noktalarında aşağıdaki hizmetler sunuluyor.

-Ücretsiz soru cevaplama hizmeti (e-posta, faks, telefon ve ziyaretle)

- Soru sahiplerine öneri ve yardım hizmetleri,

- Fonlarla ilgili Avrupa bilgisine internet erişimi sağlanması,

- Eğitimler düzenlenmesi ve destek hizmetleri,

- Konferanslar, seminerler ve diğer etkinliklerin düzenlenmesi,

- Kaynak materyallerin dağıtılması,

- Gençlik Programı ile ilgili bilgilerin yaygınlaştırılması  

FOTOĞRAFLAR

Gençlere Avrupa’daki Eğitim Fırsatları Anlatıldı

DİĞER HABERLER

Trakya’ya Yeni Bir Kültür Rotası: “Mimar Sinan’ın İzinde Bir Payitahttan Diğerine Yolculuk”13 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve TURİNG işbirliği ile hayata geçirilen ve Trakya Bölgesi’ndeki Mimar Sinan eserleri üzerinde hazırlanan turizm rotasının tanıtımı Edirne’de yapıldı. Trakya Hestourex Fuarı’nda Yerini Aldı8 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ İl Sağlık Müdürlükleri, üniversite ve özel hastaneler ile birlikte Antalya’da 5-8 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenen 2’nci Dünya Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre Fuarı Hestourex’te yerini aldı. On Birinci Kalkınma Planı Marmara Bölgesi İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi31 Mart 2018On Birinci Kalkınma Planı Kalkınma Planı hazırlık çalışmaları kapsamında yedi coğrafi bölgede düzenlenen toplantıların üçüncüsü Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı CüneydDüzyol başkanlığında İstanbul’da gerçekleştirildi. TRAKYAKA Mart Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı29 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Mart ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ’da Ajans hizmet binasında gerçekleştirdi. 2018 Yılı Mali Destek Programları Proje Başvuruları Sona Erdi22 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 27 Aralık 2017 tarihinde ilan edilen proje teklif çağrısı 9 Mart 2018 tarihinde KAYS (Kalkınma Ajanları Yönetim Sistemi) üzerinden sona erdi. Proje başvurularına ait evraklar 16 Mart 2018 Cuma günü saat 18:00’a dek Trakya Kalkınma Ajansı’na teslim edildi.
  Yükleniyor...