TRAKYAKA Desteği İle İpsala’da Gerçekleştirilen İki Projenin Açılışı Yapıldı

TRAKYAKA Desteği İle İpsala’da Gerçekleştirilen İki Projenin Açılışı Yapıldı
Eklenme Tarihi: 14 Mayıs 2014 | Toplam Okunma: 2774
Trakya Kalkınma Ajansı’nın 2012-2013 Mali Destek Programları kapsamında desteklediği, İpsala İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün hazırladığı projeler ile kurulan Z-Kütüphane(Zenginleştirilmiş Kütüphane) ve Okul Öncesi Bilgi ve Materyal Paylaşım Merkezi İpsala’da açıldı.

Günün ilk açılışı İpsala Cumhuriyet Anaokulu ve Yeni Karpuzlu Çağdaş Yaşam Ülker Ali Oğuzman Anaokulu ortaklığında gerçekleştirilen Okul Öncesi Öğretmenleri El Ele, Çocuklarımız Bir Adım Önde Projesi oldu. Cumhuriyet Anaokulu bahçesinde yapılan törene İpsala Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz, Belediye Başkanı Mehmet Kerman, Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, İpsala İlçe Milli Eğitim Müdürü Salih Mehmet Engin, veliler, öğrenciler ve davetliler katıldı. Açılış toplantısında Cumhuriyet Anaokulu ve Yeni Karpuzlu Çağdaş Yaşam Ülker Ali Oğuzman Anaokulu öğrencileri katılımcıların beğenisini kazanan bir de gösteri sundular. Dokuz ayda tamamlanan projenin amaçları arasında ana sınıflarında yeterli eğitim araç-gerecin Okul Öncesi Bilgi ve Materyal Paylaşım Merkezinden temin edilerek hizmet kalitesinin arttırılması, okul öncesi öğretmenlerin bu merkeze devam etmesini sağlayarak öğretmenlerin eğitim seminerleri desteği ile kendilerini geliştirebilme imkânı bulması yer aldı. Cumhuriyet Anaokulu Bahçesinde bulunan 63 metrekarelik bir konteynır içine yapılan merkezde bir bilgisayar, yansıtıcı, yazıcı, eğitim ve oyun için alınan malzemeler bulunuyor. Ayrıca proje kapsamında mental aritmetik oyunları, drama eğitimleri verildi ve bir kalite yönetim sistemi oluşturuldu. Toplam bütçesi 117.255 TL olan proje kapsamında kurulan merkezden ilk etapta projeyi gerçekleştiren anaokulları ve 11 ilkokula bağlı faaliyet gösteren 18 öğretmen ve 283 çocuğun yararlanması bekleniyor. 

Köy ve Belde Okullarının Kütüphaneleri Zenginleştirildi

İkinci açılış ise İpsala Anadolu Lisesi Mehmet Yavaş Konferans Salonu’ndaydı. İpsala İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen Z-Kütüphane projesinin açılışına İpsala Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz, İpsala İlçe Milli Eğitim Müdürü Salih Mehmet Engin, öğrenciler, veliler ve davetliler katıldı.

Z-Kütüphane kapsamında İpsala merkez ve beldeleri ile köylerinde bulunan beş okulun kütüphaneleri günün gereklerine göre yenilendi ve tekrar düzenlendi. Proje ile çeşitli faaliyetleri bir arada barındıran etkin, verimli, ulaşılabilir ve sürekli gelişen bir Z kütüphaneye, öğrencilerin ve halkın katılımı sağlanarak kırsalda sosyal, kültürel yaşam seviyesinin yükseltilmesi amaçlanıyor. Bu kapsamda İpsala İlçesinin Sultan Beldesi'nde bulunan Sultanköy Ortaokulunda, Yenikarpuzlu Beldesinde bulunan Yenikarpuzlu Mustafa Gergin Ortaokulunda, Paşaköy'de Bulunan Paşaköy Ortaokulunda, Hacıköy'de bulunan Hacıköy Ortaokulunda ve İpsala merkezde bulunan İpsala Anadolu Lisesi'nde atıl durumda bulunan kütüphanelerin zenginleştirilerek sahip olduğu imkânların iyileştirilmesi ve bilgi teknolojilerini takip etmeleri sağlandı. Z-Kütüphanelerden beş okulda bulunan toplam 1043 öğrenci, öğretmen ile öğrencilerin aileleri yararlanacak. Uygulama süresi dokuz ayı bulan projenin 85.233 TL olan bütçesinin % 80’i Trakya Kalkınma Ajansı tarafından karşılandı. 

 

FOTOĞRAFLAR

TRAKYAKA Desteği İle İpsala’da Gerçekleştirilen İki Projenin Açılışı YapıldıTRAKYAKA Desteği İle İpsala’da Gerçekleştirilen İki Projenin Açılışı YapıldıTRAKYAKA Desteği İle İpsala’da Gerçekleştirilen İki Projenin Açılışı YapıldıTRAKYAKA Desteği İle İpsala’da Gerçekleştirilen İki Projenin Açılışı YapıldıTRAKYAKA Desteği İle İpsala’da Gerçekleştirilen İki Projenin Açılışı Yapıldı

DİĞER HABERLER

Fotovoltaik Sistem Kurulumu Eğitimi Kırklareli’de Başladı16 Ocak 2018Trakya Kalkınma Ajansı Kırklareli Yatırım Destek Ofisi organizasyonuyla düzenlenen “Fotovoltaik Sistem Kurulumu Eğitimi” Kırklareli’de başladı. Trakya E-Ticaret ve Dijital Pazarlamaya Hazır12 Ocak 2018Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin’in de katıldığı ve Keşan TSO Girişimcilik Merkezi tarafından organize edilen “Dijital Dönüşüm ve E-Ticaret Konferansı” Keşan’da yapıldı. Bir Fikrim Var Proje Yarışması Başlıyor12 Ocak 2018Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) ile Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşecek olan ‘’Bir Fikrim Var’’ proje yarışmasının tanıtım toplantısı Süleymanpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yapıldı. Trakya 2.Savunma ve Havacılık Yerlileştirme Zirvesi Tekirdağ’da Yapıldı28 Aralık 2017Trakya Kalkınma Ajansı ve Teknik Üretim ve İhracatı Destekleme Derneği (TÜDEP) işbirliğinde düzenlenen ve iki gün süren Trakya 2.Savunma ve Havacılık Yerlileştirme Zirvesi Tekirdağ’da sona erdi. TRAKYAKA 2018 Mali Destek Programlarını İlan Etti27 Aralık 2017Trakya Kalkınma Ajansı 2018 Yılı Proje Teklif Çağrısı yayınlandı. İki başlık halinde ilan edilen programlar için 11.01.2018 tarihinden itibaren başvuru kabulüne başlanacağı açıklandı. Ajans tarafından yapılan açıklamaya göre ilgili proje başvuruları 23 Şubat 2018 saat 23.00’e kadar KAYS üzerinden (KAYS: Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi), ıslak imzalı taahhütnameler ise elden veya posta/kargo yoluyla 02 Mart 2018 Cuma günü saat 18.00’e dek kabul edilecek.
  Yükleniyor...