TRAKYAKA Desteği İle İpsala’da Gerçekleştirilen İki Projenin Açılışı Yapıldı

TRAKYAKA Desteği İle İpsala’da Gerçekleştirilen İki Projenin Açılışı Yapıldı
Eklenme Tarihi: 14 Mayıs 2014 | Toplam Okunma: 2697
Trakya Kalkınma Ajansı’nın 2012-2013 Mali Destek Programları kapsamında desteklediği, İpsala İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün hazırladığı projeler ile kurulan Z-Kütüphane(Zenginleştirilmiş Kütüphane) ve Okul Öncesi Bilgi ve Materyal Paylaşım Merkezi İpsala’da açıldı.

Günün ilk açılışı İpsala Cumhuriyet Anaokulu ve Yeni Karpuzlu Çağdaş Yaşam Ülker Ali Oğuzman Anaokulu ortaklığında gerçekleştirilen Okul Öncesi Öğretmenleri El Ele, Çocuklarımız Bir Adım Önde Projesi oldu. Cumhuriyet Anaokulu bahçesinde yapılan törene İpsala Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz, Belediye Başkanı Mehmet Kerman, Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, İpsala İlçe Milli Eğitim Müdürü Salih Mehmet Engin, veliler, öğrenciler ve davetliler katıldı. Açılış toplantısında Cumhuriyet Anaokulu ve Yeni Karpuzlu Çağdaş Yaşam Ülker Ali Oğuzman Anaokulu öğrencileri katılımcıların beğenisini kazanan bir de gösteri sundular. Dokuz ayda tamamlanan projenin amaçları arasında ana sınıflarında yeterli eğitim araç-gerecin Okul Öncesi Bilgi ve Materyal Paylaşım Merkezinden temin edilerek hizmet kalitesinin arttırılması, okul öncesi öğretmenlerin bu merkeze devam etmesini sağlayarak öğretmenlerin eğitim seminerleri desteği ile kendilerini geliştirebilme imkânı bulması yer aldı. Cumhuriyet Anaokulu Bahçesinde bulunan 63 metrekarelik bir konteynır içine yapılan merkezde bir bilgisayar, yansıtıcı, yazıcı, eğitim ve oyun için alınan malzemeler bulunuyor. Ayrıca proje kapsamında mental aritmetik oyunları, drama eğitimleri verildi ve bir kalite yönetim sistemi oluşturuldu. Toplam bütçesi 117.255 TL olan proje kapsamında kurulan merkezden ilk etapta projeyi gerçekleştiren anaokulları ve 11 ilkokula bağlı faaliyet gösteren 18 öğretmen ve 283 çocuğun yararlanması bekleniyor. 

Köy ve Belde Okullarının Kütüphaneleri Zenginleştirildi

İkinci açılış ise İpsala Anadolu Lisesi Mehmet Yavaş Konferans Salonu’ndaydı. İpsala İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen Z-Kütüphane projesinin açılışına İpsala Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz, İpsala İlçe Milli Eğitim Müdürü Salih Mehmet Engin, öğrenciler, veliler ve davetliler katıldı.

Z-Kütüphane kapsamında İpsala merkez ve beldeleri ile köylerinde bulunan beş okulun kütüphaneleri günün gereklerine göre yenilendi ve tekrar düzenlendi. Proje ile çeşitli faaliyetleri bir arada barındıran etkin, verimli, ulaşılabilir ve sürekli gelişen bir Z kütüphaneye, öğrencilerin ve halkın katılımı sağlanarak kırsalda sosyal, kültürel yaşam seviyesinin yükseltilmesi amaçlanıyor. Bu kapsamda İpsala İlçesinin Sultan Beldesi'nde bulunan Sultanköy Ortaokulunda, Yenikarpuzlu Beldesinde bulunan Yenikarpuzlu Mustafa Gergin Ortaokulunda, Paşaköy'de Bulunan Paşaköy Ortaokulunda, Hacıköy'de bulunan Hacıköy Ortaokulunda ve İpsala merkezde bulunan İpsala Anadolu Lisesi'nde atıl durumda bulunan kütüphanelerin zenginleştirilerek sahip olduğu imkânların iyileştirilmesi ve bilgi teknolojilerini takip etmeleri sağlandı. Z-Kütüphanelerden beş okulda bulunan toplam 1043 öğrenci, öğretmen ile öğrencilerin aileleri yararlanacak. Uygulama süresi dokuz ayı bulan projenin 85.233 TL olan bütçesinin % 80’i Trakya Kalkınma Ajansı tarafından karşılandı. 

 

FOTOĞRAFLAR

TRAKYAKA Desteği İle İpsala’da Gerçekleştirilen İki Projenin Açılışı YapıldıTRAKYAKA Desteği İle İpsala’da Gerçekleştirilen İki Projenin Açılışı YapıldıTRAKYAKA Desteği İle İpsala’da Gerçekleştirilen İki Projenin Açılışı YapıldıTRAKYAKA Desteği İle İpsala’da Gerçekleştirilen İki Projenin Açılışı YapıldıTRAKYAKA Desteği İle İpsala’da Gerçekleştirilen İki Projenin Açılışı Yapıldı

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...